Onyx Boox Note 3 – pierwsze wrażenia 

Onyx Boox Note 3 to już trzecia odsłona jednego z najszybszych 10,3-calowych czytników e-booków. Posiada wszystko, co potrzebne do pracy i nauki, jednocześnie nie narażając oczu na niepotrzebne zmęczenie. Właśnie pojawił się na Czytio.pl. Przyjrzyjmy się mu nieco bliżej.

Onyx Boox Note 3 biznesowy czytnik e-booków

Note 3 działa na systemie Android 10, co wiąże się z tym, że ma Google Play, umożliwiające pobieranie rozmaitych aplikacji. Do najciekawszych nowości, w stosunku do poprzedniego modelu, można zaliczyć uruchamianie dwóch aplikacji jednocześnie czy otwieranie dwóch różnych plików PDF.

Najnowszy Onyx Boox ma taki sam ekran jak jego poprzednik. Mowa tu o dotykowym E INK Mobius o rozdzielczości 1872 × 1404 z 227 PPI. Posiada również podświetlenie ekranu z system temperatury barwowej, co oznacza, że można ustawić barwę podświetlenia tak, jak nam wygodnie – od klasycznej bieli po ciepłe tonacje. Dzięki temu wieczorna lektura jest dużo przyjemniejsza. Łącznie Note 3 posiada 28 diod LED. Dokładnie połowa z nich to diody odpowiadające za ciepłe barwy. W zestawie znajduje się również folia ochronna. 

Onyx Boox Note 3 czytnik e-booków z rysikiem

Oczywiście, nie można by nie wspomnieć o rysiku, którego obsługa możliwa jest, dzięki warstwie WACOM. Ma on 4096 stopni czułości na nacisk i co ważne, funkcję odrzucania dłoni.

Główny atut Note 3 to procesor Qualcomm Snapdragon 636, 4 GB pamięci RAM DDR4X i 64 GB pamięci wewnętrznej. To mocne połączenie czyni  najnowszego Boox’a jednym z najszybszych na rynku. Potwierdzeniem może być choćby fakt, że jest aż o 33% szybszy niż jego poprzednik – Note 2. Producent wziął także pod uwagę potrzeby fanów audio. Czytnik posiada Bluetooth 5.1, które jest bardzo szybkie i umożliwia bezproblemowe podłączanie bezprzewodowych słuchawek czy głośnika. Jednak, jeśli wolisz słuchać audio bez dodatkowych akcesoriów,  możesz to zrobić za pomocą tylnego, wbudowanego głośnika. Producent zadbał także o odpowiednio dużą baterię – 4300 mAh, ze wsparciem dla Quick Charge 4.0.

Onyx Boox Note 3 cienki jak zeszyt

Note 3 wyposażono we wszystkie możliwe nowoczesne technologie. Takie jak choćby dwupasmowe Wi-Fi (2.4GHz + 5GHz). Poza tym ma też nowoczesne USB-C z funkcją OTG, umożliwiająca podłączanie dedykowanych akcesoriów, na przykład klawiatury.

Najnowszy Onyx Boox nie wyróżnia się wyglądem na tle innych czytników. Ma minimalistyczną, czarno-szarą obudowę z szarym paskiem z logo na tyle.  Na samej górze czytnika znajduje się przycisk zasilania i kontrolka stanu, na dole port USB-C i port mikrofonu. 

Onyx Boox Note 3 głośniki

Podsumowując, Onyx Boox Note 3 posiada niemal wszystko, aby nazwać go tabletem E- Ink. Zresztą sam producent nie określa go jako czytnik e-booków, a właśnie tablet, ze względu na wysoką funkcjonalność oraz bardzo mocne podzespoły. Poza tym, 10,3-cali to rozmiar, który pozwala na wygodne czytanie plików PDF oraz notowanie, a jednocześnie wygodny transport urządzenia.

Onyx Boox Note 3 czytnik do nauki i pracy 10,3 cala.

Onyx Boox Note 3

Zobacz, co potrafi nowy Onyx Boox Note 3! Test + zdjęcia

źródło: goodereader.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *