IFA 2013: Kindle Paperwhite 2 z ekranem E-Ink Carta

Na tegorocznych targach IFA w Berlinie swój debiut miał najnowszy czytnik firmy Amazon, czyli następca Kindle Paperwhite.

Paperwhite II vs. Kindle Paperwhite I
Źródło:http://www.pocket-lint.com/

Ekran

W związku z tym, że urządzenie ma służyć do czytania, do najważniejszych zmian zaliczamy ekran. Najnowsze urządzenie Amazona ma posiadać najnowszy ekran E-Ink, a także nowszą generację podświetlenia. Dzięki tym zmianom, podświetlenie w czytniku ma być bardziej równomierne, zwiększony będzie kontrast, natomiast ghosting będzie mniej widoczny.

Ekran Kindle Paperwhite II, dzięki gęstszej siatce (o 19 %) zniweluje ilość przypadkowej zmiany stron, a także usprawni trafienie w odpowiednie miejsce.

Szybkość działania

Kolejnym ulepszeniem jest  procesor (1Ghz), gwarantujący poprawę szybkości zmiany stron oraz ogólnego działania urządzenia.

Oprogramowanie

Kilka modyfikacji przeszło również oprogramowanie Kindle.

Nareszcie możliwy jest szybki podgląd innych stron książki, bez opuszczania bieżącej. Page Lip oprócz przejścia do kolejnego rozdziału, pozwala również na otworzenie dowolnego fragmentu książki.

Ciekawą funkcją, szczególnie dla uczących się języków obcych, jest vocabulary builder. Działa to w ten sposób, że każde sprawdzane przez nas słowo trafia do osobnego folderu, do którego w każdej chwili możemy zajrzeć i zobaczyć z jakimi słówkami mieliśmy problem.

Co więcej, po dłuższym przyciśnięciu wyrazu w Paperwhite II ujrzymy definicje słowa z Wikipedii. Dodatkowo, dzięki Smart Lookup wszysto mamy w jednym miejscu. Zatem oprócz Wikipedii mamy także do wyboru słownik oraz X-ray.

 

 

 

Źródło: http://gdgt.com/

 

Podsumowanie

Szczerze mówiąc, oczekiwaliśmy bardziej przełomowych zmian. Wszystkie dodatki w oprogramowaniu najprawdopodobniej będą dostępne również w modelu PaperWhite 1, po aktualizacji. Dlatego też, główną różnicą Kidle Paperwhite 2 w stosunku do swojego poprzednika jest ekran.

Z drugiej strony, użycie nowej technologii E-Ink Carta zapowiada się naprawdę ciekawie. Niemniej jednak, z naszym entuzjazmem poczekamy na porównanie ekranów w praktyce.

Według zapowiedzi producenta czytnik ma być wysyłany do Polski w drugiej połowie października.

Edit: Kindle Paperwhite 2 jest już dostępny w naszym sklepie.

 

2 myśli nt. „IFA 2013: Kindle Paperwhite 2 z ekranem E-Ink Carta

  1. Slacker

    No to czekamy, kiedy firma PocketBook położy łapki na wyświetlaczach Carta. Zapowiada się ciekawie.

  2. admin Autor wpisu

    Za kilka miesięcy spodziewana jest premiera nowego czytnika ebooków od Pocketbook’a. Na razie więcej nie możemy zdradzić 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *