Rewolucyjne tablice cyfrowe firmy E-Ink

Firma E-Ink specjalizująca się w tworzeniu technologii papieru elektronicznego, sfocusowana na wyświetlaczach między innymi czytników e-booków, rozpoczęła prace nad nowym produktem. W 2000 roku, w jednym z amerykańskich domów towarowych „JC Penney” pojawiła się cyfrowa tablica informacyjna, wykorzystująca technologię e-papieru, wyprodukowana przez firmę E-Ink.
Rewolucyjne tablice cyfrowe firmy E-Ink

tablica cyfrowa e-ink

Obecnie korporacja ta rozpoczęła współpracę z „Global Display Solutions”, skupiając się na pracach nad stworzeniem nowoczesnych cyfrowych tablic, które będą cechować się niezwykłą lekkością oraz utracienkością.

Michael Ryan, dyrektor rozwoju biznesu w GDS, powiedział:

„Wyświetlacze LCD są pochłaniaczami energii, a tablice E-Ink są ich przeciwieństwem.”

M. Ryan zachwala tablice E-Ink, tłumacząc, że zużywają mniej energii od ekranów LCD, ich waga jest również znacznie mniejsza od tradycyjnych ekranów, a także dostosowuje światło do warunków otoczenia. Nowoczesność technologii wyraża się również w tym, iż pierwsze tego typu tablice z tradycyjnymi wyświetlaczami musiały być przykręcane do ścian, natomiast tablice E-Ink są mocowane jedynie za pomocą rzepu. Dzięki niewielkiej wadze urządzenia, możliwe jest użytkowanie choćby w autobusach, zasilane baterią lub za pomocą energii słonecznej.

Michael Ryan, dodaje:

Tablice te nie są ciężkie. […] Umieścimy je w małym etui stworzonym z wytrzymałego szkła, aby stały się wandaloodporne.”

Sriram Peruvemba, dyrektor działu marketingu E-Ink, uznał, że po trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w Japonii, w wielu przypadkach przydatne byłyby tablice informacyjne E-Ink, które charakteryzują się bardzo niskim zużyciem energii. Firma E-Ink pracuje nad przeniesieniem technologii E-Ink do innych urządzeń mobilnych, aby ułatwić codzienne życie.

Sriram Peruvemba stwierdził, że:

Gdyby wyjąć baterię z tabletu i umieścić ją w e-czytniku, nawet gdyby e-czytnik zaprogramowany był na dwa miesiące, prawdopodobnie działać będzie przez sześć miesięcy na jednym ładowaniu.”

Tablice E-Ink, jak i te z ekranami LCD mają podobne cykle żywotności, które ocenia się na 50000 godzin. Różnica jest taka, iż ekrany LCD po tym czasie wygasają, a E-Ink nie korzysta z podświetlania i dlatego może pracować nawet do 13 lat.

Peruvemba podsumowuje:

To jeden z najbardziej wytrzymałych wyświetlaczy, jakie istnieją.

 

Co sądzicie o nowym produkcie firmy E-Ink? Czy śledzicie stopień zaawansowania prac?

________________________

Źródło, zdjęcia:
1. Joe Petrie, E Ink, GDS Look to Lighten the Sign Load, [w:] http://www.masstransitmag.com/article/10887239/e-ink-gds-look-to-lighten-the-sign-load.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *