22. Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2013

W dniach 5-8 grudnia br. odbędą się 22. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Tegoroczna edycja targów po raz pierwszy odbędzie się na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu. W programie targów między innymi spotkania z autorami, wykłady, dyskusje, premiera nowej książki J.K. Rowling, a także ogłoszenie laureata konkursu  „Pióro Fredry”.

Źródło zdjęcia: www.fakt.pl

Źródło zdjęcia: www.fakt.pl

Nowości w targach

Już za kilka dni rozpoczną się 22. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, wydarzenie do tej pory znane pod nazwą Wrocławskie Promocje Dobrych Książek – „Zmiana nazwy wydawała się naturalna, zwłaszcza, że nasza impreza jest przede wszystkim targowa”– wyjaśnia jej dyrektor Anna Morawiecka. Odmianą jest również miejsce targów, które w tym roku po raz pierwszy odbędą się na terenie Dworca Głównego PKP (1 piętro, Sala Sesyjna). Takie rozwiązanie pozwoli na udział większej liczby wydawców, do tej pory targi gościły około 100 wydawców, w tym roku liczba ta przekroczy 130.

Źródło zdjęcia: www.wpdk.pl

Źródło zdjęcia: www.wpdk.pl

Atrakcje

W ramach targów odbędzie się kilkadziesiąt spotkań z autorami będzie można się spotkać m.in. z Janem Miodkiem,  ks. Adamem Bonieckim, Olgą Tokarczuk oraz Katarzyną Gubałą. Na tegoroczną edycję targów zaplanowano również polską premierę najnowszej książki J.K. Rowling „Wołanie Kukułki” wydanej pod pseudonimem Robert Galbraith.

Dodatkową atrakcją wychodzącą poza mury Dworca będą Mole Książkowe. Codziennie, podczas trwania targów, między godziną 14-16 w tramwaju 33 plus (na trasie Rondo Reagana- Plac Jana Pawła II) będzie trwała „kontrola czytania”. Pasażerowie tramwaju będą zachęcani do wspólnego czytania „Małpy w kąpieli” A. Fredry.

Źródło zdjęcia: www.lubimyczytac.pl

Źródło zdjęcia: www.lubimyczytac.pl

Konkurs „Pióro Fredry”

Tradycyjnie podczas wydarzenia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu edytorskiego na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry”.

Wyjątkowo w tym roku organizatorzy postanowili wcześniej ujawnić listę nominowanych książek. Do nagrody zgłoszono 150 książek z 50 wydawnictw. W finale znalazły się książki: „Gajos” E. Baniewicz, Wydawnictwa Marginesy, „Deliryczny Nowy Jork” R. Koolhass, Wydawnictwa Kratery, „We władcy wisielca” Z. Mikołejko, Wydawnictwa słowo/obraz terytoria, „Będę to fotografował w kolorach. Początek XX wieku na trójwymiarowych zdjęciach S.W. Lipop Wydawnictwa Dom Spotkań z Historią, „Irena Jarosińska: pismo obrazkowe” A. Bujnowska, J. Łuba, wydawnictwa Fundacja Ośrodka Karta, „Cztery zwykłe miski” I. Chmielewska, Wydawnictwa Format.

Wszystkie nominowane książki otrzymają wyróżnienie, a jedna z nich zostanie ogłoszona Najlepszą Książką Roku. W konkursie zostaną nagrodzone wydawnictwa, a jury bierze pod uwagę przede wszystkim walory edytorskie.

Źródło zdjęcia: www.lubimyczytac.pl

Źródło zdjęcia: www.lubimyczytac.pl

Podsumowanie

Wrocławskie Targi Dobrych Książek to miejsce, w którym doskonale odnajdą się miłośnicy książek. Wydarzenie daje możliwość spotkania się z ulubionymi pisarzami, poznania nowych książek, poszerzenia czytelniczych horyzontów oraz  wiedzy. Uwielbiamy tego typu inicjatywy zrzeszające autorów, wydawnictwa oraz moli książkowych, w szczególności kiedy organizowane są w naszym mieście 🙂 . Ponadto, niezmiernie cieszy nas fakt, że wydarzenie z roku na rok coraz bardziej się rozwija i jest w stanie pomieścić coraz więcej uczestników.  Serdecznie zapraszamy wszystkich wrocławian i nie tylko do odwiedzenia tegorocznych Wrocławskich Targów Książki. Do zobaczenia 🙂

Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram targów na stronie wpdk.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *