Kobo zaprezentowało swoją najnowszą platformę do selfpublishingu

Kobo w końcu odkrył przed nami swój  najnowszy projekt, Kobo Writing Life. Rozwój tej samowydawniczej inicjatywy zajął ponad rok.  Umożliwia ona autorom konwersję istniejącego pliku programu Microsoft Word do formatu EPUB. Dodatkowo daje możliwość pobrania swojego pliku, autopromocji i przesyłania go rodzinie oraz znajomym.

Trzy główne kwestie Kobo Writing Life dotyczące autorów to: tablica, e-booki i centrum szkoleniowe.

Główna tablica daje wskazówki, w jaki sposób twoje książki radzą sobie na szczeblu regionalnym lub globalnym, a także jak przebiega indywidualna aktywność zakupów  dzień po dniu. Można śledzić swoją sprzedaż w poszczególnym kraju i ilość sprzedaży pochodzącej z konkretnych lokalizacji. Możliwość śledzenia sprzedaży książki w poszczególnych krajach jest obecnie jedną z ulubionych opcji autorów uczestniczących w programie pilotażowym.

Centrum Nauki Kobo jest miejscem online, w którym można znaleźć instrukcje, samouczki i aktualizacje z platformy Writing Life. Strona główna Centrum Nauki udostępnia filmy, które dają zarys usług całego portalu i dostarczają podstawowe wskazówki na temat korzystania z serwisu. Są również bardzo dobre książki, które omawiają wszystkie  samowydawnicze opcje, w tym informacje na temat tego, jak samodzielnie publikować w KDP, B & N i Smashwords.

Dział e-booków jest najważniejszym aspektem Writing Life i pozwala sprawdzić książki w toku, nieaktywne i aktualnie w sprzedaży. Po przesłaniu nowej książki, proces zgłaszania jest bardzo przejrzysty i prosty. Wypełnia się wszystkie pola, takie jak imię i nazwisko, tytuł, projekt okładki, nazwa serii, nazwa wydawcy i inne. Po wypełnieniu wszystkich pól i projektu okładki, można załadować książkę w formatach PDF, DOC, TXT lub EPUB. Wtedy system przekonwertuje książkę i wyświetli przykładowy podgląd. Jednym z czynników, który autorzy bardzo polubili jest możliwość wyboru, czy książkę zabezpieczać, czy pozostawić ją bez zabezpieczeń DRM.

Kiedy książka jest już w systemie, można ją udostępnić na sprzedaż w różnych krajach.  Niektórzy autorzy  posiadają prawa do sprzedaży tylko w poszczególnych krajach, ale inni autorzy mogą także dystrybuować swoje prace na całym świecie. Dla każdego kraju, autorzy mają możliwość ustalenia własnej ceny.  Klienci są obciążani w ich własnej walucie, co sprawia, że ludzie od razu wiedzą, ile płacą.

Przewiduje się, że Writing Life  zostanie dobrze przyjęty przez autorów. W porównaniu do innych firm, gdzie za konwersję i dystrybuowanie publikacji, trzeba płacić, publikowanie z Writing Life nie kosztuje nic. Dodatkowo w przeciwieństwie do innych systemów, umożliwia ściągnięcie niekodowanej kopii finalnej wersji pliku.  Przede wszystkim jednak  najciekawszym i najbardziej przyciągającym aspektem jest możliwość śledzenia sprzedaży własnych książek w czasie rzeczywistym w wielu różnych krajach.

 

Źródła:

http://www.kobobooks.com/kobowritinglife

http://goodereader.com/blog/electronic-readers/kobo-launches-the-writing-life-self-publishing-platform/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *