Inspiracje z natury a technologia wyświetlaczy

Inspiracje z natury a technologia wyświetlaczy

Natura w dalszym ciągu potrafi być niezwykłym źródłem inspiracji dla ulepszania oraz tworzenia najnowszych technologii. Naukowcy z Niemiec mogą pochwalić się zaskakującym odkryciem, którym okazała się być struktura motylich skrzydeł.

Struktura charakteryzuje się pełną transparentnością, nie odbijając padającego na nie światła, pod każdym kątem. Jest to zdecydowany krok naprzód dla twórców wyświetlaczy do smartfonów, obiektywów aparatów, jak również innych urządzeń, które posiadają błyszczącą matrycę.

Na razie jest to jedynie pomysł na udoskonalenie technologii, który naukowcy będą opracowywać przez najbliższe lata. Jest to obiecująca perspektywa, w której będzie można korzystać z telefonów bez względu na otaczające nas warunki, na plaży, w pełnym słońcu lub deszczu. Ekran będzie wodoodporny, a my nie będziemy musieli martwić się o widoczne ślady użytkowania na wyświetlaczu, ponieważ posiada samooczyszczającą się powłokę. Niestety jest to, jak na razie sfera planów.

Czy to odkrycie zrewolucjonizuje rynek, wypierając czytniki e-booków? Uważamy, iż jest za wcześnie na domysły. Stale opracowywane oraz wprowadzane ulepszenia e-czytników, wciąż wydają się konkurować z technologią smartfonów, czy tabletów. Mimo wszystko jesteśmy ciekawi i czekamy na zmiany, a Wy?

 

Źródło:

1.   Jon Fingas, „Butterfly wings are the key to glare-free phone displays” [w:] http://www.engadget.com/2015/04/22/butterfly-wing-glare-free-displays/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *