Ranking czytników 6-calowych

Przygotowaliśmy ranking czytników 6-calowych. Stworzyliśmy go z myślą dla tych, którzy nie mogą się zdecydować, jaki model wybrać i są przytłoczeni natłokiem informacji i specyfikacji. Pod każdym modelem zamieściliśmy najważniejsze zalety i na co należy zwrócić uwagę.

#6 Pocketbook Basic Lux 4

To prosty i dobry czytnik z aplikacjami abonamentowymi i wygodnymi przyciskami fizycznymi, a co więcej – to najtańszy wybór. Należy jednak zwrócić uwagę na trochę niższą rozdzielczość 212 DPI, brak możliwości zmiany barwy podświetlenia, możliwe jest tylko dostosowanie intensywności. Dużą zaletą jest jednak możliwość rozbudowania pamięci przez dodatkową kartę – pamięć RAM wynosi 8 GB i kompatybilność z aplikacjami Legimi i Empik Go.
PocketBook Basic Lux 4 Czarny

#5 Kobo Clara Colour

To duża innowacja – mały czytnik z kolorowym ekranem. Dlaczego więc Kobo Clara Colour jest dopiero na 5. miejscu w rankingu? Ponieważ kolory nie przydają się zazwyczaj do czytania beletrystyki  na 6-calowych czytnikach najwygodniej czyta się powieści), a ekran jest znacznie ciemniejszy od monochromatycznego, przez co może być potrzebne stałe podświetlenie ekranu, wpływające na zużycie baterii. Ponadto pamiętajmy o dostępie do ebooków i audiobooków w dedykowanej księgarni Kobo. Kobo Clara Colour ma wodoodporną obudowę.
Kobo Clara Colour

#4 Kobo Clara BW

To minimalistyczny czytnik z podstawowymi funkcjami – idealny dla tych, którzy chcą się skoncentrować i skupić jedynie na swojej ulubionej książce. Należy jednak pamiętać, że Kobo nie współpracuje z zewnętrznymi aplikacjami abonamentowymi, ale ebooki i audiobooki można pobierać bezpośrednio z dedykowanej księgarni Kobo eBookstore. Kobo Clara BW spełnia wymogi wodoszczelności klasy IPX8, a ponadto wyświetlacz czarno-biały wyświetla w wysokim kontraście i rozdzielczości 300 DPI.
Kobo Clara BW

#3 Onyx Boox Poke 5

To jedyny z tej listy czytnik z otwartym systemem Android. Dzięki temu możliwe jest wgranie dodatkowych aplikacji nie tylko dla rozrywki i relaksu, ale również dla obsługi większej liczby formatów. Możliwe jest słuchanie audiobooków przez akcesoria jak słuchawki lub głośnik połączone modułem Bluetooth. Ponadto ma dużo pamięci wewnętrznej- 32 GB i slot na dodatkową kartę pamięci. Czytnik wyświetla treści w wysokiej rozdzielczości 300 DPI.
Onyx Boox Poke 5

#2 Pocketbook Verse Pro

Pocketbook Verse Pro – czytnik z prostym i polskojęzycznym interfejsem, nieskomplikowaną obsługą aplikacji abonamentowych Legimi i Empik Go, a przy tym w dobrej cenie. Ma również wodoodporną obudowę, a monochromatyczny ekran wyświetla w rozdzielczości 300 DPI. Ponadto Pocketbook Verse Pro obsługuje audiobooki o formacie MP3 – słuchanie jest możliwe przez słuchawki lub głośnik podłączone modułem Bluetooth. Jest to więc czytnik również dla miłośników audiobooków, ale w wyższej cenie.
PocketBook Verse Pro

#1 Pocketbook Verse

Pocketbook Verse- zwycięzca

Pocketbook Verse to zwycięzca naszego rankingu ze względu na swoją niską cenę i wygodne funkcje do czytania. Ma polski i intuicyjny interfejs, preinstalowane aplikacje Legimi i Empik Go, dobrą baterię 1500 mAh. Ma niższą rozdzielczość 212 DPI, jednak podczas codziennego użytkowania nie wpływa to negatywnie, a różnica w rozdzielczości jest praktycznie niezauważalna. Duża zaletą jest też możliwość rozbudowania pamięci przed dodatkową kartę SD. Pamięć wewnętrzna wynosi 8 GB. Czytnik ma jeden z lepszych stosunków ceny do jakości.
PocketBook Verse

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *