Czy Amazon wycofa Oasis 3?

Amazon Kindle Oasis 3 ukazał się w 2019 roku i może to być jego ostatnie wydanie. Ogromną zaletą tego e-czytnika był 7- calowy ekran o rozdzielczość 300 PPI. W momencie, gdy Oasis 3 zadebiutował, wszystkie inne modele czytników w ofercie firmy miały tylko sześć cali. To sprawiło, że czytnik o większej powierzchni ekranu do czytania tekstu zyskał sporą popularność. Jednak wraz z pojawieniem się Kindle Paperwhite 5 i Kindle Paperwhite Signature Edition, które mają ekrany o przekątnej 6,8 cala, a także mnóstwo przydatnych akcesoriów – Kindle Oasis 3 zyskał dużą konkurencję. 

Kindle Oasis 3 7-calowy czytnik e-booków

Czytnik Kindle Oasis 3

Ekran E Ink nowych modeli Kindle 

Paperwhite 5 Signature Edition i Paperwhite 5 są wyposażone w 6,8 – calowy ekran dotykowy E INK Carta HD o rozdzielczości 1430 x 1080 i 300 PPI. Ekran jest całkowicie zlicowany z ramką i chroniony warstwą szkła. Poprzednia generacja Kindle Paperwhite 4 miała doskonały system oświetlenia – z 5 diodami LED, ale Signature przenosi go na zupełnie nowy, lepszy poziom. Ma 17 białych i bursztynowych diod LED, dając użytkownikom poprzez wymieszanie tych dwóch odcieni, możliwość uzyskania przyjemnego, miękkiego światła podczas wieczornej lektury. Można również po prostu użyć bursztynowych lub białych świateł i ich nie mieszać. Wersja Signature ma automatycznie dostosowujące się podświetlenie ekranu, dzięki czujnikowi światła.

kindle paperwhite 5

Czytnik e-booków Kindle Paperwhite 5

Specyfikacja produktów Paperwhite 5 Signature Edition i Paperwhite 5

Pod obudową czytników znajduje się procesor NXP/Freescale 1GHZ, 1 GB pamięci RAM. Kindle Paperwhite 5 ma 8 GB pamięci, podczas gdy Signature ma 32 GB pamięci wewnętrznej. Obie wersje można podłączyć do komputera Mac lub PC za pomocą zupełnie nowego kabla USB-C, podczas gdy Oasis ma Micro USB. 

Oba nowe Kindle również mają Bluetooth, ale numer wersji nie został jeszcze ujawniony, prawdopodobnie będzie to 5.1. Umożliwi to podłączenie pary słuchawek bezprzewodowych lub zewnętrznego głośnika i słuchanie audiobooków z Audible. Model Signature ma również ładowanie bezprzewodowe Qi, a Amazon sprzedaje do niego stację ładującą.

Porównanie nowych modeli z czytnikiem Oasis 3

Nowe modele Kindle mają porównywalne ekrany, więcej świateł LED, wyższą wersję Bluetooth i USB-C. Oferowane jest też więcej pamięci masowej w tańszej cenie. Jedyne zalety Oasis 3 to większy o 0,2-cala ekran, dwurdzeniowy procesor NXP i sieć 4G do kupowania książek poza strefą WIFI. Jedną z cech wyróżniających Oasis, jest “garb” z tyłu obudowy i asymetryczna konstrukcja, która może ułatwić trzymanie czytnika jedną ręką.  

Głównym powodem, dla którego Oasis 3 przeszedł niezliczone iteracje, był duży ekran – uznano go za sztandarowy czytnik e-booków. Prawdopodobnie Amazon zrezygnuje z Oasis, tak jak zrobili to z modelem Voyage. Nie ma sensu pobierać od ludzi równowartości iPada Mini za model Kindle z 2019 r. Już teraz można kupić Paperwhite 5 za około 749 zł lub edycję Signature za 949 zł, w o wiele niższej cenie niż Oasis 3, który kosztuje 1359 zł.

 

źródło:  goodereader.com

autor: ZS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *