Nowa aktualizacja Kindle

Czytnik Kindle Paperwhite

Amazon wprowadził aktualizację oprogramowania, wersji 5.8.9, która jest przeznaczona dla użytkowników Kindle. Zawiera ona nowe funkcje czytania mangi, a także opcję wyrównywania tekstu. Ponadto podświetlenie, które już do tej pory wyróżniało się na tle innych czytników, zostało ulepszone tak, że będzie teraz działać jeszcze szybciej.

Aktualizacja jest dostępna dla najnowszej oferty Kindle, a także dla poprzedniego modelu Kindle 7 generacji oraz dla Paperwhite 2-6.

Podobnie jak dotychczas, można poczekać, aż aktualizacja sama się pobierze i zainstaluje, ale też istnieje możliwość aktualizacji ręcznej. Instrukcja jest dostępna na stronie aktualizacji oprogramowania Kindle.

Poniżej znajduje się lista zmian związanych z nową aktualizacją.

Wyrównanie do prawej krawędzi strony

Doszła możliwość czytania tekstu wyrównanego do lewej lub do prawej krawędzi, albo wyjustowanego. Ta nowa opcja znajduje się w menu Ustawienia wyświetlania (Aa) dla książek które mają opcję ulepszonego składania tekstu. Na stronie Kindle eBook Store szukaj na liście funkcji „Enhanced Typesetting: Enabled”.

Szybsze podświetlanie

Teraz wystarczy przeciągnąć palcem, aby szybciej włączyć podświetlenie. Za pomocą dotknięcia można je również edytować lub usunąć.

Podgląd strony w mandze

Wprowadzono zaawansowaną kontrolę przewijania stron podczas czytania mangi. W celu dostosowania kierunku i prędkości podczas korzystania z funkcji szybkiego przewijania stron mangi, wystarczy przeciągnąć po ekranie palcem w prawo lub w lewo.

Rozwinęła się funkcja podglądu podwójnej strony w mandze. Podczas czytania, na dole strony pojawia się teraz podgląd dwóch stron, którego pełną wersję  otwiera się i zamyka za pomocą dotknięcia.

Kadrowanie marginesów w mandze

Teraz można usuwać marginesy w celu uzyskania bliższego obrazu zawartości. Opcja ta znajduje się w menu Ustawienia wyświetlacza (Aa).

Źródło: http://blog.the-ebook-reader.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *