Duże czytniki ebooków do kupienia w 2017 roku

Na rynku jest kilka czytników większych niż 6 cali i choć Amazon uparcie nie chce wydać niczego większego, mamy parę alternatyw, o których dziś.Pocketbook InkPad 2

Istnieje kilka czytników ebooków, które mają więcej jak 6 cali, zebraliśmy je wszystkie w tym artykule.

Kobo Aura One – Najnowszy ereader od Kobo, który posiada ekran o przekątnej 7,8 cala i ekran E Ink 300 ppi, który ma wbudowane podświetlenie Frontlight o zmiennych odcieniach kolorystycznych. Projekt jest miły w odbiorze i w naszej ocenie to jeden z lepszych czytników wydanych w 2016 roku.

InkBook 8 – Jest to najtańszy czytnik ebooków z ekranem 8 calowym. Działa na Androidzie 4.2, posiada gniazdo kart pamięci oraz podświetlenie Frontlight, zatem jest to dobra półka cenowa. Jedynym mankamentem jest niższa rozdzielczość niż w innych czytnikach z tej listy.

Onyx Boox Max – Jest to największy czytnik z dostępnych na rynku. Posiada 13,3 cala ekranu E Ink. Nie jest to typowy ekran e-papierowy wykonany ze szkła, tylko z elastycznego, plastikowego tworzywa. Sprawia to, że jest lżejszy i jeszcze bardziej wytrzymały, niż zwykłe ekrany.

Onyx Boox N96 – To nowy Onyx, zastępujący model M96, z ekranem 9,7 cala. Istnieją dwa modele N96, pierwszy posiada podświetlenie Frontlight, drugi pozwala na obsługę palcem. Oba działają z dołączonym rysikiem.

Onyx Boox I86 – 8 calowy model od Onyx z podświetleniem Frontlight oraz ekranem E Ink 250 ppi. Działa na Androidzie 4.0, podobnie jak inne modele tego producenta. Jest nieco droższy od Kobo Aura One, ale ma kilka zalet jak gniazdo karty pamięci, przyciski przewijania stron i dźwięk.

Pocketbook InkPad 2 – Pod koniec 2016 roku Pocketbook wydał zaktualizowaną wersję drugiej generacji InkPada z 8 calowym ekranem. Niewielu jest dystrybutorów tego czytnika. W Polsce jest to głównie czytio.pl.

Kindle DX – Amazon wstrzymał produkcję 9,7 calowego modelu Kindle DX już kilka lat temu. Obecnie na rynku krążą tylko czytniki używane z przestarzałym oprogramowaniem, jednak to nadal jedyna realna opcja kupienia, większego niż 6 cali, czytnika Kindle.

 

Czytaj więcej:

Premiera PocketBook InkPad 2 – w sklepie czytio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *