TOP czytniki na prezent do 400zł

Top czytniki, PocketBook 615 Basic Lux,PocketBook Basic Touch 2, Cybook Muse, czytniki ebooków, czytniki książek, ebooki, czytnik ebookow z podświetleniem, ebook reader

Święta zbliżają się do dużymi krokami, a wraz z nimi pytania odnośnie prezentów. Każdy z nas chce kupić coś wyjątkowego, coś co ucieszy naszych bliskich, tylko co wybrać? Sklepy zarówno stacjonarne, jak i internetowe oferują bogatą gamę produktów.

Dziś prezentujemy TOP 3 czytniki, które są ciekawym pomysłem na wspomniany prezent. Cena czytników nie przekracza 400zł.

Tak jak zawsze przypominam, że kolejność czytników jest przypadkowa i nie ma znaczenia.

Pierwszym opisywanym czytnikiem jest PocketBook 615 Basic Lux.

Czytnik posiada 6″ ekran E Ink najnowszej generacji Carta. Dodatkowo posiada rozdzielczość ekranu 212DPI. Dwa wspomniane elementy w połączeniu ze sobą sprawiają, że czytanie na nim ebookowych powieści jest prostą przyjemnością.

TOP3czytniki - PocketBook Basic Lux, ebook reader, ebook reader pdf, czytnik książek, jaki czytnik książek, czytnik ebookow, czytnik ebookow z podświetleniem, PocketBook Basic Lux

https://czytio.pl/czytniki-ebookow/302/pocketbook-615-basic-lux-brazowy

Mimo iż czytnik nie posiada ekranu dotykowego, obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna. Strony w ebooku zmienia się za pomocą dwóch przycisków fizycznych, zaś po menu porusza się za pomocą wbudowanego joysticka.

Czytnik posiada podświetlenie. Przednie światło LED pozwala na czytanie ebooków niezależnie od warunków zewnętrznego światła.

PocketBook Basic Lux posiada 8GB pamięci wewnętrznej. Jeśli dla kogoś to za mało. Producent zadbał o zamontowanie w obudowie slotu na kartę microSD, która daje możliwość rozszerzenia pamięci do 32GB. Atutem tego modelu jest również bateria o pojemności 1300mAh, która w zależności od użytkowania wytrzymuje, około miesiąca czasu.

615(BasicLux) PocketBook, czytnik ebookow, czytnik ebookow z podświetleniem, ebook reader, ebook reader pdf, czytnik książek, jaki czytnik książek

Ostatnim aspektem są preinstalowane aplikacje. Producent czytnika zadbał o aplikacje służące do przesyłania bezprzewodowego ebooków (Sent-to-PocketBook, Dropbox), aplikacje służące do umilania czasu (Pasjans, Szachy, Snake) oraz słowniki (ABBYY Lingvo, Webster 1913 i inne). Zdecydowanie można powiedzieć, że PocketBook 615 Basic Lux to połączenie przystępnej ceny (obecnie na czytio.pl 389zł) z najlepszymi parametrami.

Następnym czytnikiem jest PocketBook Basic Touch 2.

 Można go opisać przez pryzmat cztery aspektów. Zanim jednak o aspektach to krótka informacja, że czytnik posiada 6-calowy ekran E Ink Carta o rozdzielczości 800×600.

Pocketook Basic Touch 2, E Ink Carta, czytnik książek, jaki czytnik książek, prezent na święta, prezent pod choinkę, prezent na Boże Narodzenie

https://czytio.pl/czytniki-ebookow/287/pocketbook-625-basic-touch-2

  1. Szybkość działania. Tutaj przywołujemy na tapetę podzespoły, w które został wyposażony czytnik. Basic Touch 2 został wzbogacony o procesor, o taktowaniu 1 Ghz, pamięć RAM pojemności 256MB oraz slot na kartę microSD, która rozszerza pamięć do 32GB. Wszystkie podzespoły połączone ze sobą dają wysoką wydajność urządzenia i jeszcze większą przyjemność z użytkowania czytnika. Czytnik wyposażono w baterię o pojemności 1300mAh.
  2. PocketBook Basic Touch 2 posiada dotykowy ekran. Czytnik wykorzystuje technologię Film Touch, co gwarantuje maksymalny komfort obsługi oraz szybkość działania urządzenia. Oprócz dotyku istnieje możliwość obsługi czytnika za pomocą przycisków. PocektBook Basic Touch 2 posiada cztery przyciski (dwa służące do zmiany stron podczas czytania ebooków, jeden przywołuje ekran główny zaś ostatni rozwija menu).

PocketBook-625- Touch, czytnik ebookow, czytnik ebookow z podświetleniem, jaki czytnik ebookow, czytnik ebook, czytniki ebooków sklep, czytniki ebooków ceny, ebook reader, ebook reader pdf, czytnik książek

  1. Aplikacje. Czytnik PocketBook tak jak jego poprzednik posiada aplikację do przesyłania ebooków bezprzewodowo. Służą do tego aplikacje Sent-to-PocektBook oraz Dropbox. Poza nimi na czytniku zainstalowano kalkulator, notatnik do robienia odręcznych zapisek oraz przeglądarkę internetową. Dla fanów gier też się coś znajdzie z klasyki. Z preinstlowanych aplikacji służących rekreacji są: pasjans, sudoku czy szachy. Ponadto czytnik posiada aplikację ReadRate, dzięki której czytelnicy mogą się dzielić swoimi opiniami na temat przeczytanych książek.
  2. Cena urządzenia. Obecnie czytnik w sklepie czytio.pl kosztuje 349zł. Jest to jedna z najkorzystniejszych cen na rynku za czytnik wyjątkowo wysokiej jakości wykonania i funkcjonalności.

Ostatni opisywany czytnik to Cybook Muse Light.

Jest to urządzenie, które znacznie odbiega od przedstawionych powyżej czytników w kilku aspektach. Nie oznacza to, że jest gorszy czy posiada mniej funkcji. Wręcz przeciwnie. Jego odmienność przejawia się w desing’nie. Czytnik jest kwadratowy z jednym ściętym rogiem. Taka budowa czytnika ma na celu zwiększenie wygody i stabilności w trzymaniu czytnika. Uroku dodają mu bardzo małe wymiary i waga. Czytnik ten jest najmniejszym czytnikiem, jeśli chodzi o parametry stosunku wielkości ekranu do ogólnej wielkości czytnika. Cybook Muse Light posiada 6-calowy dotykowy ekran E Ink Carta.

Czytnik Cybook Muse, PocketBook-625- Touch, czytnik ebookow, czytnik ebookow z podświetleniem, jaki czytnik ebookow, czytnik ebook, czytniki ebooków sklep, czytniki ebooków ceny, ebook reader, ebook reader pdf, czytnik książek

https://czytio.pl/czytniki-ebookow/237/cybook-muse-czarny

Producent stworzył czytnik, który opiera się na rozwiązaniu „edge to edge” (od krawędzi do krawędzi). Za sprawą takiego zastosowania każdy centymetr (ba!) milimetr ekranu jest odpowiednio wykorzystany, nie ujmując przy tym czytelności i wyrazistości tekstu. Waga czytnika to zaledwie 155g zaś grubość to 8mm.

Cybook Muse Light posiada przejrzysty i minimalistyczny interfejs. Co sprawia, że nikt nie powinien mieć problemów z jego obsługą. Na krawędzi obudowy znajdują się przyciski odpowiadające za zmianę stron podczas czytania ebooków (adekwatnie, przycisk po prawej stronie krawędzi odpowiada za przewijanie stron do przodu zaś po lewej stronie do tyłu) oraz za przywoływanie menu głównego.

Czytanie PDF. Czytnik Cybook Muse jest do tego stworzony. Tryb reflow (dzięki niemu jest to możliwe) pozwala na automatyczne dopasowanie treści. Mowa tu o dostosowaniu treści do wielkości ekranu przez ułożenie tekstu obrazów itp. w jednej linii. Dzięki takiemu trybowi czytanie PDF jest znacznie łatwiejsze, a dodatkowo nie ma potrzeby powiększania danych fragmentów tekstu.

Cybook-Muse-3, E Ink Carta, czytnik książek, jaki czytnik książek, czytnik ebookow, czytnik ebookow z podświetleniem, jaki czytnik ebookow, czytnik ebook, czytniki ebooków sklep, czytniki ebooków ceny, ebook reader, ebook reader pdf, czytnik książek

Ostatni aspekt to cena. Znów na tapetę wyciągamy sklep czytio.pl, w którym czytnik kupimy w granicach 400zł. W tym wypadku jak w poprzednich opisanych powyżej stosunek ceny do jakości urządzenia jest bardzo dobry. Mamy tu naprawdę dobrej klasy czytnik w stosunkowo niskiej cenie.

Przeczytaj również:

Od dziś Legimi na PocektBooka Touch HD już dostępne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *