10 ebooków na walentynki

Walentynki to święto nie tylko dla tych, którzy odnaleźli już swoją drugą połówkę. Miłość przejawia się w wielu różnych formach np. matczynej, przyjacielskiej, dojrzałej czy wymarzonej, platonicznej. Możemy o niej przeczytać w wielu książkach. Oto te, po które polecamy sięgnąć tego wyjątkowego dnia.

heart-792179_1280

 

Zaczynając od tych, którzy do Walentynek nie są przekonani – być może spojrzą na to radosne święto nieco przychylniej dzięki poznaniu historii bohaterek wykreowanych przez Kristin Gabriel i Lindę Randall Wisdom.

 

1.       Och, te okropne Walentynki!Kristin GabrielLinda Randall Wisdom

Czyli dwie pełne ciepła i humoru opowieści, których akcja rozgrywa się na tle walentynek: „Kto się czubi…” oraz „Pechowa Walentynka”. Nie wszyscy kochają walentynki, jednak w mieście, które nazywa się Love, trudno o nich zapomnieć. Bohaterki tych opowieści są do nich nastawione wyjątkowo negatywnie, nie chroni ich to jednak, przed strzałami szalejącego w tym okresie Kupidyna.

 

Jeśli jednak to nie wystarczy – z pewnością pomoże klasyka.

 

2.       Trzy metry nad niebemFederico Moccia

Znana historia miłości dziewczyny z tzw. dobrego domu oraz chuligana, którego hobby to siłownia, jazda na motocyklu i bijatyki. Wciągająca opowieść o zderzeniu dwóch przeciwstawnych światów i przenikaniu się ich, młodzieńczym buncie, bólu dorastania i problemach rodzinnych.

EUWYCOBR4B

 

Tkliwe historie o miłości to za mało? Polecamy coś dla wielbicieli silniejszych wrażeń.

 

3.       Pasja budzi się nocą – Anna Kossak

To opowieść o kobiecie, której uporządkowane życie zostaje wywrócone do góry nogami i pozbawione wszelkich perspektyw. W tej sytuacji nie zostaje jednak sama – wsparcia udzielają jej przyjaciółki, które mimo że są różne, potrafią tworzyć wspólny front. Nie jest to jednak typowa, kobieca powieść, a raczej thriller w rytmie tanga. W tle pojawia się tajemniczy mężczyzna…

 

Lub coś z tłem historycznym.

 

4.       Miłość, sutanna i śmierćJózef Popławski

To historia dwóch miłości i dwóch pokoleń. Losy bohaterów toczą się w różnych czasach, w rzeczywistości, w której wątki historyczne przeplatają się z tłem obyczajowym – czasem dość kontrowersyjnym. Pary zmagają się z całkowicie różnymi problemami. Łączy je jednak miłość, tęsknota i wiara.

pexels-photo

 

Dla prawdziwych mężczyzn – męska opowieść o męskiej przyjaźni, braterskiej miłości.

 

5.       Trzej Towarzysze – Erich Maria Remarque

Czyli opowieść o szlachetnej i głębokiej męskiej przyjaźni, rozgrywająca się w latach dwudziestych w Niemczech. Przyjaciele wracają z frontu I Wojny Światowej i próbują, choć nieskutecznie, ułożyć sobie życie na nowo. Łączy ich wspólnota przeżyć podczas walk, wspomnienia życia w okopach, walki z wrogiem, śmierci współtowarzyszy. Ich przyjaźń zdaje się być zagrożona w momencie, gdy do życia jednego z nich wkracza kobieta.

 

Będąc w tematyce melancholii – polecamy również historie nieszablonowych miłości. Na przykład tej zakazanej, która nigdy nie powinna się zdarzyć.

 

6.       Spotkamy się pod drzewem ombu – Santa Montefiore

To  wzruszająca opowieść o zakazanej miłości i przebaczeniu oraz dramatach i intrygach na tle rodzinnym. Sofia dorasta w bogatej rodzinie na argentyńskiej prowincji. Rozpieszczoną dziewczynkę kochają wszyscy za wyjątkiem jej matki. Gdy Sofia dorasta wdaje się niespodziewanie w romans ze swoim kuzynem – Santim, z którym w dzieciństwie bawiła się wśród konarów magicznego drzewa ombu. Rodzina w obawie przed hańbą wysyła dziewczynę do Europy, a kochankowie przyrzekają sobie wierność pod owym drzewem, które być może faktycznie spełnia marzenia…

pexels-photo (1)

 

Lub tej, o której zwykle się nie mówi .

 

7.       Linia piękna – Alan Hollinghurst

Opowieść o kontrowersyjnej miłości, utracie niewinności i zachłyśnięciu się spełnieniem najskrytszych fantazji. A wszystko to na tle neokonserwatywnych rządów Margaret Thatcher. Alan Hollinghurst ukazuje środowisko homoseksualne oczami młodego wielbiciela sztuki i piękna. Początkowo wyjątkowo otwarty i wyjątkowo wciągający świat staje się piętnem i pułapką.

 

O dziecięcej tęsknocie za miłością.

 

 

8.       Czy mnie pokochasz?Cathy Glass

Historia dziecka zmagającego się z tęsknotą – tęsknotą za miłością. Matka Lucy była w dzieciństwie ofiarą przemocy. Od samego początku nie radziła sobie macierzyństwem, a jej córeczka w pierwszych latach życia była pozbawiona należytej opieki. Ludzie twierdzili, że Lucy doznała zaburzeń psychicznych, ona jednak po prostu rozpaczliwie szukała kogoś, kto by ją pokochał.

hand-palm-baby

 

I o tęsknocie dojrzałej.

 

9.       Horyzonty uczuć Dorota Schrammek

Historia kilku przypadkowych osób, które udały się na wakacje do Pobierowa, do pensjonatu prowadzonego przez Matyldę. Każde z nich przyjechało z bagażem – nie tylko fizycznym, ale również emocjonalnym. Zmagają się oni z problemami życiowymi takimi jak kryzys małżeński, zwątpienie w miłość, ból po stracie potomka, wyrzuty sumienia lub tęsknota za macierzyństwem. Dwa tygodnie wypoczynku okażą się serią nieoczekiwanych wydarzeń, która na zawsze zmieni życie ludzi, których spotkali się przez przypadek.

 

Plus coś dla każdego – historie z naszego podwórka.

 

10.   Demony seksuKrzysztof Tomasik

Ilustrowana opowieść Krzysztofa Tomasika o kinie, seksie i demonicznych kobietach na tle PRL-u, opowiedziana za pomocą biografii gwiazd polskiego filmu:  Ewy Krzyżewskiej, Haliny Kowalskiej, Anny Chodakowskiej, Marzeny Trybały, Ewy Sałackiej i Marii Probosz.

 

AU9LJF62Y8

A do pary – dobry sprzęt

By z czytania wyciągnąć absolutne maksimum, warto zadbać nie tylko o treść, ale również o formę. Ci, którzy poznali już wygodę ebooków wiedzą o tym najlepiej. Czytnik książek elektronicznych to urządzenie stworzone do czytania – dzięki niemu każda lektura wciągnie Cię dwa razy bardziej. Ale jak wybrać odpowiedni czytnik dla siebie? To zależy od preferowanego typu książek elektronicznych. Jeśli lubisz lektury ilustrowane, najlepiej sprawdzi się model o dużej rozdzielczości oraz 8-calowym ekranie, np. PocketBook InkPad. Tym, którzy lubią „smaczki” i zwykle znajdują książki w dość nietypowych formatach, polecić warto PocketBooka Ultra, który obsługuje zaskakująco wiele rodzajów plików, a do tego, wyposażony jest w funkcję aparatu oraz technologię OCR, która rozpoznaje sfotografowany tekst. A jeśli jesteś zwolennikiem uniwersalnych plików PDF, z pewnością spodoba Ci się Cybook Ocean – czytnik o dużym ekranie i wyjątkowo wygodnym trybem czytania tego formatu. A może najbardziej lubisz czytać nocą? By nie nadwyrężać wzroku warto zainwestować w Cybooka Odyssey z nowoczesną technologią podświetlenia przyjaznego dla oczu Frontlight. Jeśli jednak po lekturę sięgasz głównie w dzień, w podróży – sprawdź wyjątkowo zgrabnego, kieszonkowego Cybooka Muse Essential. Chyba, że cenisz wszechstronność – którą oferuje np. PocketBook Touch Lux 3.

 

Przeczytaj również:

4 e-biografie wyjątkowych kobiet

1 thoughts on “10 ebooków na walentynki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *