Amazon pracuje nad składanym Kindle

Zagraniczne media donoszą, że Amazon pracuje nad koncepcją składanego czytnikiem e-booków. Czy przypominałby tradycyjną książkę?

Nowy Kindle od Amazon? Składany czytnik e-booków

Składane smartfony to najnowszy trend wśród entuzjastów technologii, Samsung jest tutaj na prowadzeniu.  Z kolei firma Lenovo ogłosiła niedawno pierwszy na świecie laptop ze składanym ekranem, ThinkPad X1 Fold. Teraz być może będziemy mieć również pierwszy na świecie składany czytnik e-booków.

W każdym razie Kindle, którego ekran można by składać na pół bez wątpienia wprowadziłby zupełnie nową perspektywę dla e-lektury. Z pewnością lepiej naśladowałby tradycyjną książkę i spodobał się tym, którzy lubią nowinki technologiczne.

Zginalne czytnik Kindle byłby również postrzegany jako jedna z największych innowacji, jakie przeszła marka przez ponad dekadę. Pierwszy czytnik Amazon był gruby i ciężki. Jednak ich asortyment ewoluował z biegiem czasu, dzięki czemu mamy teraz takie urządzenia jak Kindle Oasis, które można uznać za uosobienie czytania e-booków. Takie urządzenie bez wątpienia sprawi, że na rynku czytników e-booków zrobi się gorąco. 

Wszystko to jest jednak wciąż na etapie koncepcyjnym. Oznacza to, że nie ma gwarancji, że Amazon będzie realizować taki projekt.

Warto mieć na uwadze, że technologia zginanych wyświetlaczy nie osiągnęła jeszcze etapu, który umożliwia masowe zastosowanie. Obecnie składane ekrany są w najlepszym razie ofertami premium, co oznacza, że ​​nawet jeśli w przyszłości będzie taki czytnik, to z pewnością będzie to produkt niszowy w wysokiej cenie.

Opinie są podzielone

Niektórzy uważają, że zamiast pracowania nad tego typu innowacjami Amazon powinien skupić się na oprogramowaniu, USB-C czy lepszej baterii.  Wielu fanów wciąż czeka także na kolorowy ekran E-Ink. Inni duzi producenci czytników e-booków mają już takowy w ofercie, a Amazon nadal milczy w tej kwestii. Warto też dodać, że ostatni czytnik wydali w 2019 roku.  Są także entuzjaści, którzy chętnie ujrzeliby na rynku mobilny (dzięki możliwości składania) czytnik z dużym ekranem.

Biorąc pod uwagę tę informację oraz fakt, że przez dwa lata nie pojawił się żaden nowy czytnik Kindle  warto z uwagą przyglądać się poczynaniom firmy Amazon.

Który czytnik Kindle wybrać? – kompleksowe porównanie 2021

 

Kindle Oasis 3

 

źródło: goodereader.com

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *