Wszystko, co chciałeś wiedzieć o słownikach Cybook, ale bałeś się zapytać.

 

Cybook, Słownik, czytnik ebook, czytnik do czytania książek elektronicznych, ebook reader

W dzisiejszym artykule przedstawiamy jedną z aplikacji preinstalowaną w czytniku, jaką jest słownik. Postanowiliśmy o tym napisać ze względu na dużą liczbę zapytań, jakie dostajemy na ten temat.

Zaczynamy!

  1. Jak wyszukać słowo w zintegrowanym słowniku?

Czytnik Cybook jest wyposażony w kilka zintegrowanych słowników, w tym Cambridge American English Dictionary. Aby wyszukać definicję słowa w książce, wystarczy kliknąć dane słowo i przytrzymać przez około sekundę.

Definicja w domyślnym słowniku zostanie przedstawiona jako pierwsza; aby zobaczyć wyniki w innych słownikach, należy kliknąć „Wyniki w innych słownikach” i przesunąć palcem w górę wzdłuż ekranu.

Dodatkowa wskazówka:  nie rozumiesz słowa w definicji? Po prostu naciśnij to słowo, żeby to sprawdzić!

Chcesz wyszukać słowo, którego nie ma na czytanej stronie? Ręczne wyszukiwanie na ratunek! Naciśnij środkowy przycisk, a następnie Menu> Wyszukaj, aby wprowadzić wyszukiwane hasło za pomocą klawiatury ekranowej.

Cybook Muse Frontlight 2 słownik, Czytnik ebook, czytnik książek elektronicznych, ebook, Bookeen, Frontlight, Cybook Muse, ebook reader

Dodatkowa wskazówka: obie te metody umożliwiają również wyszukiwanie pełno tekstowe w książce. To jest taka deska ratunkowa, gdy słowo nagle pojawia się ponownie po 500 stronach i nie możesz sobie dokładnie przypomnieć, co to słowo oznacza.

Bookeen Cybook słownik, czytnik książek,ebook reader pdf, czytnik ebook, czytnik ebookow z podświetleniem

  1. Jak wybrać domyślny słownik i zmienić kolejność wyników wyszukiwania?

Czytnik Cybook posiada kilka wbudowanych słowników. Jeśli czytasz dużo po niemiecku, ale wcale nie po włosku, możesz przenieść niemiecki słownik na początek listy zaś włoski dezaktywować. Nic prostszego.

Przejdź do strony głównej swojego Cybook, następnie środkowy przycisk> Menu> Dostępne słowniki. Strzałki w górę i w dół pozwalają zmieniać kolejność wyników wyszukiwania. Aby dezaktywować słownik, po prostu odznacz pole po prawej stronie.

Bookeen Cybook słownik, czytnik książek,ebook reader pdf, czytnik ebook, czytnik ebookow z podświetleniem

  1. Jak dodać słownik?

Masz dodatkowy słownik, który chcesz dodać do swojego Cybooka? Jeśli są to dwa pliki w formacie:

* .dict

* .idx

To połącz swój Cybook przez usb i skopiuj oba pliki do folderu „Słowniki” w katalogu głównym pamięci (jeśli nie widzisz tego folderu, możesz go utworzyć samodzielnie w eksploratorze plików, na tym samym poziomie co „Cyfrowe wydania Foldery „,” Fonts „i” Pictures „. Twój słownik zostanie automatycznie dodany do listy dostępnych słowników.

Pobierz więcej słowników

Oprócz standardowych słowników zainstalowanych na twoim Cybooku, możesz pobrać jeszcze kilka na naszym blogu i dodać je do swojego Cybooka, w tym niektóre stworzone przez pomysłowych i hojnych księgowych.

Udostępniliśmy 4 słowniki po przetestowaniu beta nowej funkcji:

  • Włoski
  • Język angielski
  • Angielsko-francuski
  • Angielsko-włoski

Możesz je znaleźć tutaj:

http://www.cybook.pl/wsparcie

Na francuskim blogu Cybooka księgarz Guilhem G. sporządził słownik angielsko-francuski, którym podzielił się ze wszystkimi. Pobierz plik .zip, klikając tutaj, a następnie wyodrębnij archiwum, aby pobrać pliki .dict i .idx. Skopiuj je na czytnik w sposób opisany powyżej.

Jeden z bardzo zmotywowanych czytelników podjął się niesamowitego projektu stworzenia francusko-niemieckiego słownika dla Cybooka, najpierw poprzez skompilowanie kilku źródeł, a następnie przez dalsze wzbogacanie go różnymi słowami zebranymi gdzie indziej (telewizja, niemieckie gazety, książki itp.), aby to, co jest bez wątpienia najlepszym darmowym słownikiem do czytania DEU> FRA, można znaleźć tutaj.

Stwórz własny słownik

Nie znalazłeś tego, czego szukasz wśród oferowanych słowników? A powyżej przywołani twórcy zainspirowali Cię? Stwórz własny słownik Cybook, zaczynając od dowolnego słownika w formacie Stardict lub XML! Jeśli jest on wolny od praw autorskich i chcesz go udostępnić, daj nam znać; chętnie będziemy go tutaj umieszczać na naszym blogu razem z innymi.

Aby stworzyć własny słownik, potrzebujesz Penelope, darmowego narzędzia do konwersji opracowanego przez Alberto Pettarina i udostępnionego wszystkim. Pozwala na konwersję dowolnego słownika w formacie StarDict lub XML do formatów obsługiwanych przez Cybook.

Więcej informacji znajdziesz tutaj:

https://github.com/pettarin/penelope

Źródło:

#Tip Everything you ever wanted to know about Cybook dictionaries but were afraid to ask

 

Przeczytaj również:

Dlaczego warto mieć Cybooka Muse Light?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *