Aktualizacje oprogramowania Kindle Oasis (9 generacji)

31 października 2017 ruszyła dystrybucja nowego Kindle Oasis 2. Jednak już wszystkie modele z pierwszej partii zostały wyprzedane, a z dostępnością kolejnych modeli są trudności. Równocześnie z nowym modelem firma wypuściła nową wersję oprogramowania na Kindle Oasis (9. generacja).

Najnowsza wersja oprogramowania dla wspomnianego Kindle Oasis to wersja 5.9.2. Możliwości zaktualizowania oprogramowania są dwie. Jedna to podłączenie czytnika do WiFi, aktualizacja się automatycznie pobierze i zainstaluje. Druga, nieco bardziej skomplikowana wymaga od nas pobrania ręcznego oprogramowania, następnie przesłania aktualizacji na urządzenie za pomocą kabla USB i zainstalowania go.

  Aktualizacja zawiera ogólne poprawki wydajności i kilka nowych funkcji.

1. Dodano aplikację Audible.

To  najbardziej znany na świecie serwis oferujący audiobooki. W swoim zbiorze posiada ponad 200 tysięcy tytułów. Liczba ta dotyczy także wydań audio m.in. gazet i czasopism. Zdecydowana większość pozycji jest w języku angielskim.

Poprzez aktualizację dano możliwość użytkownikom korzystania z biblioteki lub sklepu Audible. Dodatkowo jest możliwość podłączenia do czytnika głośników lub słuchawek za pomocą Bluetooth, aby delektować się słuchaniem ebooka, parując czytnik z innymi urządzeniami.

2. Możliwość zarządzania pamięcią masową.

I tutaj ukłon dla osób, które oczekiwały łatwego i szybkiego sposobu na zwolnienie dużej ilości miejsca na raz. Opcja ta jest dosyć skrupulatnie „ukryta”. Znaleźć ją można, wchodząc do sekcji opcje zaawansowane w ustawieniach. Zarządzanie pamięcią masową oferuje dwa sposoby zwolnienia pamięci. Pierwszy to usuwanie zawartości według typu treści, na przykład książki, dokumenty itp. Drugi sposób to usuwanie grup plików, które nie zostały ostatnio otwarte. Istotnym faktem jest to, że elementy pobrane z chmury nie zostaną z niej usunięte i dalej tam będą. Trwale zostaną usunięte te pliki, które były zgrane na czytnik za pomocą kabla.

   Aktualizacja oprogramowania Kindle Oasis, Audible, Kindle Oasis 2, czytnik ebooków, ebook, czytnik książek elektronicznych, wodoodporny

https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/ref=hp_left_v4_sib?ie=UTF8&nodeId=202200380&tag=swiatka-20

Producent zgodnie z licencją oferuje pliki archiwum zawierające kod źródłowy dla tej aktualizacji oprogramowania na swojej stronie amazon.com, pod zakładką Amazon Device Support > Fire & Kindle Software Updates.   

 

Źródło: www.amazon.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *