9,7-calowy czytnik Onyx Boox M96M Zeus debiutuje w Rosji

Pomimo tego, że duże czytniki e-booków takie jak Amazon Kindle DX, PocketBook 912 czy Onyx M92 zgromadziły wielu fanów, producenci skupili się na standardowych 6-calowych modelach. Co zaprocentowało stagnacją na rynku dużych czytników. Od około dwóch lat żadna z wymienionych firm nie pokusiła się o zastąpienie swojego dotychczasowego dużego czytnika. Wręcz przeciwnie, zostały one wycofane z większości sklepów.  Mamy zatem dobrą wiadomość dla wielbicieli czytników z dużym ekranem, na rosyjskim rynku pojawił się 9,7-calowy Onyx Zeus.

Źródło zdjęcia: www.eeevolution.it

Źródło zdjęcia: www.eeevolution.it

Onyx Boox M96M Zeus, zapowiadany od kilku miesięcy następca popularnego Onyxa M92, doczekał się swojej premiery w Rosji. Obecnie nie jest jeszcze znana data premiery czytnika w Polsce.

Onyx Zeus podobnie do swojego poprzednika posiada 9,7-calowy ekran E-Ink Pearl o rozdzielczości 1280 x 800. Onyx M96M oferuje dotykowy ekran obsługiwany rysikiem, do dyspozycji mamy również fizyczne przyciski.

Źródło zdjęcia: www.liliputing.com

Źródło zdjęcia: www.liliputing.com

Onyx Zeus vs. Onyx M92

Czym właściwie różni się Onyx Zeus od swojego poprzednika? Przede wszystkim nowy Onyx z dużym ekranem posiada wydajniejszy procesor (1Ghz) oraz więcej pamięci RAM (512MB) co powinno zredukować problem z niestabilnym, powolnym działaniem urządzenia, na co często narzekali użytkownicy modelu M92.  Zmianie uległ również system operacyjny. Na pokładzie Onyxa M96M znajdziemy Android 4.0.4. Dodatkowo czytnik Zeus oprócz łączności Wi-Fi oferuje także Bluetooth, który ma służyć do podłączenia zewnętrznej klawiatury. Do kosmetycznych zmian należy dodać odchudzenie czytnika o 10 g.

Cena

Cena Onyx M96M w Rosji wynosi 14,990 rubli co w przeliczeniu daje około 1200 złotych.

ONYX_BOOX_M96M_Zeus

Źródło zdjęcia: www.technofresh.ru

Podsumowanie

Cieszy nas wiadomość o reaktywacji czytników z dużym ekranem w końcu są one niezastąpione przy obsłudze plików PDF. Ich zwolennikami są również czytelnicy przeważnie używający czytników w domu bądź osoby dla których noszenie ze sobą większego urządzenia nie jest problemem. Wierzymy, że pozostali producenci pójdą w ślad za Onyxem. Jedynym minusem Onyxa Zeus, który przychodzi nam od razu na myśl to brak wbudowanego podświetlenia.

Co Wy myślicie na temat czytników e-booków z większym ekranem? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *