Zapowiedź czytnika Sony PRS-T3

Ostatnio dużo pisaliśmy o nowościach marki PocketBook. Nie zabrakło również wieści o kolejnej odsłonie Amazona, czyli nowej wersji Kindle PaperWhite. Dziś pod lupę bierzemy firmę Sony, która również nie próżnuje i zapowiada wejście na rynek nowego czytnika ebooków.

Sony PRS-T3, bo tak nazywa się nowy wynalazek japońskiej firmy, ma pojawić się na rynku europejskim jeszcze w październiku br. Czytnik posiada 6-calowy ekran E-Ink o rozdzielczości 758 x 1024.  Cena Sony PRS-T3 szacowana jest na około 650 złotych.

Źródło:www.blog.the-ebook-reader.com

Redukcja i minimalizm- czyli brak tylnej obudowy

Koszt nowego czytnika PRS-T3  jest dosyć wysoki. Co wobec tego firma Sony oferuję za tę cenę? Na pewno nie tylną obudowę… Tak, my też byliśmy w szoku. Producent urządzenia zrezygnował z tylnego panelu tak, że baterie, śrubki oraz kartę pamięci mamy na wierzchu. Zamiarem firmy Sony było poniekąd zmuszenie klientów do używania firmowego, cienkiego pokrowca zintegrowanego z czytnikiem. Działa to w ten sposób, że po otworzeniu etui, czytnik automatycznie wybudza się. Analogicznie, po zamknięciu pokrowca Sony PRS-T3 wyłącza się. Jedno jest pewne, czytnik jest lekki jak piórko, razem z etui waży bowiem zaledwie 200 gramów. Z kolei jego wymiary to 160 x 109 x 11 m.

Źródło: www.allesebook.de

Sony PRS-T3 vs. Sony PRS-T2

W stosunku do swojego poprzednika PRS-T2, nowe urządzenie Sony posiada lepszy ekran. Czytnik PRS-T3 został wzbogacony o nową technologię Regal, która niweluje ilość ghostingu. Wciąż jednak ekran nie posiada wbudowanego podświetlenia, co powoli staje się standardem. W zamian Sony oferuje etui z lampką, oczywiście za dodatkową opłatą- 60 dolarów.

Co więcej, usprawniono szybkość działania Sony PRS-T3, a także dodano moduł Wi-Fi. Połączenie z Internetem może przydać się m.in. do czytania artykułów online za pomocą aplikacji Evernote Clearly. Urządzenie jest również kompatybilne z biblioteką OverDrive, w związku z tym możliwe jest ściągnięcie książek prosto na czytnik. Niestety funkcja ta na razie przyda się tylko mieszkańcom Stanów Zjednoczonych.

Źródło: www.alessebook.de

Podsumowanie

Urządzenie to z pewnością jest jednym z najlżejszych 6-calowych czytników. Nie ulega wątpliwości również jego przewaga nad swoim poprzednikiem PRS-T2. Niemniej jednak, Sony PRS-T3 nie posiada nic innowacyjnego, czego nie miałyby czytniki czołowych marek (no może oprócz braku tylnej obudowy 🙂 ). W związku z tym, a także relatywnie wysoką ceną, nie wróżymy Sony PRS-T3 wielkich sukcesów.

Co Wy myślicie o Sony PRS-T3?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *