Booken prezentuje nowy e-czytnik : Cybook Odyssey

Francuska firma Bookeen zaprezentowała tydzień temu nowe urządzenie o nazwie Odyssey Cybook. Będzie to pierwszy e-czytnik mogący poszczycić się wykorzystaniem nowej, bardzo szybkiej technologii High Speed Ink System.

W przeciwieństwie do standardowych ekranów E Ink, system High Speed Ink cechuje się natychmiastową reakcją, niemal na równi z szybkością ekranu LCD. Oprócz niesamowitej szybkości przy jednoczesnym zachowaniu właściwie wyglądającego elektronicznego atramentu, Cybook Odyssey posiada uproszczony i intuicyjny intefejs, który jest cechą ergonomicznych tabletów z ekranem dotykowym.

Poza nową technologią High Speed Ink System, Booken nie przedstawił zbyt jasno innych funkcji czytnika.

Padło jedynie oświadczenie, że nowy czytnik posiadać będzie wiele nowych funkcji, których do tej pory w wersji elektronicznej nie było. Nie wspomniano też o specyfikacjach. Wiadomo tylko, że Odyssey Cybook posiadać będzie 6-calowy ekran dotykowy, procesor Cortex 8 800 MHz oraz WiFi.

Nie wiadomo dokładnie kiedy i w jakiej cenie czytnik trafi na rynek (Booken określił jedynie, że w ciągu kilku tygodni trafi do Europy). Możliwe też że nie będzie dostępny  na rynku masowym.

(Źródło: http://www.tabletpcreview.com)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *