Jak dbać o czytnik?

Czytniki ebooków to delikatne urządzenia. Daleko im do tabletów czy smartfonów. Należy zatem dbać o nie szczególnie uważnie, ponieważ nawet małe uszkodzenie może spowodować nieodwracalne straty. O tym jak to robić, piszemy w tym artykule.czytnik ebooków

Najdelikatniejszą częścią czytnika jest ekran. To jego uszkodzenie dyskwalifikuje użytkowanie naszego ereadera i konieczność wymiany wyświetlacza. Dowiedzmy się zatem jak temu zapobiec.

Etui

Etui to podstawowa ochrona czytnika przed uszkodzeniami. Jest tak skonstruowane by zabezpieczać ekran przed urazami mechanicznymi. Chroni nie tylko wyświetlacz, ale także całą obudowę przed zarysowaniami i wgnieceniami.

Mały nacisk

Ekran czytnika jest delikatny, dlatego silny nacisk może spowodować jego trwałe uszkodzenia. Niestety częstą praktyką jest intensywne klikanie kiedy coś idzie nie po naszej myśli. Jak każde urządzenie elektroniczne, ereader może się zawiesić. Wówczas niewskazanym jest energiczne dotykanie ekranu lub przycisków fizycznych, bo możemy tylko pogorszyć jego stan. Warto poczekać aż czytnik sam wróci do sprawnego działania.

Brud

Każde urządzenie elektroniczne jest wrażliwe na zabrudzenia. Piasek na plaży, igliwie w lesie, kurz na dworze, mogą spowodować przedostanie się cząsteczek brudu do wnętrza czytnika, a to trwałe uszkodzenia mechaniczne. Powinniśmy unikać brudnych miejsc, by cieszyć się długim użytkowaniem naszego ereadera.

Jedzenie

Jedzenie i picie nad czytnikiem spowodować może jego zalanie lub ubrudzenie, np. klejącymi płynami. Powinniśmy unikać artykułów spożywczych podczas użytkowania ereadera. Nie chcemy przecież by popsuł się przez naszą nieuwagę.

Potrząsanie

Jako urządzenia delikatne, czytniki wrażliwe są na nadmierne wstrząsy oraz uderzanie o inne przedmioty. Należy chronić je przed potrząsaniem oraz stukaniem o inne rzeczy. Wówczas będziemy mieli pewność, że żaden z komponentów ereadera nie pęknie niepostrzeżenie.

Temperatura

Każde urządzenie elektroniczne wrażliwe jest na zmiany temperatury. Nie inaczej jest z czytnikami ebooków. Zbyt wysoka temperatura grozi przegrzaniem procesora, zaś zbyt niska uszkodzeniem baterii. Należy rozsądnie korzystać z czytnika na powietrzu i uważać na nagłe zmiany temperatury.

Czytniki to urządzenia wrażliwe i należy obchodzić się z nimi delikatnie. Mamy nadzieję, że powyższy poradnik będzie dla Was przydatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *