BOOX Super Refresh (BSR) – co to?

Podczas czytania kryminału na czytniku, wraz ze wzrostem napięcia, coraz szybciej zaczynasz przerzucać strony, aby odkryć, kto jest mordercą. Oprócz spoilerów to, co może ci przeszkadzać na ekranie E-Ink, to ghosting— słabe ślady wcześniej wyświetlanego tekstu pozostające na ekranie. W przypadku większości produktów E-Ink może to być rozpraszająca niedogodność. Po latach obserwacji, firma BOOX zaproponowała rozwiązanie — technologię BOOX Super Refresh (BSR).BOOX Super Refresh - logo

Wyzwania stojące przed branżą e-papieru

W branży e-papieru kompromis między wyraźnym wyświetlaniem a sprawną responsywnością to kłopotliwa kwestia. Problem sprowadza się głównie do mechanizmu działania atramentu elektronicznego.

Treść, którą widzisz na ekranie, składa się nawet z milionów mikrokapsułek, każda o średnicy mniej więcej ludzkiego włosa. Wewnątrz tych mikrokapsułek znajdują się naładowane czarne i białe cząstki. W zależności od zmiennych pól elektromagnetycznych różne cząsteczki przemieszczają się, stając się widoczne lub niewidoczne na górze kapsuły, tworząc w efekcie to, co widzisz na ekranie.Technologia BSR - schemat działania ekranów e-ink

Podstawową przyczyną powstawania przebić i opóźnień w wyświetlaniu jest czas potrzebny cząsteczkom na przemieszczanie się z jednego miejsca w drugie. Im więcej szczegółów obrazu trzeba przedstawić, tym więcej cząstek należy przenieść. Co z kolei prowadzi do wydłużenia czasu ruchu cząstek i większych wyzwań w zakresie precyzyjnej kontroli pól elektromagnetycznych.

Z tego powodu możliwe jest napotkanie słabych śladów, szczególnie jeśli zbyt szybko przewracasz strony lub oglądasz dynamiczną zawartość. Opóźnienia występują także wtedy, gdy szybko przełączasz się między różnymi aplikacjami lub wprowadzasz zbyt wiele słów na raz.Ghosting

Rozwiązanie Onyx Boox: technologia BSR

Aby stawić czoła tym wyzwaniom, firma Boox skrupulatnie się przyjrzała i zagłębiła w problemy techniczne. Wszystkie wysiłki przełożyły się na rozwój technologii BSR.

BOOX Super Refresh (BSR) to ekskluzywna technologia firmy BOOX zaprezentowana w 2022 roku w celu zwiększenia wydajności odświeżania i jakości obrazu na czytnikach E-Ink. To rozwiązanie jest wbudowane w każdy czytnik z serii Tab oraz Onyx Boox Note Air 3 C.

Rozpoznanie potrzeb użytkowników

Firma BOOX podzieliła działania na urządzeniach E-Ink na dwie główne kategorie. Pierwsza wymaga mniejszej pomocy od strony oprogramowania, na przykład podczas czytania, gdy dotknięcie ekranu może nastąpić co kilkanaście, kilkadziesiąt sekund, a zawartość na ekranie jest statyczna.

Druga kategoria potrzebuje większego wsparcia. Przykładem takich działań jest gdy masz do czynienia ze skomplikowanym zadaniem i może być konieczne przełączanie się między aplikacjami lub przeglądanie witryn zawierających pliki GIF i filmy. Wiele przesunięć, dotknięć i przewinięć odbywa się w krótkim czasie.Technologia BSR

BSR: Cztery tryby odświeżania

W oparciu o częstotliwość interakcji użytkownik-czytnik i dynamikę treści, BSR oferuje cztery tryby odświeżania: tryb HD, tryb zrównoważony, tryb szybki i tryb ultraszybki.

Tryb HD jest przeznaczony do czytania. Możesz cieszyć się ostrym tekstem i minimalną ilością cieni, zupełnie jak przy czytaniu drukowanych książek.

W trybie zrównoważonym BOOX dopasował wymagania dotyczące wyraźnego wyświetlania i sporadycznego wsparcia oprogramowania. Masz zapewnioną sprawną reakcję ekranu podczas szybkiego przeglądania książek lub obrazów.

Tryb szybki ma na celu płynne przeglądanie stron internetowych lub czynności wymagających częstego przewijania. Mogą wystąpić subtelne przebicia, ale responsywność jest zwiększona.

Tryb ultraszybki zapewnia najszybszą reakcję na dynamiczną zawartość. Choć niektóre szczegóły zostaną utracone, umożliwia oglądanie filmów i płynne korzystanie z różnych aplikacji.

https://cdn.shopifycdn.net/s/files/1/0604/6410/3654/files/Tab_X_480x480.gif?v=1694597428

Wniosek

Potrzeby użytkowników są zróżnicowane, każdy z nich ma swoje unikalne nawyki związane z nauką i pracą. Właśnie dlatego powstał BSR. Poprzez wprowadzenie najnowszych rozwiązań Onyx Boox pomaga użytkownikom pracować efektywniej.

Źródło: Onyx Boox

autorka: Agnieszka

Onyx Boox Note Air 3 COnyx Boox Tab Ultra C Pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *