5 ebooków, które fani Harry’ego Potter’a muszą przeczytać

Magiczne emocje towarzyszące czytaniu serii o przygodach Harry’ego Potter’a mogą powrócić – tym razem za sprawą pięciu wyjątkowych książek, które nie wyszły spod pióra J.K. Rowling.

harry-potter-ebook-reader-fan

Jeśli jesteś prawdziwym fanem Harry’ego Potter’a to z pewnością tęsknisz za magicznym światem Hogwartu. Z okazji premiery „Harry’ego Potter’a i Przeklętego dziecka” proponujemy kilka tytułów, które pozwolą zaspokoić apetyt rozbudzony sentymentalnym powrotem do tej historii. Pięć wspaniałych, pełnych magii i zagadek powieści z pewnością zadowolą fanów, którzy podobnie jak Harry – wydorośleli. Wszystkie z nich są dostępne w polskiej wersji językowej, w formie ebooków. Przedstawiamy 5 książek podobnych do „Harry’ego Potter’a”.

 

Czarodzieje – Lev Grossman

Jak większość ludzi, licealista Quentin Coldwater uważa, że magia nie istnieje. Jak się okazuje – aż do momentu podjęcia nauki na ekskluzywnym i tajemniczym uniwersytecie magii w stanie Nowy Jork. Tam dopuszcza się wszelkich uciech studenckiego życia – koledzy, wolna miłość i używki, ale i zgłębia wiedzę, której się nie spodziewał. Niedługo później on i jego przyjaciele zostają uwikłani w niezwykłą tajemnicę, będącą początkiem niesamowitych zdarzeń. Rozpoczynają podróż, która okazuje się mroczniejsza i bardziej niebezpieczna, niż mogło by się wydawać.

Dlaczego fanom Harry’ego Potter’a spodoba się ta książka: Książki Grossman’a są uważane za wersje Harrego Pottera dla dorosłych. Tematyka jest znaczniej bardziej dojrzała, przy czym sama fabuła jest w pewnym sensie hołdem dla książek J.K. Rowling.

harry potter hogwart oxford

„Nigdziebądź” Neil Gaiman

Richard Mayhew to skromny, młody biznesmen z Londynu. Ma nudną pracę i ładną ale zbyt wymagającą narzeczoną. Pewnej nocy trafia na ranną dziewczynkę na chodniku. Zatrzymuje się by jej pomóc i w tym momencie życie, które znał zmienia się na zawsze. Dziewczynka miała na imię Drzwi. Następnego poranka nie działa jego karta bankowa, taksówkarze go nie widzą, właściciel jego mieszkania wynajmuje je komuś innemu. Staje sie niewidzialny i w niewytłumaczalny sposób wkracza w Londyński świat cieni i mroku, potworów i świętych, morderców i aniołów, podziemnych labiryntów kanalizacji miejskiej i opuszczonych stacji metra. Spada pomiędzy okruchami realności i ląduje gdzieś indziej, gdzieś w Nigdziebądź.

Dlaczego fanom Harry’ego Potter’a spodoba się ta książka: Początek powieści przypomina wejście do „Pokoju Życzeń” – to coś co fani Harry’ego na pewno dostrzegą i polubią.

 

„Gra o tron” George R. R. Martin

Dawno temu, w zapomnianych czasach, tajemnicze nadprzyrodzone wydarzenie zmieniło bieg przyrody. W krainie gdzie lato może trwać dekady a zima całe wieki żyje wiele barwnych postaci działających w imię odmiennych wartości. Zimno nadchodzi i jeśli przedrze się przez Mur całe zło i nadprzyrodzone moce z dalekiej północy całe królestwo znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie. W centrum wydarzeń znajdują się Starkowie z Winterfell, rodzina twarda i nieustępliwa jak ziemia , na której się urodzili. Z krainy brutalnego zimna do odległych letnich ziem epikurejskich uciech – „Gra  o Tron” to opowieść o lordach i pannach, żołnierzach i czarownikach, zabójcach i bękartach, a także niespodziewanie silnych i mężnych kobiet.

Dlaczego fanom Harry’ego Potter’a spodoba się ta książka: Niesamowicie barwna i wciągająca fabuła zawiera smoki, intrygi i oczywiście dużo magii (przy czym jednak dużo więcej śmierci i trupów).

gra o tron rycerze pionki szachy

„Czarownica” James Patterson i Gabrielle Charbonnet

Świat sie zmienia: rząd przejął kontrolę na każdym aspektem życia społeczeństwa, a dzieci, zaczynają znikać w dziwnych okolicznościach. Na czele kraju staje Ten, Który Jest Jedyny. Świat Wisty i jej starszego brata Whita wywraca się do  góry nogami, kiedy pewnej nocy bez powodu zostają odseparowani od rodziców i wrzuceni do tajemniczego więzienia. Nowy Ład zmienia ich życie; niszczy wolność i możliwość bycia zwykłymi nastolatkami. Ale właśnie wtedy rodzeństwo odkrywa swoje niesamowite moce, o których wcześniej nie miało pojęcia. Czy młodzi czarownicy opanują swoje umiejętności i zdążą uratować siebie i rodziców, a może i cały świat?

Dlaczego fanom Harry’ego Potter’a spodoba się ta książka: Nastolatki z magicznymi mocami ratujący świat? To jeden z głównych powodów, dla których Pottermanicy powinni zainteresować się tą książką.

 

„Księga wszystkich dusz” Deborah Harkness

Pośród wysokich stosów książek Oxfordzkiej biblioteki, młoda stypendystka Diana Bishop nieświadomie napotyka zaklęty alchemiczny manuskrypt. Pochodząca z rodu starych i dystyngowanych wiedźm, Diana nie chce mieć nić wspólnego z czarnoksięstwem więc po krótkim przejrzeniu i zrobieniu kilku notatek odkłada książkę na półkę. Niestety, jej odkrycie uruchamia narodziny tajemniczego świata demonów, wiedźm i wampirów których hordy rodzą się w bibliotece. Bohaterka odkrywa tajemny skarb zagubiony przez wiekami i jest jedyną osobą, która może odczarować zaklęcie

Dlaczego fanom Harry’ego Potter’a spodoba się ta książka: Silna i niezależna kobieta odkrywająca swoje zdolności magiczne – o co więcej mogą prosić fani Hemiony?

Źródło: www.media.bookbub.com/blog

 

Czytaj też:

Pokemon Go i ebooki? Zdziwicie się ile je łączy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *