Wyświetlacz E Ink prezentuje replikę “Proroka Codziennego” Harry’ego Pottera!

Co powiesz na prawdziwą wersję gazety “Prorok Codzienny” z serii filmów o Harrym Potterze? 

Replika "Proroka Codziennego"

Replika „Proroka Codziennego”

Pomimo tego, że już wcześniej stworzono reprodukcję gazety – ta jest wyjątkowa. Wyróżnia się ze względu na wykorzystanie papierowego wyświetlacza elektronicznego i mikrokontrolera Teensy, które są kluczowymi elementami całej konfiguracji. Zagorzali fani Harry’ego Pottera, na podstawie wcześniej czytanych lektur – powinni mieć natychmiastowe, automatyczne połączenie z gazetą “Prorok Codzienny”.

Gazeta Prorok Codzienny zainspirowana jest oryginałem “Daily Prophet” z serii o Harrym Potterze gdzie są wyświetlane animowane newsy i obrazy. Oczywiście, w filmie, jest to wynik efektów specjalnych generowanych komputerowo. Reprodukcja na ekrany E Ink została opracowana przez zadeklarowanego fana serii książek autorstwa J.K. Rowling oraz opublikowana na blogu Deep Tronix

Magiczna replika gazety jest w rzeczywistości ramką do zdjęć, która zawiera szereg elementów, które naśladują stronę gazety „Proroka Codziennego”. Możemy w niej zobaczyć ruchome elementy z uniwersum Harry’ego Pottera, takie jak postać Syriusza Blacka pod nagłówkiem „Poszukiwani kryminaliści”, czy niesławną Mapę Huncwotów. 

Reprodukcja, stworzona przy użyciu kilku fajnych bitów technologicznych, papierowego wyświetlacza elektronicznego i inteligentnej implementacji wszystkich zaangażowanych technologii, łudząco przypomina oryginał z filmu.

Ukryta kamera pozwala na automatyczne wykrywanie twarzy z mikrokontrolerem ESP32 pracującym w tle. Powyższa konfiguracja działa w połączeniu z Teensy, aby rejestrować twarz osoby, a także wyświetlać ją na e-papierowym wyświetlaczu. Dzięki temu efekt wydaje się jeszcze bardziej niesamowity, szczególnie gdy twarze są wyświetlane losowo.

Autor repliki gazety użył wyświetlacza e-papierowego, który zwykle obsługuje bardzo niską liczbę klatek na sekundę dla ruchomych obrazów. Te panele wyświetlacza są używane głównie do cyfrowych urządzeń do czytania i zazwyczaj są w stanie wyświetlać tylko teksty statyczne. Wyświetlacze e-papierowe zwykle nie są w stanie obsłużyć filmów i powodują tzw. „wypalenia” na ekranie. Aby zniwelować ten problem, który często pozostawia ślad na wyświetlaczu, zastosowano niestandardową bibliotekę ditheringu, której wyniki są naprawdę imponujące. 

Dodatkowo zewnętrzna karta SD została wykorzystana do wyświetlania ruchomych obrazów po przetworzeniu, tak aby wydawały się jak najbardziej podobne do reszty gazetowego druku. Wszystkie ​​elementy sprzętowe są umieszczone w ramce obrazu, dzięki czemu niczego nie podejrzewający widz zostaje porwany interaktywnej naturze wyświetlacza. Reprodukcja “Proroka Codziennego” na ekranie E Ink robi duże wrażenie.

Pełen proces tworzenia repliki gazety można znaleźć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *