Biały KindlePaperwhite 3 i Kindle 8 już w sprzedaży

7 lipca do sprzedaży weszła nowa generacja podstawowego Kindle (Kindle 8) oraz Paperwhite 3 w wersji białej. Na czym polegają różnice i gdzie można je kupić?

amazon-kindle-paperwhite-3-bez-reklam

Amazon ogłosił nową wersję podstawowego Kindle – model 8 generacji, który wszedł do sprzedaży 7 lipca. Wraz z nim wypuszczona została również biała wersja Kindle Paperwhite 3. To pierwsze od dawna premiery białych czytników Kindle; modele 1 i 2 generacji były dostępne w tym kolorze, później jednak Amazon przestawił się na ciemniejsze kolory.

 

Kiedy ekran z e-papieru jest otoczony czarną obudową powstaje iluzja optyczna lepszego kontrastu wyświetlacza. Był to prawdopodobnie jeden z głównych powodów takiej decyzji producenta. Dla wielu użytkowników jednak ważniejsze są walory estetyczne urządzenia. Część z nich decydowała się na modele innych marek, ze względu na możliwość wyboru wersji kolorystycznej urządzenia, co najwyraźniej nie uszło uwadze Amazona.

Co ciekawe, Amazon rozpoczął sprzedaż białej poprzedniej wersji Kindle w niektórych krajach Azji i Europy ponad rok temu, dlaczego więc tak długo nie był dostępny w innych częściach świata, w tym w „ojczyźnie” Kindle, USA?

kindle 8

Kindle 8, czyli zaktualizowana wersja podstawowego Kindle ma teraz o 11% cieńszą obudowę i 16% lżejszy design. Możemy ją teraz kupić zarówno w kolorze białym jak i czarnym. Poza estetyką zmianom uległo dosłownie kilka szczegółów. Większość parametrów nowego Kindla nie zmieniła się w porównaniu do poprzedniej wersji, podobnie z resztą, jak i cena.

Nowy Kindle posiada Bluetooth, co umożliwia podłączenie głośników bezprzewodowo. Dzięki temu możemy korzystać z takich funkcji jak VoiceView i text-to-speech. Ekran E-Ink Pearl ma dokładne taką samą rozdzielczość i nie posiada podświetlenia. Niemniej jednak czytnik ten jest oparty o to samo oprogramowanie co nowy Kindle Oasis.

amazon-kindle-paperwhite-3-bialy

Wraz z premierą Kindle 8 do ogólnoświatowej sprzedaży weszła również biała wersja Kindle Paperwhite 3. Jakie są różnice w odczuciach estetycznych względem czarnej obudowy, ile kosztuje ten czytnik i czy warto go mieć? O tym możecie się przekonać sami, bo nowy, biały Kindle Paperwhite 3 jest już dostępny w sklepie Czytio.pl!

 

Sprawdź również:

Jaki czytnik Kindle wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *