PocketBook Aqua 2

Czy pamiętacie PocketBook Aqua?

Właśnie pojawił się jego następca Pocketbook Aqua 2.

Poprzednia wersja została uzupełniona o kilka ważnych parametrów.

źródło zdjęcia: http://swiatczytnikow.pl

Po pierwsze wyświetlacz.

PocketBook Aqua 2 został wyposażony w bardziej zaawansowany wyświetlacz – E Ink Carta HD, o rozdzielczości 1024 x 758 (212 ppi). Oznacza to, że w porównaniu do poprzednika, Aqua 2 ma aż o 50% większy kontrast.

Nowy model został wyposażony w przednie podświetlenie LED. Jest to kolejna istotna zmiana. Podświetlenie służy nie tylko w przypadku gdy jest zupełnie ciemno, nawet w ciągu dnia przydaje się dla poprawy kontrastu. Podświetlany e-papier wydaję się optymalnym rozwiązaniem, mobilność nie wystarcza jeśli chcemy czytać niezależnie od pory dnia, czy oświetlenia panującego w pomieszczeniu w którym akurat się znajdujemy.

Zwiększanie kontrastu w wyświetlaczu to dobry kierunek dla czytnika, który docelowo ma być stosowany w najróżniejszych okolicznościach. Technologia e-papieru zapobiega rozbłyskom promieni słonecznych, z kolei podświetlony ekran pozwoli czytać niezależnie od tego czy jest jasno, czy ciemno.

Wygląda na to, że zmiany w ekranie popychają urządzenie w stronę coraz większej niezależności.

Po drugie obsługa dźwięku

PocketBook Aqua 2 ma obsługiwać pliki mp3. Słuchać będzie można za sprawą adaptera do gniazda microUSB, za pomocą którego podłączymy słuchawki. Do tego wyposażony będzie w syntezator mowy, którego polską wersję będzie można pobrać ze strony PocketBooka.

Możliwość słuchania muzyki oraz audiobooków i jednoczesnego czytania podczas dryfowania na materacu na jeziorze czy basenie to ciekawa opcja, jednak słuchanie MP3 doprowadzi do szybkiego rozładowania baterii. Faktycznie przydatna może się okazać funkcja text to speach, kiedy będziemy chcieli zamknąć oczy łapiąc promienie słońca na twarz.

Mocniejszy w porównaniu do poprzednika akumulator i dwukrotnie zwiększona pamięć wbudowana ( z 4 do 8 GB) to dodatkowe ulepszenia w tym urządzeniu.

Nie pozostaje nic innego jak czekać na model PocketBooka Aqua 2 i przetestować go w warunkach polowych. Póki co zapowiada się całkiem nieźle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *