Barnes&Noble rozszerza integrację Nooka z księgarnią, od teraz dostępna w 32 krajach w tym w Polsce

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o złej sytuacji księgarni Barnes & Noble. Wszystko wskazywało na zbliżający się upadek firmy. Ostatnim promykiem nadziei wydawało się być zainteresowanie ze strony Microsoftu. Firma wykupiła mniejszościowe udziały w jednym z oddziałów Barnes & Noble, zajmującym się czytnikiami Nook. Wspominano również o planach wykupienia całej księgarni. Na początku bieżącego tygodnia mogliśmy zaobserwować pierwsze  kroki Microsoftu w Barnes & Noble.

Nook w Polsce

Źródło zdjęcia: www.blog.the-ebook-reader.com

Na początku bieżącego miesiąca zapowiadaliśmy najnowszy czytnik od Barnes & Noble, Nook Glowlight. Producenci m.in. podkreślają świetną integrację czytnika z księgarnią. Niestety do niedawna usługa mogła się przydać tylko mieszkańcom Stanów Zjednoczonych.

nook-glowlight

Integracja Nooka z księgarnią dostępna w 32 krajach

25 listopada firma Barnes & Noble ogłosiła rozszerzenie integracji Nooka z księgarnią. Od teraz jest dostępna w 32 krajach, w 21 językach. Co nas cieszy wzięto pod uwagę również Polskę. Nasz entuzjazm jednak szybko opadł, gdyż okazało się, że aplikacja dostępna jest tylko na urządzenia posiadające system operacyjny Windows 8 w Windows Store.

Co to oznacza dla Polaków?

Dobrze widzieć, że Barnes & Noble w końcu bierze pod uwagę również inne kraje. Niemniej jednak, próba konkurowana z Kindle, który nie ogranicza swoich użytkowników do korzystania z jednego systemu, jest z pewnością nieudana. Dla użytkowników czytników Nook nic się nie zmienia, nie można e-booków ściągnąć z księgarni prosto na czytnik. Co więcej, niebezpieczna gra zupełnie się to nie opłaca. Książki proponowane przez Barnes & Noble są stosunkowo drogie. Wybór we wspomnianej księgarni jest również dużo uboższy jeśli chodzi o polskojęzyczne ebooki.

Podsumowanie

Na rynku Polskim, gdzie wciąż nie ma oficjalnej sprzedaży czytników Nook, księgarnia Barnes & Noble nie ma najmniejszych szans na pokonanie czytników Amazona. Ponadto, do polskiego rynku lepiej dostosowane są cieszące się dużą popularnością czytniki PocketBook.

Kindle, PocketBook, Icarus 8

Źródło informacji: www.blog.the-ebook-reader.com, www.swiatczytnikow.pl, www.barnesandnoble.inc.com

One thought on “Barnes&Noble rozszerza integrację Nooka z księgarnią, od teraz dostępna w 32 krajach w tym w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *