Rewolucja PocketBooka – czyli nowy, giętki CAD Reader Flex

Do sklepowej premiery 13-calowego PocketBooka wciąż pozostają miesiące, jeśli nawet nie lata. Jednak producent już dziś daje nam kolejny dowód na to, że oczekiwanie się opłaci.

 

pocketbook-cad-reader-flex1-500x333

CAD Reader Flex został zaprezentowany na tegorocznych targach IFA w Berlinie i jest już drugim PocketBookiem o tak dużym wyświetlaczu. O ile CAD readera możemy nazwać pierwszym, ponieważ ostatecznie nie trafił do sprzedaży. Nowością jest fakt, że ekran Mobius E-Ink jest wyjątkowo elastyczny, o czym można się przekonać oglądając poniższe wideo.

Film jest co prawda niemieckojęzyczny, jednak nawet bez zrozumienia tekstu łatwo zauważyć jak działa ta innowacja.

Urządzenie pracuje na wersji demo autorskiego oprogramowania PocketBooka. Eksperci twierdzą jednak, że może się to okazać gorszym rozwiązaniem niż w poprzedniej wersji czytnika, który był oparty na Androidzie.

Pierwsza zapowiedź czytnika CAD Flex pojawiła się już w grudniu 2014r. Mimo to, mało prawdopodobnym jest by jego premiera nastąpiła jeszcze w tym roku. Nie jest znana również jego dokładna cena; wiadomo jedynie, że będzie ona się wahać w przedziale od 500 do 100 euro.

Przy odrobinie szczęścia już wkrótce opublikujemy więcej zdjęć i informacji o tym przełomowym prototypie. Co sądzicie o czytniku z tak dużym ekranem biorąc pod uwagę fakt, że Sony Digital Paper raczej nie odniósł rynkowego sukcesu?

 

Artykuł jest w dużej mierze tłumaczeniem tekstu z http://the-digital-reader.com

 

Zobacz też:

13-calowy monitor Paperlike firmy Dasung dostępny w przedsprzedaży

Jedna myśl nt. „Rewolucja PocketBooka – czyli nowy, giętki CAD Reader Flex

  1. projektowanie cad

    Czytnik fajny ale wg mnie już trochę za duży, chyba że ktoś korzysta tylko w domu. Do wygodnej pracy i mobilności to max 11″. Bardzo mi się podoba natomiast elastyczność tego czytnika, super rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *