Krótki wideo test Sony 13,3” Digital Paper

Zapowiedź czytnika Sony DPTS1 Digital Paper na naszym blogu pojawiła się w ubiegłe wakacje. Do tej pory czytnik był dostępny tylko w Japonii. Miesiąc temu firma Sony zapowiedziała wprowadzenie swojego 13.3-calowego czytnika PDF-ów do Stanów Zjednoczonych. W związku z tym pojawiło się kilka recenzji amerykańskiej wersji urządzenia.

Sony-DPT-S1 Digital Paper

13-calowy czytnik Sony został zaprojektowany z myślą o użyciu w biznesie,  jako alternatywa dla tradycyjnego papieru. Powodem, dla którego zwykły czytelnik raczej nie skusi się na kupno Sony DPTS1 jest wysoki koszt. Aktualnie cena Sony Digital Paper na amerykańskim rynku wynosi 1100 dolarów czyli trochę ponad 3300 złotych.

13,3-calowy czytnik e-booków Sony Digital Paper

Jednym z powodów wysokiej ceny jest to, że Digital Paper obecnie jest jedynym urządzeniem wyposażonym w 13.3-calowy ekranu E-Ink Mobius. Obecnie najpopularniejsze są 6-calowe czytniki e-booków. W przeciwieństwie do użycia szklanego ekranu jak w większości czytników e-booków, Sony DPTS1 oferuje plastikowy wyświetlacz, który jest dużo lżejszy i trwalszy.

Na serwisie Youtube pojawiło się kilka filmików prezentujących ogólne działanie i kilka poszczególnych funkcji 13-calowego czytnika. Wygląda na to, że Sony DPTS1 będzie niezastąpiony w obsłudze PDF-ów. Zresztą zobaczcie sami 🙂

Przypominamy, że pod koniec 2013 roku firma PocketBook również zapowiedziała wypuszczenie na rynek 13.3-calowego czytnika, PocketBook CAD z ekranem E-Ink Fina EPD.

Źródło informacji oraz zdjęć: www.blog.the-ebook-reader.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *