Nowy Kindle Paperwhite 4 już w tym roku?

Serwis GoodEReader podał informację, że jeszcze w tym roku możemy spodziewać się nowości od Amazonu – Kindle Paperwhite 4. Będzie to czytnik wyposażony w zupełnie nową technologię, o nazwie Comfortlight.

Sprawi ona, że rażący biały ekran przy słabym oświetleniu automatycznie zostanie przygaszony, aby ułatwić nam komfortowe czytanie. Paperwhite 4 będzie wyposażony w 17 diod LED, 10 białych i 7 innych. Jego premiera podobno zostanie ogłoszona latem tego roku i niebawem zostanie wydany.

Czytnik Kindle Paperwhite 4 Amazon

LAB216 to sekretny ośrodek badawczo-rozwojowy, który zaprojektował wszystkie produkty Amazonu, które kiedykolwiek zostały wyprodukowane. W zeszłym roku stworzył kilka prototypów inżynieryjnych nowego Kindle Paperwhite 4, aby przykuć uwagę fanów Kindle. Amazon do tej pory nie był zadowolony z obecnego kierunku rozwoju technologii Comfortlight, ponieważ podświetlenie w  czytnikach elektronicznych wydanych przez Barnesa i Noble’a, Kobo i Tolino było przeważnie bliskie tonacjom pomarańczowym. LAB126 został upoważniony do wymyślenia nowego systemu oświetlenia w celu wyciszenia pomarańczowych kolorów, wyeliminowania białego światła, ale zapewnienia komfortowego czytania. Wygląda na to, że na początku tego roku rozwiązali problem i „trwa produkcja masowa” – wspominają nieoficjalne źródła.

Jednym z dużych przedsięwzięć Amazonu w roku 2017 było wprowadzenie aplikacji do audiobooków, o nazwie Audible do drugiej generacji Oasis. Kilka miesięcy później wydali serię aktualizacji oprogramowania  dla Kindle Basic i Oasis pierwszej generacji. Paperwhite 3 zdaniem niektórych miał pare niedociągnieć, ale ma się to zmienić wraz z nadejściem Kindle Paperwhite 4. Użytkownicy podobno będą mogli podłączyć bezprzewodowe głośniki i słuchawki i cieszyć się słuchaniem audiobooków.

GoodEReader twierdzi, że Kindle Voyage będzie wycofany, a większość modeli jest już niedostępna w sklepach w Kanadzie i w USA. Jednak ile jest w tym prawdy ciężko stwierdzić. Nie widać podstaw, dla których mieliby wycofywać ten model.

Jest kilka niepotwierdzonych plotek. Jedną z nich jest to, że nowy Kindle Paperwhite 4 będzie miał dwa różne warianty pamięci wewnętrznej; 8 GB i 32 GB. Jeśli chodzi o kolory, to podobno pojawi się w kolorze białym i czarnym. Inną plotką, która jest nieco naciągnięta, jest planowane zastosowanie dwurdzeniowego procesora IMX.7.

A jakie będzie mieć możliwości i jak będzie wyglądał Kindle Paperwhite 4 w rzeczywistości dowiemy się być może niebawem! Fani Kindle z pewnością nie mogą się już doczekać, ponieważ Kindle Paperwhite to jeden z bardzo dobrze sprzedających się modeli od Amazonu.

źródło: goodereader.com

Jedna myśl nt. „Nowy Kindle Paperwhite 4 już w tym roku?

  1. Marek Jarecki

    Brzmi dobrze, co prawda mam czytnik, ale rzadko z niego korzystam, zakupiłem zupełnego randoma i nie przyłożyłem się do wyboru dobrego jakościowo sprzętu, może to będzie dla mnie deską ratunku i e-booki wrócą do łask 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *