PocketBook Ultra- czytnik e-booków z aparatem oraz ekranem E-Ink Carta

Bez wątpienia nie zdziwi Was wiadomość o kolejnym, nowym produkcie firmy PocketBook. Ostatnimi czasy portale technologiczne niemalże pękają w szwach od zapowiedzi coraz to nowszych czytników tej firmy. Prawdopodobnie dla niektórych  ludzi tego typu wiadomości stają się już nudne jak flaki z olejem. Gwarantujemy, że prototyp PocketBook Ultra na nowo wzbudzi Waszą ekscytację- w końcu jest to pierwszy czytnik e-booków z aparatem.

pocketbook-ultra

Ekran E-Ink Carta

Jedynym standardem w PocketBooku Ultra wydaje się być 6-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 758. Już jednak w tym miejscu pojawiają się innowacyjne cechy tego urządzenia. Najnowszy czytnik firmy PocketBook ma posiadać ekran E-Ink Carta. Warto dodać, że ekran urządzenia jest dotykowy i posiada wbudowane podświetlenie.

Nowe wzornictwo

Czytniki firmy PocketBook charakteryzuje stały, minimalistyczny wygląd. Co prawda pomiędzy np. PocketBookiem 623 Touch Lux, a czytnikiem PocketBook 624 Basic Touch możemy zaobserwować drobne zmiany, jednak ogólny design przyświecający marce PocketBook jest  niezmienny. Dlatego też, tak zaskoczył nas odmienny wygląd opisywanego PocketBooka Ultra. Dotychczas pojawiło się relatywnie mało zdjęć przedstawiających najnowszy prototyp firmy PocketBook niemniej jednak z kilku zdjęć możemy wywnioskować, że oprócz standardowych białych oraz czarnych czytników dostępna będzie również niebieska/ morska (odcień zostawiamy do Waszej interpretacji) wersja kolorystyczna. Co więcej w zamian klawiszy pod ekranem czytnika odnajdziemy je po bokach tylnej obudowy.

pocketbook ultra

Aparat skanujący książki

Zwieńczeniem niesztampowego czytnika jest aparat fotograficzny. Pierwsze co przychodzi na myśl to po co w dobie smartfonów komukolwiek potrzebny biało-czarny aparat w urządzeniu do czytania? Cel umieszczenia aparatu w PocketBooku Ultra jest znacznie bardziej przydatny. Mowa o fotografowaniu książek. Oczywiście już teraz takie zdjęcia możemy wykonać przy pomocy zwykłego aparatu czy też smartfona. Niemniej jednak musimy przerzucić je na komputer, a następnie przegrać na czytnik. Jak wiemy odczytywanie skanów zdjęć nie jest najmocniejszą stroną tego typu urządzeń. PocketBook Ultra oprócz samego aparatu ma być uzbrojony w specjalne oprogramowanie do rozpoznawania samego tekstu i zapisywania go w formacie PDF tak, żeby był gotowy do czytania. O ile z takiego rozwiązania niekoniecznie ucieszą się wydawcy oraz autorzy książek, o tyle PocketBook Ultra wraz z nietypową technologią wydaje się być idealnym czytnikiem dla studentów.

Czytnik PocketBook z aparatem

Zastanawiamy się jednak czy cena PocketBook Ultra będzie odpowiednia na studencką kieszeń. Podobnie nie mamy 100 % pewności co do dokładnej daty wejścia produktu na polski rynek. Pamiętajmy o tym, że PocketBook Ultra to na razie prototyp. Nie pozostaje nam zatem nic innego jak czekanie na oficjalne potwierdzenie wejścia produktu do sprzedaży przez firmę PocketBook.

Co myślicie o pionierskim zastosowaniu aparatu w czytniku? Kupilibyście PocketBook Ultra?

Źródło informacji oraz zdjęć: www.goodereader.com oraz www.the-digital-reader.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *