Bestsellery Ebookpoint – czerwiec 2023

Lato właśnie się zaczęło, a Ty nie wiesz, w jakie książki wyposażyć swój czytnik na nadchodzące wakacje? Pozwól, aby klienci księgarni Ebookpoint pomogli Ci w wyborze. Przedstawiamy 7 czerwcowych bestsellerów pośród których z pewnością znajdziesz idealną lekturę na długie, letnie wieczory.

Bestsellery Ebookpoint - czerwiec 2023

Bestsellery Ebookpoint – czerwiec 2023

1. Literatura młodzieżowa: Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię – Marta Łabęcka

Flaw(less). Opowiedz mi nasza historię - Marta Łabęcka

Flaw(less). Opowiedz mi nasza historię – Marta Łabęcka

Ta dziewczyna. Ten chłopak. Nie ten czas…

Dwoje licealistów z małego miasteczka nieopodal Londynu: Josephine, wzorowa dziewczyna z tak zwanego dobrego domu, oraz Chase, chłopak, o którym można powiedzieć wiele, ale nie to, że jest ideałem. Dom rodzinny Chase’a też trudno byłoby nazwać dobrym – jego matka od zawsze więcej uwagi poświęcała narkotykom i alkoholowi niż synowi.

Josephine za chwilę wyjedzie na studia do Bostonu, by tam spełniać oczekiwania rodziny – musi przecież być perfekcyjna. Chase… cóż, po prostu postara się nie wkroczyć na drogę, jaką od lat podąża jego matka. Trafiają na siebie przypadkiem, a rozwój wydarzeń sprawia, że powoli odkrywają się przed sobą nawzajem, może nawet bardziej, niż by sobie życzyli. Czy to w ogóle ma sens, skoro Josie za moment zniknie ze świata Chase’a?

 

2. Science Fiction: Kroniki Diuny (#1). Diuna – Frank Herbert

Kroniki Diuny (#1). Diuna - Frank Herbert

Kroniki Diuny (#1). Diuna – Frank Herbert

Pierwszy tom bestsellerowego cyklu Kroniki Diuny Frank’a Herbert’a. Przeżyj niezwykłą przygodę razem z bohaterami Diuny

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki.

Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak pozorne przejęcie planety ukartowano. W odpowiedzi na atak Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydów Paul staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i sięga po imperialny tron.

 

3. Literatura piękna: Sąsiednie kolory – Jakub Małecki

Sąsiednie kolory - Jakub Małecki

Sąsiednie kolory – Jakub Małecki

Opowieść o tęsknocie, żalu, niespełnionych marzeniach, nieszczęśliwej miłości oraz poszukiwaniu sensu życia. Jakub Małecki w książce pt. “Sąsiednie kolory” pisze także o przypadkowym spotkaniu, które może odmienić życie kilku osób 

Lato 1926 roku. Stolarz Krystian Dzierzba rozpoczyna pracę nad trumną dla kobiety, która rzekomo umarła z tęsknoty. Szalona Leokadia jak co wieczór czeka ze strzelbą na znienawidzonego kormorana. Nękany wspomnieniami syn miejscowego lekarza stoi na moście i rozważa skok. Ich losy nieoczekiwanie się przetną, kiedy po podsłuchaniu przypadkowej rozmowy córka Krystiana postanowi wyruszyć do lasu w poszukiwaniu Diabła. Wkrótce wszyscy staną przed decyzjami, które zmienią ich życie.

 

4. Psychologiczne: Overthinking, czyli gdy myślisz za dużo – Nick Trenton

Overthinking, czyli gdy myślisz za dużo - Nick Trenton

Overthinking, czyli gdy myślisz za dużo – Nick Trenton

Ta książka jest przystępnym i bardzo praktycznym poradnikiem, dzięki któremu zrozumiesz, jak powstaje paraliż analityczny i do czego może doprowadzić. Przekonasz się również, że możesz samodzielnie sobie z nim poradzić. Znajdziesz tutaj ponad dwadzieścia skutecznych i szczegółowo opisanych technik, dzięki którym rozpoznasz, co w Twoim przypadku stanowi wyzwalacz negatywnych myśli. Dowiesz się także, w jaki sposób stopniowo zmienić swoje nawyki umysłowe, ale przede wszystkim nauczysz się technik szybkiego oczyszczania umysłu, przezwyciężania ataków stresu oraz relaksacji i skupiania się na działaniu.

Kiedy uwolnisz swój umysł z niekończącej się pętli myśli, a skupisz się na tym, co ważne tu i teraz, poczujesz się o wiele lepiej. W ten sposób odzyskasz sprawczość, zaczniesz żyć pełniej i uwolnisz swój ukryty potencjał!

 

5. Kryminał: Zgłoba. Lipowo. – Katarzyna Puzyńska

Zgłoba. Lipowo. - Katarzyna Puzyńska

Zgłoba. Lipowo. – Katarzyna Puzyńska

Do Lipowa przybywa tajemnicza kobieta. Daniel Podgórski zgadza się pomóc jej w śledztwie dotyczącym mężczyzny niesłusznie oskarżonego o cztery morderstwa.

W latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku w Puszczykowie ginie mała dziewczynka. Nawet śledczy nie mogą oprzeć się wrażeniu, że rany na jej ciele przypominają zadane przez strzygę. Czy dziewczynka jest ofiarą dawnej klątwy?

Mikołaj Zieliński wraca po latach do miejscowości, gdzie spędzał wakacje. Tym razem żeby szukać zaginionego ojca. Towarzyszy mu dziewczyna. Razem próbują rozwikłać tajemnicę, ale Sara wkrótce umiera. Zostaje odnaleziona w nawiedzonym wąwozie. Leży niemal dokładnie w tym samym miejscu, gdzie przed kilkudziesięciu laty spoczywało ciało zabitej dziewczynki. 

W wąwozie ukrytych jest więcej trupów. Wszyscy zabici zdają się być związani z Mikołajem. Mężczyzna trafia do więzienia. Daniel Podgórski robi wszystko, żeby wśród mieszkańców maleńkiej wsi znaleźć prawdziwego sprawcę. Czy sam uniknie pułapki? Kim jest tajemnicza kobieta, która wciągnęła byłego policjanta do śledztwa? Czy na pewno ma dobre intencje?

 

6. Fantastyka: Pokrzywa i kość – T. Kingfisher

Pokrzywa i kość - T. Kingfisher

Pokrzywa i kość – T. Kingfisher

Sięgnie po niemożliwe, aby zabić księcia i uwolnić bliskich od jego tyrani

Lektura pełna magii, grozy, humoru i odważnych kobiet 

Po latach patrzenia, jak jej siostry cierpią z rąk agresywnego księcia, Marra – nieśmiała i wychowana w klasztorze – w końcu zdała sobie sprawę, że nikt nie przyjdzie im na ratunek. Nikt z wyjątkiem samej Marry.

Szuka więc pomocy u potężnej wiedźmy. Owszem, otrzyma od niej narzędzia potrzebne do zabicia księcia – najpierw jednak musi wykonać trzy niemożliwe zadania: zrobić psa z kości, uszyć płaszcz z pokrzyw i złapać do słoika księżycowy blask. I jak to bywa w opowieściach o książętach, czarownicach i córkach – niemożliwe to dopiero początek.

Marra wyrusza na misję wraz z wiedźmą, wróżką chrzestną, zhańbionym eksrycerzem i kurą opętaną przez demona. Cała piątka zbliża się do księcia, niczym palce jednej dłoni powoli zaciskające się na jego gardle. Razem chcą uwolnić rodzinę Marry i ich królestwo spod tyranii władcy.

 

7. Thriller: Uwikłana – Alicja Sinicka

Uwikłana - Alicja Sinicka

Uwikłana – Alicja Sinicka

Zuza Wilk, dwudziestodwuletnia poetka i instagramerka, autorka bestsellerowego zbioru poezji, właśnie pracuje nad kolejną publikacją. Grono jej fanów, tych realnych i tych wirtualnych, rośnie w oszałamiającym tempie, a twórczość robi furorę w sieci.

Na szczęściu, które dopiero co zaznała, cieniem się kładą wydarzenia rodzinne. Dziewczyna postanawia wyjechać i poszukać ukojenia w uroczej miejscowości Zadry. Tam, w domku nieopodal lasu należącym do jej chłopaka, może się wyciszyć i skupić myśli. Ale musi liczyć się z towarzystwem: oprócz chłopaka są tam jego brat bliźniak oraz ich wspólna przyjaciółka. Starają się nie wchodzić sobie w drogę.

Niestety, nie wszyscy kochają Zuzę.

Nagle poetkę zaczyna prześladować przeczucie, że wokół niej dzieje się coś złego. Z każdym dniem mrok pochłania ją coraz bardziej i dziewczyna ma nieodparte wrażenie, że ktoś chce sterować jej życiem. A może dzieje się to naprawdę?

Źródło: Ebookpoint

Autor: K.P.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *