TOP 7 ebooków doskonałych na wakacje

Początek wakacji we wszystkich budzi entuzjazm i plany na spędzenie ciepłych dni. Zarówno dla tych, co wyjeżdżają z miasta, jak i dla tych co wakacje spędzają w domowym zaciszu lektura doskonałej książki na czytniku z pewnością będzie dopełnieniem odpoczynku.

najlepsze ebooki na wakacje

Ze względu na to, że ciepłym dniom towarzyszy chęć spędzania czasu w podróży, czy też w parku lub ogrodzie najlepszym rozwiązaniem będzie czytanie ebooków. Czytniki książek elektronicznych są lekkie i poręczne, dzięki czemu nie trzeba nosić przy sobie zbędnych kilogramów. Wystarczy jeden czytnik, a w nim przechowywać możemy setki książek.

Przygotowaliśmy dla Was specjalną ściągę, na podstawie popularnych ebooków w naszej księgarni Czytio.pl, która pomoże wybrać najciekawsze pozycje lekturowe na wakacyjny odpoczynek.

  1. Spod zamarzniętych powiek – Adam Bielecki, Dominik Szczepański

adam bielecki ebook spod zamarznietych powiek w księgarni czytio

Na początek coś na ochłodę. Biografia himalaisty Adama Bieleckiego to świetna pozycja wakacyjna, ze względu na dominujący wątek wędrówki. Jednak nie spodziewajmy się, że będzie to lekka opowieść. Bielecki opisuje nieludzkie warunki, jakie panują podczas wspinaczki na najwyższe szczyty świata. Czytając tą książkę możemy poczuć się jakbyśmy przemierzali góry razem z nim. Oprócz  doskonałych wrażeń, które zapewnia sam tekst ebooka, emocje potęgują zdjęcia, ukazujące górskie przygody. Uzmysławia, że sport, jakim jest himalaizm zimowy jest jednym z najbardziej niebezpiecznych, jakie istnieją. Nie bez powodu jest jedną z najlepiej ocenianych książek polskich autorów ostatniego czasu, trzyma w napięciu, a jednocześnie pozwala poznać niezwykle emocjonującą, prawdziwą historię człowieka, dla którego pasja jest najważniejszą wartością.

  1. W domu – Harlan Coben

księgarnia ebooków czytio harlen coneb w domu

To kolejna pozycja mrożąca krew żyłach, ale tym razem niedosłownie. Thriller Cobena to ebook opowiadający o uprowadzeniu dwojga dzieci z bogatej dzielnicy New Jersey. Krewny chłopców po dziesięciu latach otrzymuje tajemniczego maila od nieznajomego. Dziesięć lat temu porywacze uprowadzili dwóch sześciolatków, Patricka Moore’a oraz Rhysa Baldwina, żądając od ich bogatych rodziców okupu. Potem nagle zamilkli, a po porwanych chłopcach ślad zaginął. Przez cały ten czas obie rodziny musiały radzić sobie z bolesnymi wspomnieniami, próbując uporać się z rozpaczą po utracie ukochanych dzieci. I pewnie byłoby tak dalej, gdyby nie dwoje ludzi: Myron Bolitar, agent sportowy, i jego przyjaciel, Win Lockwood, który jest umiejętnie wyszkolonym zabójcą. Mężczyźni wierzą, że właśnie zlokalizowali jednego z porwanych chłopców, dziś już nastolatków. Chłopak rzekomo był widziany w Londynie. Czy to rzeczywiście on? Gdzie się podziewał przez dziesięć lat? Jak wiele pamięta z dnia, kiedy został porwany? I co najważniejsze: czy jest w stanie naprowadzić Myrona i Wina na trop swego zaginionego przyjaciela, jeśli ten w ogóle jeszcze żyje? Historia opowiedziana przez Cobena to pełen napięcia, głęboko poruszający thriller o przyjaźni, rodzinie i o tym, czym jest prawdziwy dom.

  1. Za zamkniętymi drzwiami – B.A. Paris

Za zamkniętymi drzwiami ebook ksiągarnia czytio

Ten ebook to światowy bestseller, przypadnie do gustu osobom lubiącym tajemnice. Wszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace: on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to niełatwe, bo Jack i Grace są nierozłączni. Niektórzy nazwaliby to prawdziwą miłością.

Wyobraź sobie uroczystą kolację w ich idealnym domu, miłą konwersację, kolejne kieliszki dobrego wina. Oboje wydają się być w swoim żywiole. Przyjaciele Grace chcieliby zrewanżować się lunchem w przyszłym tygodniu. Ona chętnie przyjęłaby zaproszenie, ale wie, że nigdy z nimi nie wyjdzie. Ktoś mógłby spytać, dlaczego Grace nigdy nie odbiera telefonów, nie wychodzi z domu, a nawet nie pracuje. I jak to możliwe, że gotując tak wymyślne potrawy, w ogóle nie tyje? I dlaczego w oknach sypialni są kraty? Doskonałe małżeństwo czy perfekcyjne kłamstwo?

  1. Cudowny chłopak – R.J. Palacio

cudowny chłpak księgarnia czytio ebook

To pozycja różniąca się od poprzednich, chociaż równie emocjonująca. August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz. Zanim chłopiec skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta. Ale czy tylko jego? Nie bez przyczyny jest to książka licznie nagradzana, powoduje pojawienia się na twarzach uśmiechu, ale też łez. Razem z bohaterem przechodzimy trudne chwile, kiedy to czuje się gorszy i nieakceptowany przez rówieśników, ale też te radosne, kiedy stawia czoło przeciwnością losu.

 

  1. Pierwszy bandzior – Miranda July

pierwszy bandzior ebook czytio

 Kolejny ebook opowiada historię zabawną, ale różniąca się od wszystkich innych przez specyficzność bohaterki. Gdy szefowie proszą Cheryl o udzielenie gościny ich córce Clee, poukładany świat kobiety zaczyna się chwiać. Z czasem okazuje się jednak, że właśnie Clee – młoda, samolubna, przekonana o swojej doskonałości, piękna i leniwa blondynka – wniesie do hermetycznego życia Cheryl to wszystko, czego potrzebowała i ciągle poszukiwała.

Miranda July opowiada historię znerwicowanej, przytłoczonej codziennością czterdziestotrzyletniej kobiety. Wiecznie zestresowana Cheryl mieszka sama, walczy z natręctwami, ale także z humorystycznymi przypadłościami. To bohaterka, w której każda z nas odnajdzie część samej siebie i będzie się zżymać, że można być tak strasznie dziwną, a jednocześnie ujmującą osobą.

  1. Był sobie pies. Ten świat jest naprawdę pomerdany – W. Bruce Cameron

ebook był sobie pies czytio

 

To opowieść znacznie lżejsza od poprzednich, która zostanie pokochana zarówno przez tych młodszych czytelników, jak i starszych. Pełna głębokich uczuć i zdumiewająca opowieść o oddanym psie, który życiową misją czyni wpajanie swoim właścicielom znaczenia miłości i pogody ducha. To powołanie wypełnia na przestrzeni… kilku żyć.

Bailey jest zszokowany – po krótkim i smętnym życiu, jakiego doświadczył w postaci bezpańskiego kundla odradza się w ciele niesfornego szczeniaka. Kiedy trafia pod opiekę ośmiolatka Ethana, który kocha go całym sercem, odkrywa nowe oblicze – dobrego, poczciwego psiaka. Jednak życie u uwielbianej rodziny to nie koniec przygód Baileya. Ponownie odradza się w postaci kolejnego psa!

Był sobie pies to pokrzepiająca i pomysłowa historia. Doprowadza czytelnika do skrajnych emocji – jest jednocześnie uroczo zabawna i dotkliwie przejmująca. Ta książka w piękny sposób pokazuje, że miłość nie zna granic oraz że nasi najbliżsi zawsze są przy nas. Najważniejsze przesłanie powieści głosi, że każda istota na ziemi urodziła się z misją.

  1. Nieodnaleziona – Remigiusz MrózNieodnaleziona remigiusz mróz czytio ebook

 

Kolejna lektura, która przyprawi nas o dreszczyk emocji. Skomplikowana fabuła, zwroty akcji, dynamiczna intryga. Dziesięć lat po zaginięciu narzeczonej, Damian Werner jest pewien, że nigdy więcej jej nie zobaczy. Pewnego dnia trafia jednak niespodziewanie na ślad ukochanej – ktoś zamieszcza jej zdjęcie na jednym z profili spotted, szukając dziewczyny. Werner jest gotów przyjąć, że to przypadkowe podobieństwo, spotter wgrywa jednak drugie zdjęcie. Zdjęcie, które zrobił jej sam Werner na kilka dni przed zaginięciem – i którego nikomu od tamtej pory nie pokazał. Kto szuka dziewczyny? I czy to naprawdę ona pojawiła się po dziesięciu latach? Damian znał swoją narzeczoną od dziecka, spędzali ze sobą każdą chwilę. Szukając odpowiedzi na kolejne pytania, odkrywa jednak, że nie wiedział o niej wszystkiego… Można powiedzieć, że jest to thriller psychologiczny na miarę światowych bestsellerów.

Mamy nadzieję, że wymienione przez nas ebooki przypadną wam do gustu i umilą wakacyjny odpoczynek. Będą one zarówno doskonałą alternatywą pozwalającą zabić czas podczas dłużącej się podróżny, ale także świetną formą rozrywki. A jeśli ktoś spędza je w domowym zaciszu, będzie mógł wybrać się w podróż wraz z bohaterami. Czytniki książek elektronicznych zapewnią komfortowe czytanie w każdych warunkach, a przy tym nie będą męczyły naszych oczu. Te wyposażone w podświetlane ekrany, pozwolą czytać w aucie lub w samolocie nawet przy zgaszonym świetle! Jak widać czytnik jest doskonałym towarzyszem każdej wędrówki.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia oferty księgarni Czytio.pl!

Źródło: księgarnia Czytio.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 thoughts on “TOP 7 ebooków doskonałych na wakacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *