To prawdopodobnie najszybszy 6-calowy czytnik e-booków na rynku. Poznajcie Onyx Boox Poke 3

Onyx Boox Poke 3 to jedyny 6-calowy czytnik w aktualnej ofercie Onyx. Wiąże się to z tym, że nie ma ekranu WACOM i dedykowanej aplikacji do robienia notatek. Zamiast tego posiada świetne podzespoły i Androida 10, dzięki czemu jest szybszy niż Kindle czy Kobo.

Onyx Boox Poke 3 to najszybszy 6-calowy czytnik e-booków.

Najnowszy 6-calowiec od Boox to czytnik, który zapewnia doskonałe wrażenia podczas czytania e-booków. Na pewno przypadnie do gustu fanom beletrystyki, ponieważ Poke 3 posiada 6-calowy pojemnościowy ekran dotykowy E INK Carta HD o rozdzielczości 1448 × 1072 i 300 PPI. Jest on szklany, umieszczony na równi z ramką. Ma też świetne, regulowane podświetlenie, nieocenione podczas wieczornej lektury. Ciepłe tonacje przypominają blask świec i są bardzo przydatne, jeśli czytając, chcemy wyciszyć się przed snem. To wszystko zasługa 10 diod LED, 5 białych i 5 bursztynowych. Na tym etapie niczym nie wyróżnia się pośród innych 6-calowców z wyższej półki, bo to, co najlepsze, jest w środku.

Pod obudową Poke 3 znajduje się ośmiordzeniowy procesor. Tak, dobrze przeczytaliście. Mowa dokładnie o Qualcomm Snapdragon 636. Do tego w pakiecie 2 GB pamięci RAM DDR4X i 32 GB pamięci wewnętrznej. Na uwagę zasługuje fakt, że Onyx Boox to jedna z tych marek, która naprawdę słucha użytkowników. Wielu osobom brakowało w starszym modelu – Onyx Boox Poke 2  USB-C (zamiast tego było micro-USB). Dlatego Poke 3 zgodnie z życzeniem wyposażono w nowoczesne USB-C z funkcją OTG (możliwość podłączenia klawiatury, myszki, pendrive). Poza tym nowy Onyx ma również bardzo szybkie Bluetooth 5.0 do podłączenia słuchawek bezprzewodowych lub zewnętrznego głośnika. Co ciekawe, jest to także prawdopodobnie jedyny 6-calowy czytnik e-booków wyposażony w mikrofon.

Atutem Poke 3 jest także Android 10 z 2019 roku i Google Play. Oznacza to możliwość pobierania własnych aplikacji, zgodnie z preferencjami. Trzeba mieć na uwadze, że niektóre mogą nie działać prawidłowo, jednak nasi klienci korzystający z czytników Onyx z Androidem 10 w zdecydowanej większości przypadków są zadowoleni. Do dyspozycji mamy także szybką (jak na czytnik e-booków) przeglądarkę internetową.

Onyx Boox Poke 3 zaawansowany czytnik e-booków z podświetleniem i obsługą plików audio.

Czym różni się Poke 3 od Poke 2?

Ma szybszy procesor Snapdragon, lepszą pamięć RAM oraz wspomniane USB-C. Bluetooth został również zaktualizowany z 4 do 5 i obsługuje zarówno dźwięk analogowy, jak i cyfrowy, co dotyczy głównie słuchawek opartych na USB-C.

Jeśli chodzi o design, to został on nieco zmieniony. Ogólna kolorystyka Poke 3 oscyluje wokół czerni. Podobnie jak jego starszy brat, czytnik ma dwukolorową ramkę – spód, gdzie znajduje się przycisk home, jest ciemnoszary. Z kolei tył urządzenia jest w całości czarny. Na samej górze znajduje się przycisk zasilania i kontrolka stanu, natomiast na dole znajdziemy port USB-C i port mikrofonu. 

Onyx Boox Poke 3 czytnik e-booków z Androidem 10 i Google Play

Onyx Boox Poke 3 na pewno wyróżnia się czasem reakcji oraz ogólną szybkością działania. Dlatego też będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które narzekają na nieco powolne (w stosunku do ekranów LCD) działanie aplikacji E-Ink. Poza tym ma wszystko to, co potrzebne do komfortowego czytania – podświetlenie z regulacją, niewielką wagę i opcje personalizacji tekstu. Do tego otrzymamy możliwość pobierania wybranych przez nas aplikacji ze Sklepu Google Play (za sprawą Androida 10), surfowania po sieci oraz słuchania audiobooków.

Onyx Boox Poke 3

8-calowy czytnik i notatnik w jednym? – test Onyx Boox Nova 3

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *