Kobo Clara BW w porównaniu z Kobo Clara 2E

Kobo Clara BW to odświeżona wersja modelu Clara 2E. Wnosi nowe technologie i ulepszenia, które czynią najnowszy czytnik Kobo atrakcyjnym wyborem dla entuzjastów e-książek. Nowością w Clara BW jest zastosowanie zaawansowanej technologii E Ink Carta 1300, która oferuje użytkownikom nie tylko lepszy kontrast, ale także szybszy czas reakcji ekranu, zwiększając tym samym komfort czytania.

Nowy wyświetlacz Kobo Clara BW

Różnice w technologii wyświetlacza między oboma modelami są kluczowe. Kobo Clara BW korzysta z najnowszej wersji E Ink Carta 1300, co przekłada się na znacznie lepsze parametry wyświetlanego obrazu – tekst jest ostrzejszy, a kontrast wyższy o 20% w porównaniu do standardowego E Ink Carta używanego w Clara 2E. Dzięki szybszej odpowiedzi na dotyk i zmiany stron Clara BW oferuje płynniejsze doświadczenie czytelnicze

E Ink Carta 1300 w Kobo Clara BW

Pamięć

Oba modele posiadają pojemność 16 GB, co jest odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku dotyczące przechowywania większej liczby treści. To pozwala na zachowanie dużej biblioteki ebooków i audiobooków bez potrzeby regularnego usuwania plików, co jest istotnym atutem dla osób, które lubią mieć szeroki wybór literatury pod ręką.

Wymiary i waga

Różnice w wymiarach i wadze między modelami Kobo Clara BW i Clara 2E są minimalne. Oba czytniki mają zbliżone wymiary, które czynią je kompaktowymi i łatwymi do transportu. Wygląd jest niemalże identyczny. Zaokrąglone boki, czarne ramki, z czego dolna, która zawiera logo, jest delikatnie wyższa. Umiejscowienie przycisku włączania/wyłączania pozostało takie samo, na tylnej obudowie. Przyjemne dla oka wzory obudowy czytników uległy delikatnej zmianie w designie. 

Obudowa Kobo Clara BW

Interfejs

Interfejs Kobo Clara BW niewiele się zmienił w porównaniu z modelem Clara 2E. Na górnym pasku dalej mamy dostęp do: zmiany podświetlenia, Wi-Fi, baterii, synchronizacji oraz lupy, która przeszuka całe czytnik.  Strona główna daje nam podgląd na książki, które posiadamy. Na dolnym pasku możemy wybrać się do sklepu, gdzie można nabyć nowe e-booki czy audiobooki. Wszystko to jest dokładnie takie same, jak na czytniku Clara 2E. W zakładce “więcej” nadal mamy pozycję “moje artykuły”, funkcje beta czy monitoring aktywności. 

Moje artykuły to funkcja Pocket, która poprzez połączenie z telefonem, pozwala zapisywać artykuły na czytniku. Funkcje beta, pozwalają na wypróbowanie trybu dużej czcionki czy otworzenie notatnika do szkicowania palcem. Aktywność to miejsce, gdzie możemy śledzić nasze wyniki i postępy w czytaniu. Znajdą się tutaj takie informacje jak: godziny czytania, przeciętna liczba minut na sesję czy przeciętna liczba minut na stronę. 

Kobo Clara BW VS Kobo Clara 2E

Wodoodporność

Obie wersje czytników są wodoodporne zgodnie z certyfikatem IPX8. Umożliwia to bezproblemowe użytkowanie czytników w różnych warunkach – czy to czytanie na plaży, obok basenu, czy nawet w wannie. Czytniki wodoodporne o standardzie IP8 mogą być zanurzone w słodkiej wodzie na głębokość 2 metrów, nawet do 60 minut.

Bateria i dodatkowe funkcje

Bateria nowego czytnika Kobo Clara BW ma pojemność 1500 mAh. Jeżeli chodzi o Clarę 2E, informacja, jaką podaje producent to jedynie to, że starczy ona na kilka tygodni. 

Oba modele posiadają technologię Bluetooth, dzięki której można słuchać audiobooków poprzez słuchawki bezprzewodowe. Funkcja Comfort Light PRO pozwala na podświetlenie ekranu i kontrolę regulacji barwowej w zależności od tego, w jakich warunkach oświetleniowych się znajdujemy. Jest to udogodnienie, które zmniejsza ilość wydzielanego niebieskiego światła, dzięki czemu ekran czytnika jest jeszcze bardziej bezpieczny dla oka. 

Przydatne funkcje Kobo Clara BW

Zarówno Clara BW jak i Clara 2E posiadają opcję, która może stać się przydatna dla wielu czytelników. W ustawieniach e-booka możemy wybrać, czy chcemy, aby strony się zmieniały poprzez gest dotykania i przesuwania czy jedynie przesuwania. Taka opcja ma za zadanie zapobiec przypadkowemu przewróceniu strony.

Kobo Clara BW czyli nowsza wersja Clara 2E

Kobo Clara BW to odświeżona wersja modelu Clara 2E, wprowadza kilka kluczowych ulepszeń, które znacząco wpływają na komfort użytkowania. Najważniejszą zmianą jest zastosowanie technologii E Ink Carta 1300, która zapewnia niezwykłą responsywność i przejrzystość treści, eliminując efekt ghostingu i oferując wyraźniejszy tekst z lepszym kontrastem. Te delikatne, lecz znaczące zmiany sprawiają, że Clara BW oferuje znacznie lepsze doświadczenie czytelnicze w porównaniu do swojego poprzednika, Clara 2E.

Kobo Clara BWKobo Libra Colour

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *