Ekran 600 PPI E Ink

Japan Display pracuje nad nowym wyświetlaczem 600 PPI E Ink

Firma Japan Display właśnie opracowała technologię nowego wyświetlacza, która pozwoli na to, by czytniki nowej generacji miały dwukrotnie większą rozdzielczość niż ma to miejsce w obecnie istniejących modelach. Przykładowo PocketBook Touch Hd, czy Cybook Frontlight HD posiadają aktualnie ekrany 300 PPI o rozdzielczości 1440 x 1080 pikseli.

E Ink Holdings oraz Japan Displays w zeszłym roku weszły w spółkę i od sześciu miesięcy pracują nad tym projektem. Według Japan Displays wyświetlacze WXGA, czy full HD mają równie ostrą jakość jak ekrany stosowane w smartfonach wysokiej klasy.

„Silna współpraca z E Ink Holdings pozwala nam na strategiczny ruch w kierunku rozszerzenia naszej działalności na nowe obszary, poza wyświetlaczami LCD”, powiedział Kazuhiro Ogawa, wiceprezes JDI.

„Technologia E-paperu, opierająca się na niskim zużyciu mocy i wysokiej czytelności, stanowi ekscytującą okazję dla rozwoju wyświetlaczy e-papierowych z wbudowanymi płytami LTPS, otwierając tym samym drzwi na nowe możliwości, nie tylko dla obu firm, ale przede wszystkim dla naszych innowacyjnych klientów

Gdy Amazon zwiększył rozdzielczość w swoich Kindlach do 300 PPI, jednym z minusów było to,że żywotność baterii zmniejszyła się z ośmiu do sześciu tygodni. Trzeba zauważyć, że jeśli zwiększy się rozdzielczość w czytnikach z 300 do 600 PPI, spowoduje to skrócenie czasu ich użytkowania do jedynie kilku tygodni bez potrzeby ładowania, chyba że technologie E-Ink Regal 2 i IMX.7 w jakiś sposób to wyrównają.

Firma JD nie ujawniła, kiedy nowa technologia będzie gotowa, ani kiedy będziemy mogli zobaczyć ją w przyszłych produktach.

 

źródło: http://goodereader.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *