Top 4 czytników dla ucznia!

Najlepsze czytniki e-booków dla ucznia.

Wakacje 2019 dobiegły końca. Każdy z rodziców chce, aby jego dziecku w zmaganiach szkolnych było jak najłatwiej. Wygodny i fajny plecak już dumnie czeka przy biurku, zeszyty i książki też już w gotowości do przyjmowania wpisów z tematami lekcji. Lada dzień pierwsze lektury również zostaną otwarte.

Właśnie lektury! A gdyby tak uczniowie czytali lektury na czytnikach? Po pierwsze czytniki są lekkie i zawsze można je mieć ze sobą, więc uczeń nie nosi dodatkowych dużych ciężarów. Po drugie prawie wszystkie lektury są w domenie „wolnych lektur” oznacza to, że prawa autorskie do nich wygasły i można je ściągać na czytniki całkowicie za darmo! Po trzecie uczeń będzie miał możliwość robienia notatek na danej stronie książki czy zaznaczania aktualnie przerabianych fragmentów. Po książkach wypożyczanych z biblioteki nie można pisać!

Nasze propozycje czytników dla młodych czytelników:

1. PocketBook Basic Lux 2

pocketbook basic lux 2 czytio

Czytnik ten jest połączeniem 3 rzeczy: funkcjonalności, wyglądu oraz niskiej ceny. Ważący zaledwie 155 g jest bardzo poręczny. Posiada 6″ dotykowy ekran E Ink Carta oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Producent zadbał o wyposażenie czytnika w slot SD/MMC, który daje możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej do 32 GB. Niestety urządzenie nie posiada wyjścia słuchawkowego, a co za tym idzie, nie ma możliwości słuchania audiobooków. Za to czytnik wyposażono w funkcję podświetlenia. Niewątpliwie dodatkowym plusem urządzenia jest możliwość obsługi urządzenia za pomocą fizycznych klawiszy.  Szybkość działania, dotykowy ekran, poręczny desing, aplikacje i korzysta cena, sprawiają, że jest to czytnik idealny dla młodocianego czytelnika.

2. Onyx Boox Nova Pro

onyx boox nova pro czytnik stworzony do czytania pdf

Jest to czytnik z niestandardowym ekranem 7,8-cala o najwyższej rozdzielczości, który wyposażono w rysik. Dzięki temu można notować i rysować tak jak za pomocą prawdziwego długopisu. Zapiski można tworzyć bezpośrednio na plikach PDF, jak i w dedykowanej do tego aplikacji Notatnika. Na tle innych czytników w zestawieniu Onyx Boox Note Pro wyróżnia także system Android 6.0, umożliwiający ściąganie aplikacji. Jednak trzeba pamiętać, że niektóre z nich mogą nie działać, tak jak powinni, ponieważ czytniki są oparte na innej technologii niż np. smartphony. Poza tym czytnik Onyx Boox Note Pro wyposażono w podświetlenie z regulacją barwy. Co oznacza, że możemy manipulować temperaturą ekranu od standardowej bieli po ciepły bursztyn. Taka funkcja jest szczególnie przydatna podczas wieczornej lektury, kiedy to kontrast między białym światłem a otoczeniem jest szczególnie zróżnicowany. Ciepła barwa podświetlenia nieco odciąża wzrok. Czytnik wyposażono w 32 GB bez możliwości jej rozszerzenia. Niestety nie posiada wyjścia słuchawkowego, ale bez problemu podłączymy do niego bezprzewodowe urządzenia audio, dzięki funkcji Bluetooth.  W dodatku funkcje takie jak przeglądarka internetowa, aplikacje, słowniki czy możliwość robienia notatek sprawiają, że czytnik jest niezawodny w szkole czy biurze. Niesamowicie dopracowana konstrukcja, bogata funkcjonalność i parametry klasy premium, sprawiają, że jest to idealny czytnik dla ucznia.

Jaki czytnik e-booków jest najlepszy dla ucznia?

3.PocketBook Touch Lux 4

czytnik e-booków pocketbook touch lux 4

PocketBook Touch Lux 4  pozostaje niedościgniony w najczęściej wybieranych czytnikach. Jego funkcjonalność i niezawodność jest ciągle doceniana przez rosnącą liczbę zadowolonych użytkowników. Pod obudową czytnika dumnie prezentują się wysokiej klasy podzespoły m.in. procesor 1Ghz, 512 MB RAM i wytrzymały akumulator 1500 mAh. Waga czytnika (155g) oraz wymiary (161,3 x 108 x 8 mm) sprawiają, że jest on bardzo poręczny i wygodny w użytkowaniu. Producent wyposażył czytnik w 8 GB pamięć wewnętrzną z możliwością rozszerzenia do 32 GB oraz w liczne funkcje dodatkowe m.in. Dropbox PocketBook, Pasjans, Notes, PocketBook Sync, PocketNews, Scribble, Send-to-PocketBook, Sudoku, które czynią czytnik wielozadaniowym.

4. Kindle 10

Kindle 10 czarny i biały 2019

Urządzenie zostało wyposażone w 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 167 DPI, dotykowy interfejs, 4 GB pamięci wewnętrznej flash oraz Wi-Fi. Niestety czytnik nie posiada interfejsu w języku polskim. Rekompensując to, producent wyposażył urządzenie w podświetlenie oraz wygodną i lekką obudowę, która została zaprojektowana z myślą o komforcie i łatwej obsłudze czytnika, nawet jedną ręką. Ponadto ekran Kindle posiada taką samą jasność jak pozostałe przedmioty w otoczeniu, przez co podczas zmiany punktu widzenia z ekranu czytnika na inne przedmioty wzrok nie musi za każdym razem się akomodować, co zmniejsza efekt zmęczenia oczu. Czytnik warty uwagi, ale czy godny polecenia? Sami oceńcie 🙂

Czytnik nie tylko do czytania książek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *