PocketBook InkPad 2 – w sklepie czytio.pl

PocketBook InkPad 2 wszedł do sprzedaży na początku sierpnia 2016r. To już kolejna, zaskakująca premiera czytnika ebooków tego lata. Nowy InkPad 2 to nie tylko sprawdzona technologia, ale również kilka przyjemnych nowości – zwłaszcza dla dłoni.

PB InkPad 2 gray 3

Debiutujący w 2014 PocketBook Inkpad był niewątpliwie jednym z najlepszych czytników 8 calowych w historii. Teraz powraca, by stać się jeszcze lepszym. Inkpad 2, mimo dużej przekątnej ekranu leży wygodnie nawet w jednej ręce. Nowy model zachowuje gabaryty oraz większość cech swojego poprzednika; nowością, według zapewnień producenta jest mniejsza waga oraz lepszy wyświetlacz.

Nowy InkPad 2 używa tego samego, aczkolwiek zaktualizowanego oprogramowania, co jego poprzednik. Czytnik z procesorem 1GHz, ma 512MB RAMu i 4GB pamięci flash. Posiada również wi-fi, wejście na kartę microSD i gniazdo słuchawkowe, dzięki któremu możemy słuchać muzyki lub przetwarzać tekst ebooka na mowę, za pośrednictwem aplikacji Text-to-Speech. Jedną z największych zalet InkPada jest również obecność aż czterech, sprawdzonych trybów czytania plików PDF.

Żywotność baterii to wynosi 2,5Ah co według informacji udostępnianych przez producenta umożliwia nawet do miesiąca pracy bez konieczności ładowania. Co zaskakujące, tą samą technologię udało się „zamknąć” w lżejszej i zgrabniejszej obudowie. Nowy InkPad waży teraz jedynie 305g, czyli 45g mniej niż pierwszy  model.

PB InkPad 2 gray 14

Nowy jest również design czytnika. Bryła, co prawda, pozostaje praktycznie bez zmian, Inkpad zyskał za to nowy, grafitowy kolor oraz odświeżony wygląd przycisków fizycznych. W tej samej postaci pozostaje jednak nietypowy, boczny układ czytnika, przystosowany do trzymania w jednej dłoni.

Niemal niezmienna jest również cena nowego InkPada. Drugą wersję luksusowego PocketBooka kupimy już za 845zł. To bardzo niewiele biorąc pod uwagę, że jest to cena wyjściowa jego poprzednika. InkPad 2 jest o wiele tańszy niż 6 calowy Kindle Oasis, a obecnie jego jedyną konkurencją w klasie dużych ereaderów są: 8 calowe Cybook Ocean, InkBOOK 8, i Icarus Illumina XL (czytaj również: porównanie czytników 8 calowych).

Nowy PocketBok InkPad 2 to swego rodzaju aktualizacja, ale również ukłon w stronę klientów. Producent ulepszył jeden ze swoich topowych modeli, nie zawyżając przy tym jednocześnie ceny i nie wprowadzając przy tym żadnych ostentacyjnych zmian (dzięki czemu obecni użytkownicy pierwszej wersji InkPada nie muszą czuć się urażeni).

PocketBook InkPad 2 jest już dostępny na www.czytio.pl.

 

Czytaj również:

Test czytnika PocketBook 840 InkPad – część 1

1 thoughts on “PocketBook InkPad 2 – w sklepie czytio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *