Czytnik e-booków Onyx Boox Max Lumi 2 – pierwsze wrażenia

Już na początku warto zaznaczyć, że Onyx Boox Max Lumi 2 to jedno z najlepszych cyfrowych urządzeń do robienia notatek, oferujące doskonałą funkcjonalność i świetne oprogramowanie. Zawstydza konkurencję doskonałymi podzespołami oraz faktem, że jest to pierwsze takie urządzenie z Androidem 11 oraz z imponującymi 128 GB pamięci wewnętrznej i 6 GB pamięci RAM. Max Lumi 2 wraz rysikiem, który jest w zestawie kosztuje 4199 zł. 

 Onyx Boox Max Lumi 2

Czytnik Onyx Boox Max Lumi 2

Czy jest wart swojej ceny? 

Czytnik e-booków Max Lumi 2 posiada 13,3 – calowy wyświetlacz E INK Carta 1250 i Mobius o rozdzielczości 2200×1650 i 207 PPI. Ekran jest całkowicie zlicowany z obudową i można nakleić na nim dodatkową folię ochronną, podobną do tej w Max Lumi. Folia jednak nie jest umieszczona w zestawie z czytnikiem. Lumi 2 został też wyposażony w regulowane podświetlenie składające się z białych i bursztynowych diod LED. Można nimi dowolnie manipulować, aby zapewnić sobie przyjemne, miękkie światło podczas wieczornej lektury. 

Onyx Boox Max Lumi 2

Onyx Boox Max Lumi 2

Ekran Onyx Booxa Max Lumi 2 

Wyświetlacz E INK Carta 1250 nie tylko zwiększa czytelność tekstu o 30%, ale również zmniejsza opóźnienie interakcji z rysikiem. Wcześniej wspomniana folia ochronna ma jeszcze jedną funkcję – pomaga lepiej imitować wrażenie pisania jak po naturalnym papierze, ponieważ jest delikatnie chropowata i stawia dodatkowy opór podczas rysowania na ekranie

Ekran Onyx Boox Max Lumi 2

Ekran Onyx Boox Max Lumi 2

Specyfikacja produktu Max Lumi 2 

Urządzenie posiada ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 662, aż 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej, która powinna spokojnie wystarczyć na sporą kolekcję plików PDF i e-booków. Nie ma wejścia na kartę SD, ale ma dostęp do chmury Onyx Boox. Standardowo, za pomocą WIFI można szybko połączyć się z siecią. Z kolei dzięki nowoczesnemu Bluetooth 5.0 urządzenie obsługuje bezprzewodowe słuchawki oraz zewnętrzny głośnik do audiobooków, muzyki czy podcastów. Jeśli nie masz ochoty na zakładanie słuchawek, czytnik posiada dwa wbudowane głośniki stereo o wysokiej jakości dźwięku. 

Lumi 2 posiada również port USB-C, przydatny do ładowania czytnika przez komputer PC lub MAC, bądź zwykłą ładowarkę. Tuż obok wejścia USB-C znajduje się mikrofon, który może być wykorzystywany w aplikacjach do komunikacji głosowej lub w systemie dyktowania “voice to text”. Onyx Boox Max Lumi 2 zasilany jest baterią o mocy 4300 mAh, która bez problemu wystarcza na kilka tygodni regularnego użytkowania.  Do odblokowywania urządzenia służy skaner linii papilarnych, który jest jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań do przechowywania prywatnych dokumentów i notatek. 

W przeciwieństwie do Max Lumi, nowy model – Max Lumi 2 – nie posiada portu HDMI. Jest to spowodowane tym, że Onyx Boox wprowadza na rynek dedykowane monitory Mira i wkrótce Mira Pro, które zapewniają znacznie większą funkcjonalność monitora. 

Design Onyx Boox Max Lumi 2

Design Onyx Boox Max Lumi 2

Design czytnika Lumi 2 

Duże, czarne i stylowe opakowanie na froncie charakteryzuje się obrazkiem przedstawiającym czytnik Lumi 2. Z kolei z tyłu znajduje się specyfikacja techniczna, przetłumaczona na 8 różnych języków, zawierająca wszystkie najważniejsze cechy produktu. Jest to dużą zaletą ze względu na to, że większość marek e-czytników tego nie robi. 

Wewnątrz pudełka znajduje się skrócona instrukcja obsługi wraz z kartą gwarancyjną zapewniającą rok serwisu.  Dodatkowo dołączony jest kabel USB-C wraz z niebieskim, magnetycznym rysikiem. Niestety Max Lumi 2, w przeciwieństwie do Note 5 i Note Air 2, nie ma magnetycznego mocowania, więc rysik nie przyczepia się  automatycznie  do tabletu.

Max Lumi 2 otrzymał minimalistyczny, ale jednocześnie użyteczny design w kolorze fortepianowej czerni, który z pewnością spodoba się miłośnikom klasyki. W nowym modelu Onyx Booxa nie ma nic ekstrawaganckiego, ale ma to swoje zalety. Marka skupia się głównie na wydajnej funkcjonalności. 

Ekran Onyx Boox Max Lumi 2

Ekran Onyx Boox Max Lumi 2

Jakie zalety ma Max Lumi 2?

 Może odczytywać dokumenty w formacie A4, co jest standardowym rozmiarem kartki papieru. Daje to możliwość czytania dokumentacji bez konieczności ciągłego “szczypania” i powiększania. W zasadzie prawie wszystkie pliki PDF są konwertowane dla tego rozmiaru ekranu, co sprawia, że urządzenia 13,3-calowe są idealne dla tego formatu. 

Można dokonywać edycji, rysować i podpisywać dokumenty z łatwością, pod warunkiem, że są wolne od DRM. Ponadto czytnik Lumi 2 idealnie się sprawdzi do szybkiego podpisywania kontraktów, czy umów. Znacznie bardziej elegancki jest odręczny podpis, niż ten wygenerowany przy użyciu Adobe Acrobat. 

Duży ekran świetnie nada się również do cyfrowych komiksów,  gazet i magazynów. Można z łatwością wgrać pliki, bądź pobrać aplikacje z treściami do czytania z Google Play. 

Onyx Boox w swoim najnowszym modelu wykorzystuje różne tryby szybkości, aby znacząco zwiększyć wydajność. Dodatkowo obsługa aplikacji takich jak Evernote, czy Onenote, została ulepszona, dzięki czemu poprawił się komfort użytkowania. 

 Onyx Boox Max Lumi 2

Dla kogo?

Onyx Boox Max Lumi 2 doskonale nadaje się dla tych użytkowników, którzy muszą czytać dużo literatury edukacyjnej lub technicznej, jednocześnie robiąc odręczne notatki i rysunki w tekście.

Onyx Boox Lumi 2 już jest dostępny na stronie czytio.pl
Onyx Boox Lumi 2

1 thoughts on “Czytnik e-booków Onyx Boox Max Lumi 2 – pierwsze wrażenia

  1. Konrad

    W jakiej formie zapisywane są notatki nanoszone na pliki PDF?
    Czy dostęp do chmury Onyx Boox jest płatny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *