Nietypowe zastosowania czytników

 Czy zastanawialiście się kiedyś do czego jeszcze można wykorzystać czytnik? Oczywiście, są to urządzenia stworzone by poprawić komfort czytania. Czy istnieją jednak jeszcze inne, bardziej nietypowe jego zastosowania?

Odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak! Jeśli się nad tym zastanowić, czytnik możemy wykorzystać w dziesiątkach różnych sytuacji, których nie przewidzieli twórcy tych urządzeń. Wystarczy trochę kreatywności i… dystansu. Bo nawet, jeśli alternatywne zastosowania czytników będziemy wymyślali w nieskończoność, nie wszystkie z nich warto wprowadzać w życie J

Element wyróżniający z tłumu

nietypowe_zastosowania_czytników_czytio_kindle_paperwhite

W dzisiejszych czasach, w dobie wszechobecnej elektroniki, posiadanie najnowszego modelu smartfona, czy nowoczesnego tabletu nie jest niczym nadzwyczajnym. Przeciwnie – wystarczy wyobrazić sobie, że nasz znajomy, np. dwudziestokilkuletni student nie korzysta z telefonu komórkowego! To dopiero oryginalność. Inaczej sprawa się ma w odniesieniu do czytników ebooków. Posiadanie tego typu urządzenia lokuje nas we wciąż jeszcze wąskiej na skalę krajową grupie. Ponadto jest ona tożsama nie tylko z użytkowaniem elektroniki, ale również literaturą i zamiłowaniem do czytania. A te dwie wartości, jak wiemy ze statystyk, rzadko idą ze sobą w parze. Tak więc czytając ebooka na czytniku w tramwaju, autobusie, czy parku, będziemy się wyróżniać (w pozytywnym sensie tego słowa) bardziej, niż osoba obok, grająca w grę na swym smatrfonie.

Podręczny notatnik

nietypowe_zastosowania_czytników_czytio_pocketbook_inkpad

Ilekroć jeszcze zdarzy Ci się nerwowo przeszukiwać biurko w poszukiwaniu wolnego skrawka papieru – pomyśl o swoim czytniku! Jak może Ci się przydać w takiej sytuacji? Większość z urządzeń tego typu, ma funkcję odręcznego notatnika lub możliwość manualnego notowania w trybie czytania. W porządku – pomyślisz, ale Twoim pierwszym odruchem, w przypadku braku czystej kartki i długopisu, byłoby zapewne zanotowanie informacji na telefonie komórkowym. To logiczne, gdyż jest on urządzeniem wyjątkowo osobistym. Co jednak w przypadku, gdy właśnie rozmawiasz przez telefon i nie chcesz, ani na moment odrywać się od rozmowy?

Tester jakości tradycyjnych książek

nietypowe_zastosowania_czytników_czytio_kindle

Choć może Ci się wydać absurdalne, jest to bardzo logiczne rozwiązanie. Nowoczesne czytniki ebooków wysposażone są w najwyższej jakości papier elektroniczny i podświetlenie. Ekran jest wykonany z dbałością o wszekie szczegóły. Mając w rękach tak dopracowane „kartki” publikacji, możesz porównać je z jakością tradycyjnych książek na półce. Czy wyglądają równie dobrze? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Kiedy może Ci się przydać taki tester jakości? Chociażby podczas najbliższej wizyty w księgarni. Teraz możesz zdecydować, czy bardziej watro wydać pieniądze na papierową publikację, czy ebook, będzie lepszym rozwiązaniem.

Zakładka do tradycyjnej książki

nietypowe_zastosowania_czytników_czytio_pocketbook_touch_lux_3

Jest to prawdopodobnie najmniej przekonujące zastosowanie dla wielbicieli e-czytania. Niemniej jednak może się przydać w niektórych sytuacjach. Wystarczy wyobrazić sobie, że akurat wertujemy kilka różnych źródeł w poszukiwaniu pewnych, istotnych w tym momencie informacji. Na stole leżą książki zarówno tradcyjne, jak i czytnik ebooków z otwartą biblioteką. O ile urządzenie jest w stanie wyodrębnic nam zaznaczone informacje z różnych publikacji na raz, o tyle papierowa książka potrzebuje zakładki. Jeśli akurat pod ręką jest czytnik, ze względu na jego wąską obudowę, logicznym jest go w ten sposób wykorzystać.

Wyznacznik podobnych wartości

nietypowe_zastosowania_czytników_czytio_pocketbook_ultra

O ile nie należy oceniać książki po okładce, o tyle człowieka po książkach, które czyta – już prędzej. Wyobraź sobie, że widzisz nieznaną Ci osobę z tomem Twojej ulubionej powieści. Czy nie wzbudza ona w Tobie pozytywnych odczuć? Analogicznie podobnie będzie w sytuacji, kiedy spotkasz kogoś z modelem czytnika, który równiez użytkujesz. W obecnych czasach urządzenia te różnią się od siebie – nierzadko wyposażone są w różne funkcje, dostosowane do różnych potrzeb. Być może osoba ta wybrała właśnie ten model z takich samych powodów co Ty. Tak, czy inaczej, jest to dobry pretekst, by zacząć rozmowę.

Książka kucharska

nietypowe_zastosowania_czytników_czytio_pocketbook_inkpad_książka_kucharska

W ostatnich latach elektronika mobilna wkrada nam się już wszędzie – nawet do kuchni. Wiele osób podczas gotowania nie rozstaje się już ze smartfonem. Są też i tacy, którzy wciąż lubią korzystać z papierowych książek kucharskich. Czytnik ebooków jest w pewnym sensie pomiędzy tymi sposobami. Łączy on stylistykę tradycyjnej książki, z mobilnością. Ebooka z ciekawymi przepisami pobierzesz równie łatwo, jak ulubioną powieść, a czytnik zajmie w kuchni mniej miejsca. Ponadto, podczas gotowania, gdy coś nie idzie po Twojej myśli, łatwo wyszukasz rozwiązanie za pomocą wbudowanej przeglądarki internetowej.

Menu

nietypowe_zastosowania_czytników_czytio_pocketbook_touch_lux_3_menu

Na koniec pomysł na nietypowe urozmaicenie w restauracji. Wyobraź sobie, że przychodzisz do nowo otwartego lokalu, np. utrzymanego w klimacie literackim, a tam kelner przynosi Ci… czytnik ebook! Pomysł to może nieco bardziej kosztowny niż tradycyjna karta, ale jednak – jaki oryginalny. Tak czy inaczej zachęcamy do inspirowania się i udoskonalania naszej idei. Czy nie byłoby wspaniale, za jakiś czas trafić przypadkowo do takiej restauracji?

 

Jedna myśl nt. „Nietypowe zastosowania czytników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *