Smartfon z E Ink od Microsoftu?

Od pewnego czasu krążą plotki o „Surface Phone” od Microsoftu, czyli o smartfonie w technologii Microsoft Surface. Producent właśnie rozpoczął procedurę patentową, m.in. na ekran z e-papieru. Czy już niebawem doczekamy się konkurencji dla YotaPhone?

W zeszłym tygodniu Microsoft opatentował kolejny typ wyświetlacza na zawiasie. Teraz firma patentuje kolejny etap tworzenia urządzenia, czyli podwójny wyświetlacz. Jedna jego strona byłaby zwykłym LCD, zaś druga ekranem E Ink. W patencie zawarta jest informacja, że jeden z wyświetlaczy pokazywałby wszystko co widzimy na ekranach tradycyjnych smartfonów, zaś drugi, e-papierowy, emitowałby statyczne urządzenia kontrolne, jak np. klawiaturę.

Według patentu, E Ink miałby być czuły na dotyk, sztywny, co ważne – wymienialny i zachowywałby się jak pokrywa. Nie jest pewne czy podwójny wyświetlacz byłby rzeczywiście użyty do Surface Phone, czy jakiegoś innego urządzenia, jednak opcja ta wydaje się być najbardziej prawdopodobna.

Patenty to zawsze śliska sprawa i kwestia jedynie spekulacji. Firmy, w tym Microsoft, nierzadko zastrzegają swoje nowe technologie, ale ich wejście w życie to kwestia niekiedy wielu lat. Pozostaje nam zatem czekać i obserwować poczytania giganta z Redmond.

smartfon z e ink surface phone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *