Chomikuj ebooki w chmurze

Tanie ebooki po polsku, czy najnowsze ebooki z księgarni – je wszystkie możesz mieć na swoim czytniku za pośrednictwem kilku kliknięć. Niezależnie od tego co czytasz, możesz trzymać wszystkie swoje książki elektroniczne za darmo w sieci.

cloud_chmura_chomikuj_ebooki

Czytnik ebook nie jest specjalnie skomplikowanym urządzeniem. Zdarza się jednak, że nawet wieloletni użytkownicy czytników ebooków nie korzystają lub nie doceniają potęgi ich funkcji internetowych. Jeśli Twój czytnik ebook Wi-Fi posiada w standardzie, powinieneś wiedzieć, że aplikacje takie jak Dropbox czy Send-To-PocketBook znacząco skracają czas od kliknięcia „ebook download” do momentu, kiedy możesz rozkoszować się pobranym ebookiem.

 

Send-To-PocketBook

Aplikacja Send-To-PocketBook pozwala nam przesyłać ebooki darmowe lub płatne zakupione w księgarni internetowej bezpośrednio na czytnik PocketBook, bez konieczności podłączania urządzenia do komputera. Obecnie większość platform z ebookami do pobrania posiada funkcję Send-To-PocketBook a także, jej analogiczną wersję Send-To-Kindle, dla użytkowników czytników ebooków Kindle.

By zacząć korzystać z aplikacji rejestrujemy się w usłudze podając nasz prywatny adres mailowy. Rejestracja Send-To-PocketBook nie jest skomplikowana. Po kliknięciu w link aktywacyjny, który zostanie nam tą drogą wysłany otrzymujemy specjalnego maila od PocketBooka – zawierającego początek taki, jak podany przez nas adres, ale z końcówką @pbsync.com. Tak utworzone zostaje specjalne dla Send-To-PocketBook konto. Od tej pory wszystkie pliki załączone w wiadomości przesłanej na ten adres pojawią się automatycznie (przy włączonym Wi-Fi) w naszym folderze Send-to-PocketBook. W ten sposób możemy przesyłać pliki z księgarni ebooków połączonej tym systemem wprost na nasz czytnik ebook.

PocketBook-626-Touch-Lux-3-Grey-1

Dropbox

Za pośrednictwem aplikacji Dropbox ebooki mogą być przesyłane bezprzewodowo, a następnie kopiowane i zapisywane w chmurze online. Po instalacji Dropboxa (PocketBook ma zainstalowaną usługę domyślnie) powstaje specjalny folder, którego zawartość jest automatycznie synchronizowana z serwerem w sieci. W momencie, gdy na jednym urządzeniu w folderze Dropboxa dokonamy jakiejkolwiek zmiany (np. dodamy ebooki mobi), natychmiast dokona się ona również na pozostałych zsynchronizowanych urządzeniach.

Usługa Dropbox, podobnie jak Send-To-PocketBook pozwala więc na przesłanie chomikowanej książki z komputera lub biblioteki ebooków bez potrzeby użycia kabla USB. Co więcej, najnowsze ebooki można umieścić na czytniku z dowolnego komputera czy innego urządzenia, na którym jest zainstalowana aplikacja Dropbox, lub za pośrednictwem strony internetowej. Jedynym minusem przy korzystaniu z aplikacji może być stosunkowo długi czas oczekiwania na załadowanie „cięższych” plików, typu długie filmy. Z racji jednak „lekkości” ebooków, w przypadku PocketBooka Dropbox problemu tego typu nie ma.

 

Prosta instrukcja rejestracji i korzystania z Dropboxa na PocketBooku znajduje się w artykule:

Synchronizacja PocketBooka z Dropboxem, czyli ebooki w chmurze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.