Jak wybrać czytnik ebooków w 5 prostych krokach

Wybór czytnika ebooków to nie prosta sprawa. To zakup na lata, zatem warto byśmy dobrze przemyśleli jego wybór. Przedstawiamy poradnik jak wybrać czytnik w pięciu prostych krokach.

Zastanów się jakie ebooki chcesz czytaćczytnik ebook

Wbrew pozorom to ważne zagadnienie. Zastanów się dobrze jakiego rodzaju ebooki będą przodowały w Twojej bibliotece. Małe czytniki sprawdzą się w beletrystyce, duże zaś przy technicznej lekturze. Jeśli będą to tylko litery, nie warto inwestować w ośmiocalowy czytnik. Jeśli jednak zamierzamy mieścić na ekranie tabele, wykresy itp. warto zainwestować w coś większego.

Czy będziesz czytać ebooki tylko w domu?

Małe czytniki są poręczne i łatwo je gdzieś zabrać. Duże są cięższe i nierzadko nie zmieszczą się do podręcznej torby. Warto zastanowić się gdzie czytnik będzie użytkowany i czy będzie wędrował razem z nami. Jeśli tak, warto postawić na coś sześciocalowego, co będzie można użytkować w zasadzie w każdym miejscu.

Cena czytnika ma znaczenie?

Zagadnienie oczywiste. Im wyższa cena, tym czytnik lepszy jakościowo. Można kupić urządzenie od 300 do nawet 1500zł. Warto ustalić sobie próg maksymalnej ceny i w nim się obracać przy wyborze czytnika ebooków. Ilość opcji dodatkowych zależna jest niestety także od ceny. Jeśli zatem interesuje nas podświetlenie lub ekran HD, warto zainwestować więcej by móc cieszyć się wszystkimi możliwościami najlepszych czytników.

Oświetlenie w czytniku

Czy potrzebne Ci oświetlenie? Będziesz czytać w pełnym słońcu lub w ciemności? Oświetlenie to ważny aspekt w wyborze czytnika. Decyduje o ilości miejsc, w jakich będziemy czytać komfortowo. Czytniki bez podświetlenia mogą być używane tylko z naświetleniem zewnętrznym, zaś te posiadające oświetlenie wbudowane, także w całkowitej ciemności.

PDF na czytniku

Będziesz czytać dużo PDFów? Potrzebny Ci tryb reflow. Nie każdy czytnik dobrze radzi sobie z PDFami, należy zatem zwrócić uwagę na tryby, w jakich czyta te pliki. Najlepszym z nich jest tryb reflow, który rozbija tekst i tworzy z niego jedną kolumnę, dzięki czemu odczyt PDFa jest łatwy i komfortowy. Warto zadbać by nasz nowy czytnik go posiadał.

Wybór czytnika ebooków to trudny orzech do zgryzienia. Wśród wielu ofert łatwo się pogubić. Dobrym pomysłem jest przeglądnięcie modeli obecnych na rynku i przemyślany wybór, który pozwoli nam cieszyć się urządzeniem przed długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *