Czytniki z integralnymi okładkami – Booken Saga i PocketBook Basic Touch 2 Save&Safe

Kiedy już zdecydujemy się na kupno czytnika i dokonamy wyboru co do modelu, przychodzi nam się zmierzyć z kolejnym wyborem, jakim jest kupno etui. Na rynku znajdziemy różne rodzaje, zarówno te, dedykowane przez producenta, jak i te bardziej amatorskie. Wbrew pozorom wybór pokrowca jest niezwykle ważny, ponieważ to on zapewnia dodatkową ochronę naszemu urządzeniu. Dlatego dobór futerału powinien być niemalże tak samo ważny jak wybór czytnika.

porównanie Booken Saga PocketBook BasicTouch 2 Save&Safe okładki

Są producenci, którzy wyręczają klientów w tej kwestii, oferując czytniki z integralnym etui. Co to oznacza? Że czytnik jest na stałe połączony z etui. Zatem nie możemy go zdjąć, ani zamienić na inny. Jest to dużo bardziej bezpieczne rozwiązanie niż standardowe etui, ponieważ nie istnieje możliwość, aby futerał wypiął się z czytnika. W dodatku nie trzeba podejmować niejednokrotnie trudnego wyboru, ponieważ producenci zrobili to za nas.

  1. Etui

Booken Saga 499 zł

Czytnik ebooków Booken Saga został wyposażony w silikonowe etui, co zapewnia jeszcze większy komfort użytkowania. Nie wyślizguje się z ręki, a dodatkowo jest odporne na drobne zachlapania. Jeśli się zabrudzi, to również nie będziemy musieli się obawiać, przecierając je wilgotną szmatką. Zamykane jest na magnes, przez co nie trzeba się obawiać, że otworzy się w plecaku lub torbie. Czytnik jest obudowany w całości, a przyciski fizyczne ulokowane są na obudowie (zmieniania stron i podświetlenia). Przednią okładkę wygodnie możemy zagiąć do tytułu, nie musimy jej trzymać, ponieważ z tyłu również zastosowano magnes, dzięki czemu nie przeszkadza ona w czytaniu. Oprócz tego, że jest niezwykle funkcjonalna, trzeba przyznać, że od strony wizualnej również robi wrażenie. Dostępne są 3 warianty kolorystyczne: żółty, miętowy i granatowy. Zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

PocketBook Basic Touch 2 Save&Safe 339 zł

Niedawno do grona czytników z zintegrowaną okładką dołączył PocketBook Basic Touch 2 Save&Safe. Jest on zdecydowanie mniej masywny od modelu opisanego wyżej. Dla jednych będzie to atutem, dla innych minusem. Wykonana jest z  eko-skóry, która wydaje się dość solidna. Niestety bardzo łatwo się palcuje. Tutaj etui nie obudowuje całego czytnika, wygląda tak samo jak standardowe etui, z tym, że nie możemy go zdjąć. Nie wyposażono go w magnesy, jednak nie powinno się samo otwierać podczas transportu. Przednia okładka tak samo jak w Booken Saga odgina się do tyłu,  dzięki czemu nie przeszkadza w komfortowym czytaniu. Z tyłu i z przodu widnieje napis PocketBook. Dostępne jest w jednym, klasycznym kolorze – czarnym.

Booken Saga PocketBook BasicTouch 2 Save&Safe etui od boku porównanie

  1. Waga i ekran

Booken Saga

Booken Saga wraz z etui waży 320 g, nie jest to mało, ale trzeba pamiętać, że nie jest to waga samego czytnika, zatem nie powinno porównywać się jej do wagi czytników bez etui. Jeśli chodzi o wielkość to Booken Saga oferuje 6 calowy dotykowy ekran, o rozdzielczości 1054×758. Natomiast jego dokładne wymiary to 134 x 155 x 15mm wraz z etui. Czytnik wyposażono w podświetlany ekran, dzięki czemu można na nim czytać o każdej porze dnia i nocy.

PocketBook Basic Touch 2 Save&Safe

PocketBook Basic Touch 2 Save&Safe jest sporo lżejszy od Sagi, ponieważ waży 180 g. Również ma 6 cali i dotykowy ekran, jednak różni się rozdzielczością, bo jest ona równa 800×600. Ponadto posiada technologię FIlmTouch, dzięki której ekran jest czulszy na dotyk. PocketBook Basic Touch 2 Save&Safe, tak samo jak jego podstawowy model nie jest wyposażony w podświetlenie. Jego dokładne wymiary wynoszą 174,4 x 114,6 x 8,3mm.

Booken Saga PocketBook BasicTouch 2 Save&Safe porównanie czytników ekrany i etui

  1. Pamięć i bateria

Booken Saga

Czytnik Booken Saga wyposażono w 256 MB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej, która powinna być wystarczająca nawet dla wymagającego użytkownika. Nie ma wbudowanego slotu na kartę SD, zatem nie możemy jej powiększyć. Jeśli chodzi o baterię, to nie powinna nikogo zawieść, jej pojemność to 1900 mAh.

PocketBook Basic Touch 2 Save&Safe

PocketBook także oferuje 256 MB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej, a jeśli okaże się, że dla kogoś to za mało może ją rozszerzyć za pomocą karty micro SD do 32 GB. Producent w tym modelu oferuje baterię o mocy 1300 mAh, zatem w porównaniu do Booken Saga nie jest to bardzo dobry wynik, aczkolwiek powinna być wystarczająca dla przeciętnego użytkownika

  1. Funkcje dodatkowe

Booken Saga

Booken Saga ma takie funkcje dodatkowe WiFi i przeglądarka internetowa , skep z ebookami, słownik, galeria obrazów, notatnik czy zakładki do książek. Czyta także podstawowe formaty, takie jak: EPUB, PDF, HTML, TXT, FB2, DJVU, JPEG, PNG, GIF, BMP, ICO, TIF, PSD.

PocketBook Basic Touch 2 Save&Safe

Ma nieco więcej funkcji dodatkowych, chociaż nie posiada przeglądarki internetowej, to posiada WiFi, które umożliwia korzystanie z usługi Send-to-PocketBook, DropBox, ReadRate i PocketBook Sync. Ponadto możemy korzystać z księgarni, kalkulatora, słownika, kalendarza i zegara, szachów, pasjansa, przeglądarki zdjęć, RSS, Sudoku oraz odręcznego notatnika.

Podsumowując, jak widać, mimo że czytniki mają wspólną cechę, jaką jest zintegrowane etui, różni je bardzo wiele. Booken Saga oferuje pokrowiec okalający cały czytnik, który jest dużo bardziej masywny niż w PocketBook Basic Touch 2 Save&Safe. W drugim modelu etui jest delikatne, a sam czytnik wygląda tak samo jak w wersji bez etui. Booken Saga oferuje lepszą specyfikację techniczną, jednak trzeba mieć na uwadze, że jest to droższe urządzenie. Poza tym wygląd PocketBooka Touch Save&Safe jest bardziej klasyczny niż niecodzienny design Booken Saga. Z pewnością autem obu tych urządzeń jest to, że są one proste w obsłudze, funkcjonalne, mają korzystną cenę oraz nie musimy wydawać dodatkowych pieniędzy na zakup osobnego futerału.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *