Czytniki ebooków do 400 zł

Szukasz dobrego czytnika, który będzie miał wszystkie przydatne funkcje, ale nie chcesz przy tym wydawać kroci? Przychodzimy z pomocą! W dzisiejszym zestawieniu przedstawimy urządzenia, które nie tylko zachwycają parametrami, ale też ceną! Nie zawsze droższe oznacza lepsze, przekonajcie się sami!

czytniki ebooków do 400 zł

 

 1. PocketBook Basic 3

PocketBook Basic 3 czytnik do 400 zł

PocketBook Basic 3 jest niezwykle prosty, intuicyjny, a zarazem ma niesamowicie elegancki design! Z pewnością przypadnie do gustu fanom klasycznego wyglądu. Wyświetlacz ma 6 cali, zatem możemy go zabrać ze sobą dosłownie wszędzie! Sprzyja temu też waga, która wynosi 170 g. Jest to czytnik stworzony dla minimalistów, a mimo to posiada kilka dodatkowych funkcji. Znajdziemy tu takie aplikacje jak: Send-to-PocketBook, kalkulator, zegar, kalendarz, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku, Scribble, przeglądarka zdjęć. Czytnik jest także wyposażony w WiFi, dzięki temu możemy za pomocą wyżej wspomnianej usługi Send-to-PocketBook przesyłać książki na urządzenie bez podłączania go do komputera. Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą przycisków funkcyjnych. Poza tym dostępne mamy 8 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy rozszerzyć do 32 GB za pomocą karty SD. Bateria 1300 mAh (Li-Ion Polymer) niektórym może wydawać  się niewystarczająca, jednak trzeba pamiętać, że PocketBook Basic 3 zużywa jej niewiele, ponieważ nie ma podświetlenia oraz systemu Android. Zatem spokojnie możemy czytać miesiąc bez ładowania (ok 30 min dziennie). W dodatku obsługuje wszystkie podstawowe formaty ebooków. Niestety nie wyposażono go w giętki ekran E-Ink Carta, który jest bardziej odporny od standardowego Ekranu E-Ink. Poza tym jest to czytnik godny polecenia.

Dlaczego warto?

– dobry stosunek ceny do jakości

– prosta obsługa

– WiFi

– usługa Send-to-PocketBook

–  8 GB pamięci wewnętrznej + do 32 GB na SD

– wydajna bateria

– lekki i kompaktowy

Czego nie ma?

– podświetlenia

– wejścia słuchawkowego

– przeglądarki

– dotykowego ekranu

– Bluetooth

OCENA (stosunek jakości do ceny): 8/10

2. CyBook Muse Light

CyBook Muse Light czytnik do 400 zł

CyBook Muse Light to kolejne urządzenie, którego cena nie zwala z nóg. Jest to czytnik dość podobny do modelu wyżej wspomnianego. Jednak na pewno różni się tym, że ma dotykowy ekran i podświetlenie. Wyposażono go także w wiele przydatnych funkcji: Przeglądarkę internetową, Sklep z eBookami, Słownik, Galerię obrazów, Notatnik oraz Zakładki do książek. Na uwagę zasługuje również bateria Li-Pol 1900mAh.  Jest to czytnik prosty, który posiada wszystkie niezbędne funkcje do komfortowego codziennego użytkowania.

Dlaczego warto?

– niska cena w stosunku do jakości

– dotykowy ekran

– prosta obsługa

– WiFi

–  8 GB pamięci wewnętrznej + do 32 GB na SD

– wydajna bateria

– lekkość (155 g) i kompaktowość

OCENA (stosunek jakości do ceny): 10/10

 1. Kindle 8 Touch bez reklam

Kindle 8 czytnik do 400 zł

Kindle 8 Touch, to kolejne proste urządzenie, zaskakujące swoimi funkcjami. Jest jeszcze lżejszy od modeli wyżej opisanych, ponieważ waży zaledwie 161 gram! Możliwy jest regulowanie kontrastu czcionki, dzięki czemu każdy ma możliwość dostosowania tekstu do swoich indywidualnych preferencji. Rozdzielczość ekranu jest taka sama jak w modelach wyżej opisanych (800×600), ale ma gorszy kontrast, ponieważ ma starszą technologię E-Ink Pearl. Tu także możemy dzielić się swoimi notatkami, dzięki funkcji o nazwie notatki publiczne oraz przesyłać książki za pomocą maila na czytnik. Istnieje także opcja publikowania ich na portalach społecznościowych. Kindle 8 Touch różni się od PocketBooków wyżej wspomnianych tym, że posiada przeglądarkę internetową. Co to oznacza w praktyce?  Możesz wpisać słowo bądź frazę, a czytnik przeszuka Wikipedię oraz Internet używając wyszukiwarki Google. Tutaj podobnie jak w CyBook MuseLight ekran jest dotykowy, zatem możemy obsługiwać go za pomocą dotyku palca. Niestety ma on znacznie mniejszą pojemność, oferuje zaledwie 4 GB pamięci wewnętrznej i nie posiada slotu na kartę SD. Nie znajdziemy także wejścia słuchawkowego, tak jak w wyżej opisanych przypadkach. Obsługuje również mniej formatów niż PocketBooki i nie ma podświetlanego ekranu.

Dlaczego warto?

– modna i popularna marka

– dotykowy ekran

– prosta obsługa

– WiFi

– wydajna bateria (  miesiąc  użytkowania przy korzystaniu 30 min dziennie)

–  bardzo lekki i kompaktowy

Czego nie ma?

–  podświetlanego ekranu

– obsługi wielu formatów

– dużej pamięci wewnętrznej

– slotu na kartę SD

– brak menu w języku polskim

– nie odtwarza formatu EPUB

OCENA (stosunek jakości do ceny): 6,5/10

 1. PocketBook 615 Basic Lux

Czytnik do 400 zł Basic Lux

Basic Lux sprawia wrażenie podobnego do Basic 3. Oba łączy elegancki design, brak dotykowego ekranu, WIFi i przeglądarki, pamięć (8 GB+32 GB), procesor (1 GHz), obsługa wielu formatów,  oraz taka sama moc baterii. Jednak Basix Lux ma znacznie lepszą rozdzielczość ekranu, ponieważ wynosi ona 1024× 758, 212 DPI i ma podświetlenie. Funkcje dodatkowe to: kalkulator, szachy, słownik, Galeria, Dropbox PocketBook, Pasjans, Biblioteki, Send-to-PocketBook, Sudoku. internetowa, Sklep z eBookami, Słownik, Galeria obrazów, Notatnik oraz Zakładki do książek. Jak widać, poza Send-to-PocketBook mamy także usługę, która nazywa się DropBox. Różnią się one tym, że za pomocą pierwszej możemy przesyłać książki za pomocą maila, natomiast DropBox pozwala nam na robienie tego przez chmurę, wystarczy przerzucić plik do odpowiedniego folderu, bez logowania się na maila. Warto też zaznaczyć, że ta usługa pozwala nam również na przesyłanie książek z czytnika na dowolne urządzenie. Jest on również lekki (170 g) i poręczny (ekran 6 cali). Zatem to co go z pewnością wyróżnia na tle dotychczas wymienionych modeli to bardzo wyraźny i ostry ekran.

Dlaczego warto?

–  bardzo dobra cena w stosunku do jakości

– wysoka rozdzielczość ekranu

– podświetlany ekran

– prosta obsługa

– aplikacje Send-to-PocketBook i DropxBox PocketBook

– WiFi

– wydajna bateria

–  8 GB pamięci wewnętrznej + do 32 GB na SD

– obsługa wielu formatów

–  lekki i kompaktowy

Czego nie ma?

–  dotykowego ekranu

– przeglądarki internetowej

OCENA (stosunek jakości do ceny): 8/10

 1. Cybook Muse FrontLight 2

Cybook Muse FrontLight 2 czytnik do 400 żł

(jest to model, który kosztuje nieco ponad 400 zł, ale często można znaleźć go w promocji)

Cybook Muse FrontLight 2 również oferuje wysoką rozdzielczość (1024×758), dzięki czemu tekst na ekranie jest bardzo ostry i kontrastowy. Wyposażono go również w podświetlenie, przeglądarkę internetową, Sklep z ebookami, Słownik, Galerię  obrazów, Notatnik i Zakładki do książek. Pamięć wewnętrzna wynosi  8 GB i można ją rozszerzyć pomocą karty SD do 32 GB. Zachwyca również baterią, której moc jest równa 1900 mAh. Jest też najlżejszy z całego zestawienia, bo waży raptem 155 g. Poradzimy sobie także z wieloma formatami ebooków, dzięki czemu w większości przypadków konwersja nie będzie potrzebna.

Dlaczego warto?

–  bardzo dobra cena w stosunku do jakości

– wysoka rozdzielczość ekranu

– podświetlany ekran

– dotykowy ekran

– prosta obsługa

– WiFi

– wydajna bateria

–  8 GB pamięci wewnętrznej + do 32 GB na SD

– obsługa wielu formatów

– niesamowicie lekki i kompaktowy

OCENA (stosunek jakości do ceny): 9,5/10

 1. PocketBook 625 Basic Touch 2 Save & Safe

PocketBook Basic Touch 2 save&safe czytnik do 400 zł

Basic Touch 2 Save & Safe to kolejne urządzenie od firmy PocketBook, którego cena nie zwala z nóg. W dodatku jest to urządzenie wyposażone w integralną okładkę, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i pozwala zaoszczędzić pieniądze na kupowaniu osobnego etui. Jest to urządzenie dość podobne do modelu wyżej wspomnianego. Jednak na pewno różni się tym, że ma dotykowy ekran. W dodatku zastosowano technologię Film Touch, dzięki której czytnik jest czulszy na dotyk. Ma także więcej funkcji: Send-to-PocketBook, DropBox, ReadRate, Księgarnia, Przeglądarka internetowa, Kalkulator, Słownik, Kalendarz i zegar, Szachy, Pasjans, Przeglądarka zdjęć, RSS, Sudoku, Odręczny notatnik. Poza Send-to-PocketBook mamy także usługę, która nazywa się DropBox. Różnią się one tym, że za pomocą pierwszej możemy przesyłać książki za pomocą maila, natomiast DropBox pozwala nam na robienie tego przez chmurę, wystarczy przerzucić plik do odpowiedniego folderu, bez logowania się na maila. Warto też zaznaczyć, że ta usługa pozwala nam również na przesyłanie książek z czytnika na dowolne urządzenie. Kolejna funkcja różniąca te dwa czytniki to ReadRate, czyli możliwość dzielenia się komentarzami i ocenami na temat książek z innymi użytkownikami. Poinformuje Cię także o nowościach czytelniczych, a także zaproponuje Ci  tytuły trafiające w Twój gust. Usługa ReadRate współpracuje z portalami społecznościowymi takimi jak Facebook czy Twitter. Natomiast bateria (1300 mAh) i pamięć (8 GB+ 32 GB) jest taka sama jak w Basic 3.

Dlaczego warto?

– bardzo niska cena w stosunku do jakości

– wbudowana okładka

– dotykowy ekran

– prosta obsługa

– WiFi

– usługa Send-toPocketBook, DropBox i ReadRate

–  8 GB pamięci wewnętrznej + do 32 GB na SD

– wydajna bateria

– lekkość i kompaktowość

– ręczne notowanie

Czego nie ma?

– podświetlanego ekranu

– przeglądarki internetowej

OCENA (stosunek jakości do ceny): 8/10

Podsumowanie

Jak widać, mimo że są to czytniki w bardzo przystępnych cenach mają wszystkie niezbędne funkcje do komfortowego czytania. Znajdziemy tu zarówno takie, które mają podświetlenie, jak i dotykowy ekran. Każdy z nich ma WiFi i wydajną baterię. W żadnym z nich natomiast nie znajdziemy takich funkcji jak Bluetooth czy wejścia słuchawkowego , jednak czy jest to niezbędne w czytniku? Wiele z nich oferuje także dużo miejsca na ebooki, dzięki czemu nie będziemy musieli ich co chwile selekcjonować. Każdy z nich ma ekran 6 calowy, dzięki czemu są to świetne urządzenia do codziennego czytania, niezależnie od tego gdzie jesteśmy, bo ich transport jest bardzo komfortowy.

Cztery najlepsze czytniki ebooków do 600 zł – aktualizacja 2018

 

 

 

10 thoughts on “Czytniki ebooków do 400 zł

 1. Osk

  Cześć,
  Niestety średnio się na tym znam, stąd następujące pytanie.
  Chce kupić ekonomiczny czytnik ebook, nastawiłem się na Kindle 8, ale w ostatniej chwili zrezygnowałem z zakupu, ponieważ posiada ekran na podczerwień, co wyklucza czytanie przesuwając wskaźnikiem po ekranie, a na tym mi zależy.
  Masz może jakąś propozycję na takie wymagania ?
  ciepło pozdrawiam

 2. teodor

  Czy PocketBook 625 Basic Touch 2 Save & Safe ma przeglądarkę internetową? bo informacje są sprzeczne (nawet na stronie producenta)

 3. Admin Autor wpisu

  Nie, PocketBook 625 Basic Touch 2 Save & Safe nie posiada przeglądarki internetowej.

 4. Pinokio

  @OSK
  Kinlde 8 nie ma interface na podczerwień o ile wiem, bo wtedy mógłbyś dowolnym przedmiotem korzystać z ekranu. Tu zdaje się jest ekran pojemnościowy jak w tabletach smartfonach i dlatego tylko palcem lub dedykowanym rysikiem.

  Gorsze w Kindle 8 jest to, że rozdzielczość jest niska 800×600 i kontrast słaby bo tylko Pearl.

 5. Pablo

  Kindle 8 nie posiada też podświetlenia co wg mnie także go wyklucza.
  Najsensowniej chyba wybrać pocketbooka touch lux 3 lub kindla paperwhite 3 – wszystko zależy od kieszeni 😉

 6. andrew

  Jakby kogoś to interesowało to PocketBook 625 Basic Touch 2 Save & Safe MA przeglądarkę internetową.

 7. Ev

  Sprawdziłam dokładne parametry kilku interesujących mnie czytników i zobaczyłam, że działają na bazie systemu linux. W związku z tym mam pytanie – czy taki czytnik będzie kompatybilny z komputerem z windowsem w przypadku, gdybym chciała np. podłączyć go i przerzucić książki?

 8. Vanessa

  Czytniki e-bookow, choc wciaz nie stanowia powaznej konkurencji dla tradycyjnych ksiazek, staja sie coraz bardziej popularne. Za urzadzeniami tego typu przemawia kilka argumentow – przede wszystkim latwosc obslugi i mozliwosc zabrania praktycznie w kazde miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *