Wiosna tuż za rogiem, a w czytnikowej bibliotece brakuje powiewu świeżości? Zastanawiasz się, z jakimi książkami chcesz spędzić marzec 2023? Aby nieco ułatwić ten wybór przygotowaliśmy zestawienie 7 bestsellerów Ebookpoint z 7 różnych kategorii. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
1. Thriller, horror: Lucia – Bernard Minier
Pierwsza książka z nowej serii porucznik Lucii Guerrero.
Grupa studentów kryminologii z Uniwersytetu w Salamance odkrywa istnienie mordercy, który przez dziesięciolecia unikał aresztowania. Zabójca układa miejsca zbrodni na wzór renesansowych obrazów. W tym samym czasie w Madrycie dochodzi do makabrycznej zbrodni. Jeden z funkcjonariuszy Guardia Civil zostaje powieszony na krzyżu. Nietuzinkowa policjantka Lucia Guerrera wyrusza na pościg za zabójcą, zwanym klejowym mordercą. Aby schwytać go, bohaterowie będą musieli połączyć siły. Jednocześnie będą musieli zmierzyć się z własną przeszłością, swoimi najgłębszymi lękami oraz z prawdą, która okaże się straszniejsza niż wszelkie legendy i mity.
Najlepiej sprzedająca się powieść kryminalna we Francji.
Przeszłość jest tuż za rogiem, ale pamiętaj o pewnych zasadach!
Co by było, gdyby można było cofnąć się w czasie? Wrócić na chwilę do przeszłości i coś wyjaśnić, zaradzić czemuś, spotkać kogoś – być może po raz ostatni… W maleńkiej, zacisznej uliczce w Tokio kryje się klimatyczna kawiarnia, która od ponad stu lat podaje starannie parzoną kawę. Mówi się, że oferuje ona klientom niezwykłą możliwość podróży w czasie.
W „Zanim ostygnie kawa” poznajemy cztery osoby, z których każda ma nadzieję na skorzystanie z tej oferty. Ktoś chce spotkać się z dawną miłością, ktoś chce wrócić do czasów sprzed utraty pamięci, zobaczyć siostrę, spotkać córkę, której nigdy wcześniej nie poznał.
Wszystko może się wydarzyć, pod warunkiem spełnienia wielu zasad. Najważniejsze z nich to konieczność powrotu do czasu teraźniejszego zanim kawa się ostygnie.
Światowy bestseller. Ponad milion sprzedanych egzemplarzy.
Półtora roku po tym, jak Małgorzata Rosa wyjechała do Warszawy, kierownictwo stacji telewizyjnej pragnie, aby dziennikarka powróciła do swojego rodzinnego miasta. Ma ona przygotować materiał na temat ofiary gwałtu, której opolska prokuratura odmówiła pomocy.
Zeznania dziewczyny zostały uznane za niewiarygodne, sprawcy nigdy nie zostali odnalezieni, a śledztwo nie zostało rozpoczęte. Kiedy Rosa dociera na miejsce, orientuje się, że w Opolu panuje spisek milczenia. Nie ma innego wyjścia, jak tylko zwrócić się do jedynej osoby w prokuraturze, której ufa.
Gerard Edling został jednak odsunięty na boczny tor przez nową szefową i nie jest w stanie udzielić pomocy. Dziennikarce niespodziewanie udziela wsparcia lokalny jasnowidz, zwany Kabalistą z Chabrów, od lat odnajdujący zaginione lub martwe osoby.
-
Literatura obyczajowa: Fotograf utraconych wspomnień – Sanaka Hiiragi
To poruszająca i optymistyczna opowieść o życiu, nadziei i spleceniu ludzkich losów.
Witajcie w zaświatach! Jak tam jest? Może właśnie tak…
Ergo Studio to miejsce, gdzie ludzie trafiają po śmierci. Zanim jednak wyruszą w dalszą podróż, muszą spełnić ostatnie zadanie. Otrzymują stos zdjęć – po jednym na każdy dzień swojego życia – i muszą wybrać po jednym zdjęciu z każdego roku. Mogą też cofnąć się w czasie, by uwiecznić na zdjęciu szczególny dla nich moment.
Gdy już wybiorą swoje zdjęcia, Hirasaka przygotowuje specjalny pokaz, na którym każdy ogląda swoje życie, zanim spokojnie odchodzi w zaświaty. W powieści poznajemy trzech gości tego niezwykłego zakładu fotograficznego. Starsza kobieta pragnie powrócić do ruin powojennego Tokio. Mężczyzna związany z yakuza chce powrócić do chwili, gdy czuł radość i wdzięczność. Z kolei kilkuletnia dziewczynka marzy o beztroskiej zabawie z Hirasaką. Niestety, ingerowanie w przyszłe losy może przynieść nieprzewidywalne skutki…
-
Autobiografia: Ten drugi – Książe Harry
Książę Harry w końcu opowiada swoją historię w swojej autobiografii zatytułowanej „Ten Drugi”. Ta przełomowa książka pełna surowej szczerości, przenosi czytelników z powrotem do jednego z najbardziej poruszających momentów XX wieku, kiedy to dwoje młodych chłopców, książęta, szli za trumną swojej matki, księżnej Diany. Świat patrzył z żalem i przerażeniem, a miliony ludzi zastanawiały się, co czują i myślą książęta oraz jak potoczy się ich życie. W „Ten Drugi” Harry odkrywa wieczną moc miłości, która triumfuje nad żalem, a także dzieli się swoją samoanalizą i ciężko wywalczonej mądrością.
Książę Sussex wykazał się również aktywnością humanitarną, przekazując 1,5 miliona dolarów na rzecz organizacji Sentebale, którą założył wraz z księciem Seeiso jako hołd dla swojej matki. Sentebale pomaga dzieciom i młodzieży zarażonym HIV/AIDS w Lesotho i Botswanie. Harry przekaże także darowiznę w wysokości 300 tysięcy funtów na rzecz organizacji non-profit WellChild, której od piętnastu lat udziela królewskiego patronatu. WellChild stara się zapewnić opiekę w domu dzieciom i młodzieży z chorobami przewlekłymi.
Harry jest mężem, ojcem, działaczem humanitarnym i ekologicznym, weteranem wojennym oraz ambasadorem zdrowia psychicznego. Obecnie mieszka wraz z rodziną i trzema psami w Santa Barbara w Kalifornii.
6. Literatura młodzieżowa: Rodzina Monet. Królewna 2 – Weronika Marczak
W książce „Rodzina Monet. Królewna 2” autorstwa Weroniki Marczak, młodsza z rodzeństwa, Hailie, odkrywa, że nie ma silniejszego człowieka niż ten, który ma wsparcie rodziny. Mimo że ma kilkanaście lat i nie jest pewna siebie, zdołała zyskać przychylność swoich starszych braci Willa, Vincenta, Dylana, Shane’a i Tony’ego. Razem podejmują się walki z niebezpieczeństwami i trudnymi wyrzeczeniami, jakie niesie ze sobą ich wielka fortuna.
Dalsze losy rodziny Monetów, której historia jest śledzona przez czytelniczki i czytelników na całym świecie, czekają na odkrycie w tej książce.
-
Literatura popularnonaukowa: Umysł matematyczny – Bartosz Brożek, Mateusz Hohol
Jakie umiejętności pozwalają człowiekowi pojmować abstrakcyjność otaczającego go świata? Co pozwala na rozwój zdolności matematycznych? Dlaczego matematyka tak skutecznie opisuje przyrodę? W jaki sposób ewolucja biologiczna wpłynęła na nasze rozumienie matematyki?
Skąd się wzięła matematyka? Jakie kroki przeszła ewolucja zdolności matematycznych? Jaki związek mają metafory z matematyką? Czy obiekty matematyczne istnieją poza czasem i przestrzenią? Czy nauka jest w stanie wyjaśnić, dlaczego matematyka tak dobrze opisuje prawa przyrody?
W książce „Umysł matematyczny” autorzy Bartosz Brożek i Mateusz Hohol przedstawiają najnowsze odkrycia neurokognitywne i ewolucyjne dotyczące natury matematyki. Ukazują, że ewolucję zdolności matematycznych można wyjaśnić nie tylko poprzez wrodzone umiejętności protomatematyczne, ale także dzięki roli ewolucji kulturowej. Autorzy zadają pytania, czy współczesne teorie neurobiologiczne stanowią wyzwanie dla tradycyjnych koncepcji matematyki, zwłaszcza dla platonizmu matematycznego. Rozważają także, jak powstała „niepojęta skuteczność matematyki” w naukach przyrodniczych, którą nazwał Eugene Wigner.
„Umysł matematyczny” to pierwsza polska książka, która prezentuje najnowsze odkrycia z dziedziny neurobiologii i psychologii w odniesieniu do zdolności matematycznych, jednocześnie dostarczając pogłębionych, filozoficznych refleksji w odpowiedzi na pytanie, czy da się wyjaśnić naturę matematyki.
Źródło: Ebookpoint.pl
Autor: K.P.