Wove Band – czyli bransoletka z e-papieru

To koniec ery nieporęcznych i statycznych urządzeń przenośnych – ogłasza Polyera. Czy to oznacza, że bransoletki z e-papieru już wkrótce zagoszczą na każdym nadgarstku?

wove-band-500x250

By wyjaśnić, czym właściwie jest Wove Band chyba najprościej porównać go do smartwatch’a. Jest to inteligentny komputer, który możemy założyć na rękę i zawsze mieć przy sobie. Z tą jednak różnicą, że urządzenie proponowane przez firmę Polyera, dzięki swojej elastycznej konstrukcji, dostosowuje się do kształtu ciała i jest dużo bardziej poręczne niż znane nam obudowy. Dodatkowo odpowiednie wygięcie lub poruszenie bransoletką powoduje określone działania, przez co wydaje się bardziej intuicyjne.

polyera

Powłoka Wove Band to połączenie e-papieru z dotykowym wyświetlaczem. Ten związek, według jego projektantów, daje nam nowe możliwości związane ze sterowaniem i użytkowaniem urządzenia. Nowej generacji komputer nie jest już tylko plastikowym przedmiotem wyciąganym z kieszeni lub torebki w celu jego użycia, ale zaczyna być równie plastyczny i zmienny jak człowiek.

Ponadto dzięki wykorzystaniu nowych technologii, powłoki bransoletek mają być dużo bardziej wytrzymałe niż dotychczasowe ekrany. Firma nie chce jednak zdradzać sekretu swoich nieopatentowanych rozwiązań. Urządzenie nie jest jeszcze dostępne do kupienia, ale producent szacuje, że prawdopodobnie jest to już kwestia jedynie ok. roku.

Bransoletki z e-papieru to alternatywa dla sprzętu typu smartfon, tablet, czy nawet laptop. Urządzenie wciąż jest jeszcze w fazie przygotowań, jednak jego autorzy szczerze wierzą, że już wkrótce elastyczna elektronika zrewolucjonizuje znany nam rynek. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, jak wszechstronne miałoby być urządzenie i czy miałoby jakieś dodatkowe funkcje, których jeszcze nie używamy. Producent póki co skupia się na przygotowaniu konstrukcji i powierzchni bransoletki. Mówi się jedynie o systemie aplikacji, które miałyby być wprowadzone razem z produktem, nie są to jednak jeszcze żadne, konkretne informacje.

 

źródło obrazków: http://the-digital-reader.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *