Nadchodzi pierwszy 10,3-calowy czytnik e-booków od PocketBook

PocketBook InkPad X czytnik z 10,3-calowym ekranem

Nastała długo wyczekiwana chwila przez fanów firmy PocketBook. Już niebawem w sprzedaży pojawi się pierwszy 10,3-calowy czytnik e-booków, na którym przeczytamy nie tylko ulubioną powieść, ale też każdy plik w formacie PDF.

PocketBook InkPad X ze względu na swój rozmiar dedykowany jest głównie osobom, które szukają urządzenia do gromadzenia dokumentacji oraz czytania publikacji w formacie PDF. Jak wiadomo, czytniki 6-calowe pozostawiają sporo do życzenia w kwestii wyświetlania nieresponsywnych formatów. Dlatego producenci czytników e-booków wychodzą naprzeciw temu problemowi, oferując czytniki z ponad 10-calowymi ekranami. Teraz dołącza do nich także PocketBook.

Co zaoferuje nam PocketBook InkPad X?

PocketBook InkPad X to doskonały czytnik do czytania komiksów

Oprócz nieoferowanej wcześniej przez PocketBook wygody czytania plików PDF InkPad X proponuje jeszcze kilka przydatnych funkcjonalności. Można do nich zaliczyć przede wszystkim podświetlenie z technologią SmartLIGHT, która podbiła już serce niejednego e-czytelnika. Dla tych, co nie znają tej innowacji, krótkie objaśnienie. Technologia podświetlenia SmartLIGHT umożliwia manewrowanie temperaturą podświetlenia od zimnej bieli po ciepły bursztyn. Ma to znaczenie szczególnie podczas wieczornego czytania, ponieważ ciepłe światło jest znacznie przyjemniejsze dla oka i nie zaburza naszego naturalnego biorytmu. Warto też wspomnieć, że podświetlenie w czytnikach z większymi ekranami (powyżej 10 cali) nie jest jeszcze standardem. Dopiero w tym roku ukazał się pierwszy taki model – Onyx Boox Note Pro. Jednak nie trzeba było długo czekać, aby za nim pojawił się kolejny, mowa tu oczywiście o PocketBook InkPad X.

Oprócz tego 10,3-calowy ekran PocketBook InkPad X został stworzony w technologii z E-Ink Mobius Carta, co oznacza, że matryca TFT jest nadrukowana na elastycznym podłożu z tworzywa sztucznego, dzięki czemu ekran zyskał odporność na stłuczenia.

Najlżejszy 10,3-calowy czytnik e-booków

Niewątpliwym atutem pierwszego 10-calowca od PocketBook jest jego waga, która wynosi raptem 300 gramów. Jest to doskonały wynik, biorąc pod uwagę, że wiele czytników 6-calowych jest lżejszych o jedynie 1/3. To kolejny powód, dla którego warto pomyśleć o PocketBook InkPad X, szukając urządzenia do biznesowych zastosowań, szczególnie gdy specyfika zawodu wymaga wielu wyjazdów.

Podobnie jak jego nieco mniejsi poprzednicy, InkPad X wyposażono w funkcje odtwarzania plików audio. Producent oferuje swoim użytkownikom dwa rozwiązania. Możemy podłączyć słuchawki za pomocą dołączonego adaptera lub połączyć się bezprzewodowo z urządzeniem audio za pomocą Bluetooth. Nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń. Wystarczy podpiąć czytnik do komputera i zgrać ulubionego audiobooki i muzykę.

Z pewnością przyda się też wbudowany akcelerometr, dzięki któremu możliwe jest swobodne obracanie czytnika. Co to oznacza? Obraz wyświetlany na ekranie sam dostosuje się do położenia czytnika. Z innych funkcji dodatkowych na uwagę zasługuje także możliwość ręcznego notowania bezpośrednio po pliku oraz w aplikacji Notatnik, która jest bardzo wygodna, gdy chcemy szybką wyodrębnić jakąś partię tekstu.

Jak na czytnik PocketBook przystało, producent nie ogranicza użytkownika w kwestii formatów. Nie martwiąc się o konwersję, możemy odtwarzać 19 formatów tekstowych, 4 graficzne oraz 3 audio. Oprócz tego czytnik wyposażono w słownik oraz dedykowane aplikacje do bezprzewodowego przesyłania e-booków (Dropxbox, Send-to-PocketBook oraz PocketBook Cloud).

Parametry techniczne PocketBook InkPad X

Na koniec warto też dodać co nieco na temat właściwości technicznych. PocketBook InkPad X wyposażony jest w procesor Dual Core oraz 1 GB pamięci wewnętrznej, dzięki czemu powinien poradzić sobie z obsługą każdego pliku PDF, bez względu na rozmiar. Oprócz tego może się poszczycić najmocniejszą w historii PocketBook baterią, której pojemność równa jest 2000 mAh i według zapewnień producenta powinna posłużyć co najmniej miesiąc na jednym ładowaniu.

PocketBook InkPad X czytanie gazet i czasopism

Podsumowanie

PocketBook InkPad X wyróżnia się przede wszystkim dużym 10,3-calowym ekranem, i to właśnie ta cecha powinna być determinantem podczas decyzji o zakupie. Poza tym posiada wiele przydatnych funkcji dodatkowych, takich jak podświetlenie z technologią SmartLIGHT, obsługa plików audio czy akcelerometr. Na tle konkurencji, szczególną uwagę zwracają fizyczne przyciski fizyczne, których nie posiada żaden inny czytnik e-booków w tym rozmiarze, co pozwala na obsługuję urządzenia w dwojaki sposób.

1 thoughts on “Nadchodzi pierwszy 10,3-calowy czytnik e-booków od PocketBook

  1. Krzysztof

    Niech PocketBook zrobi w końcu czytnik z oprogramowaniem, które szybko działa i się nie zawiesza. Mam między innymi InkPada 3 i tak jak starsze modele, demomem szybkości to on nie jest i lubi się zawiesić. Do tego mały wybór czcionek i powiększanie czcionki takie, że na ósemce tekst jest za mały, a na dziewiątce za duży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *