Pocetbook 611 Basic – nowy, lekki i kompaktowy e-czytnik.

Jest tu wielofunkcyjne oprogramowanie i wygodne czytanie w technologii E Ink. Jest to urządzenie wieloformatowe, szybkie, niezawodne, łatwe w obsłudze, z intuicyjnym dostępem do elektronicznych treści.

Nowy model jest wyśmienitym urządzeniem dla tych, którzy dopiero zaznajamiają się z możliwościami cyfrowego czytania. Interfejs jest zrozumiały , dzięki czemu nawet niedoświadczony użytkownik szybko opanuje jego obsługę.

Pocketbook 611 posiada 6-calowy ekran E Ink i z łatwością mieści się w dłoni. Przyciski na obudowie zapewniają łatwy i prosty dostęp do ulubionych treści.

Nowy model wyposażony jest w moduł WiFi, który umożliwia łatwy i atrakcyjny dostęp do biblioteki. Dane można przechowywać na urządzeniu w pamięci wewnętrznej lub na karcie microSD do 32 GB.


Podstawowe cechy PocketBook 611:


Wymiary: 122,6 x 176,38 x 9,7 mm

Wyświetlacz: 6-calowy ekran E Ink, 166 dpi, 800 x 600 pikseli

Materiał: ekranu: szkło

Kolor: ciemnoszary, biały

Bateria: Li-Polymer, 3.7 V, 1000 mAh, wystarcza na odświeżenie 8000 stron

Procesor: 800 MHz

Pamięć: 128 MB

Pamięć Flash: 2 GB (pamięć dostępna dla użytkownika może wahać się od 1 GB do 1,5 GB)

USB: tak

Slot: microSD do pojemności 32GB

Formaty książek: EPUB (Adobe DRM), PDF (Adobe DRM), ePub, PDF, TXT, DJVU, RTF, HTML, CHM, DOC, DOCX, TCR, FB2, FB2, ZIP

Formaty zdjęć: JPEG, BMP, PNG, TIFF

Waga: 175 g

Sieć: WiFi

Dodatkowe funkcje: słowniki, przeglądarki, RSS

Materiał obudowy: plastik

Budowa i oprogramowanie

Pocketbook 611 to bardzo cienki czytnik. Ze względu na wagę może być twoim nieodłącznym towarzyszem podróży. Opływowy kształt kadłuba i lekko poszerzony dół. Urządzenie charakteryzuje się miłym dla oka designem, ergonomiczną konstrukcją oraz przyjaznym układem przycisków sterujących.

Pocketbook 611 to połączenie stylowego wyglądu i komfortowego użytkowania. Obudowa wykonana jest z wysokiej jakości materiału sztucznego, który jest lekki oraz przyjemny w dotyku.

Dzięki połączeniu USB czytnik można łatwo podłączyć do innych urządzeń. Dzięki temu Pocketbook 611 może być łatwo zasilany poprzez komputer, a przede wszystkim szybko wzbogacony  o dużą ilość danych (czytnik widoczny jest jako dysk zewnętrzny).

Na dole obudowy, prócz wejścia USB znajdziemy przycisk reset oraz włącz/wyłącz. Panele górny oraz boczne są wolne od wszelkich przycisków. Pod ekranem znajduje się 5-cio przyciskowy joystick oraz dwa przyciski służące do przełączania stron i interfejsu.

Wyświetlacz

Wyświetlacz modelu Pocketbook 611 jest wykonany jest z papieru elektronicznego E Ink. Charakterystyczną cechą tej rewolucyjnej technologii jest maksymalne wizualne podobieństwo ekranu do kawałka papieru. Wyświetlacz nie generuje własnego światła w odróżnieniu od ekranów LCD, należy go używać tylko w świetle odbitym.

W porównaniu do konwencjonalnych wyświetlaczy LCD, ekrany E-Ink nie migoczą, co nie powoduje zmęczenia oczu. W rezultacie podczas czytania oczy męczą się znacznie mniej niż przy użyciu innych urządzeń elektronicznych. Można czytać wiele godzin bez obawy o swój wzrok.

6-calowy ekran 6 o rozdzielczości 800×600 pikseli obsługuje 16 odcieni szarości, które mogą wyświetlać tekst, jak i ilustracje.

Elektroniczne czytniki PocketBook można odczytać nawet w najbardziej słoneczne dni. W razie potrzeby można włączyć aktualizację bez ściemniania ekranu: wystarczy włączyć tę funkcję w ustawieniach.

Zarządzanie

Korzystanie z czytnika jest bardzo proste i można to robić, trzymając urządzenie w jednej ręce.

Po włączeniu urządzenia pojawia się menu główne. Zawiera domyślne otwieranie odnośników do najnowszej książki, a także do etykiety: biblioteka, notatki, słowniki, aplikacje i ustawienia wyszukiwania.

W ustawieniach można zobaczyć informacje o urządzeniu, zmienić język menu, klawiatury, zestaw profili użytkowników do korzystania z ustawień, zakładek i notatek. Tutaj można również zmienić wygląd: motywy, czcionki, wygaszacz ekranu przy starcie i wyświetlanie tekstu z lub bez anti-aliasingu.

Funkcje dostosowania wyświetlanego tekstu tworzy wysoki poziom komfortu czytania, co jest najważniejszą cechą Pocketbook 611. Wybierz jedną z dziesięciu wbudowanych czcionek, ale jeśli chcesz dodać inne – nie ma sprawy! Zmień rozmiar czcionki, odstępy między wierszami, marginesy, dzielenie wyrazów, i inne możliwości ustawienia formatu. Przede wszystkim zwiększ przyjemność czytania.

Wydajność

PocketBook 611 oparty jest na działaniu procesora Freescale 800 MHz, który obsługuje dużą liczbę funkcji niezbędnych dla urządzeń mobilnych nowej generacji, w tym Wi-Fi i USB. Ponadto, urządzenie ma 128 MB pamięci RAM.

System operacyjny

Urządzenie działa na systemie operacyjnym Linux. Oprogramowanie to jest stale udoskonalane i rozwijane.

Oprogramowanie

Urządzenie posiada nowoczesne funkcje dzięki regularnym aktualizacjom firmware, w którym programiści PocketBook poprawiają starsze wersje i realizują nowe funkcje. Proces aktualizacji oprogramowania jest prosty i wygodny. Nowe firmware, które co jakiś czas pojawiają się na stronie Pocketbook  można pobrać za darmo lub aktualizować bezpośrednio z urządzenia za pomocą Wi-Fi.

Łącze

PocketBook 611 Basic zapewnia szybki dostęp do Internetu. W kawiarniach, hotelach, na lotniskach i w innych miejscach publicznych można przejść do Internetu przez moduł Wi-Fi z wbudowanym WLAN 802.11 b / g.

Pamięć

Do przechowywania informacji w modelu PocketBook 611 wykorzystuje się 2 GB pamięci wewnętrznej oraz gniazdo pamięci microSD do 32GB.

Żywność

Wbudowana została bateria litowo-polimerowa 1000 mAh. Jedno ładowanie akumulatora wystarcza, aby przeczytać 8000 stron. Urządzenie może pracować jeden miesiąc z zastrzeżeniem, aby wyłączyć moduł Wi-Fi.

Funkcjonalność

Model PocketBook 611 posiada wieloformatowy zakres odczytywania plików (w tym 14 formatów tekstu): PDF z ADOBE DRM, EPUB z ADOBE DRM, PDF, EPUB, FB2, TXT, DJVU, RTF, HTML, CHM, DOC, DOCX, TCR, FB2, JPEG, BMP , PNG, TIFF.

Wbudowane słowniki ABBYY Lingvo pomogą szybko zidentyfikować nieznane słowa bez wychodzenia z obecnie czytanej książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *