Amazon ogranicza bezpłatny dostęp do internetu 3G w Kindle

Przez lata Amazon oferował różne rodzaje e-czytników z wbudowanym dostępem do internetu 3G. Przy wpłaceniu początkowej kwoty za urządzenie z wbudowanym 3G, usługa ta później zawsze była darmowa. Pozwala to  na kupowanie e-booków, gazet i czasopism w trakcie podróży. Ostatnio Amazon nałożył limit przepustowości  na klientów korzystających z przeglądarki internetowej do zakupów i surfowania po Internecie. Nałożyli limit transferu 50 Mb w dostępie do internetu na Kindle Keyboard i Kindle DX. Pozostałe modele z dostępem 3G  są dość odporne na to nowe ograniczenie, więc uaktualnienie może zająć trochę czasu.

Darmowy dostęp do internetu 3G,  który  otrzymujemy wraz z zakupem e-czytnika posiadającym taką opcję, daje więcej swobody niż tylko przeglądanie Internetu i kupowanie treści. Wielu użytkowników w Chinach korzysta z usługi Amazon, aby ominąć Wielką Zaporę przez podłączenie swojego komputera lub telefonu do Kindle’a. Klienci twierdzą, że w ten sposób mogą uzyskać dostęp do zakazanych stron, takich jak Facebook czy Twitter. Kindle 3G korzysta z globalnego systemu technologii komunikacji mobilnej (GSM), co daje zasięg WiFi w ponad 100 krajach, w tym Chin. Serwery, które pozwalają Chinom na dostęp do Internetu są przechowywane poza krajem. A ponieważ urządzenia takie nie są oficjalnie sprzedawane w tym kraju, daje im to możliwość surfowania po internecie bez żadnych przeszkód.

Ograniczenia dostępu do Internetu mają zastosowanie  dla stron internetowych z wyjątkiem Amazona i Wikipedii. Można kontynuować pobieranie treści bezpośrednio z Amazon, bez obawy o przekroczenie limitu. To może skłonić użytkowników do zmienienia starszego modelu Kindle Keybord na bardziej aktualny, zwłaszcza jeśli dużo surfują po internecie.

 

Obecnie zapraszamy do zakupów czytników Kindle w sklepie Czytio.pl

 

Źródła:

http://goodereader.com/

http://super-czytelnia.blogspot.com/

1 thoughts on “Amazon ogranicza bezpłatny dostęp do internetu 3G w Kindle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *