PocketBook 614 Basic 2- pierwsze wrażenia

Obecnie z każdej strony otaczają nas informacje o coraz to nowszych funkcjach czytników. Nie każdy jednak potrzebuje wszystkich tych dodatków w końcu jak sama nazwa wskazuje czytnik e-booków ma służyć po prostu do czytania książek. Zgodnie z tą myślą firma PocketBook powróciła do korzeni wprowadzając następcę czytnika PocketBook Basic. W pierwszym tygodniu marca PocketBook 614 Basic 2 zadebiutował w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pierwszymi wrażeniami.

PocketBook Basic 2

Wygląd

Na pierwszy rzut oka odnieśliśmy wrażenie, że wygląd PocketBooka 614 Basic nie uległ zmianie w stosunku do swojego poprzednika. Wydawał nam się po prostu delikatniejszy, skłoniło nas to do porównania specyfikacji technicznych, które przypomniały nam o wyszczupleniu nowego modelu o 1mm. Dopiero po chwili zorientowaliśmy się, że producenci PocketBooka Basic 2 zrezygnowali z ramki otaczającej klawisze funkcyjne w zamian zostały one z zegarmistrzowską precyzją schowane pod obudową. Wszystko w końcu stało się jasne 🙂

Zdjęcie przedstawia poprzedni model Basic, PocketBook 613

Zdjęcie przedstawia poprzedni model Basic, PocketBook 613

Szybkość działania

Jeśli chodzi o porównanie PocketBook 613 vs. PocketBook 614 Basic 2 oprócz wyposażenia nowego modelu w ekran lepszej technologii (E-Ink Pearl), istotną zmianą jest wydajność urządzenia. Sercem nowego modelu jest o 20 % mocniejszy procesor  (1GHz). Ponadto PocketBook Basic 2 posiada powiększoną pamięć RAM (256MB). Rzeczywiście wspomniane cechy mają swoje odzwierciedlenie w praktyce. Znacząco zmniejszył się czas uruchomienia czytnika oraz książek jak i ogólna praca urządzenia.

PocketBoomk 614 basic 2

Połączenie z Internetem

Całość udoskonaleń uzupełnia możliwość połączenia z Internetem (Wi-Fi 802.11 b/g/n). O ile wciąż potrzebę szybkiego sprawdzenia czegoś w sieci zaspokoimy używając innych mobilnych urządzeń takich jak smartfony czy tablety, o tyle połączenie z Internetem w PocketBooku Basic 2 wykorzystamy w inny sposób. Na naszego PocketBooka 614  szybko i w prosty sposób przesłaliśmy e-booka bez użycia kabla USB za to w załączniku maila, dzięki aplikacji Send-to-PocketBook. Dodatkowo połączenie z Internetem może przydać się do odczytu subskrybowanych stron poprzez czytnik kanałów RRS.

PocketBook 614 Basic 2 vs. Kindle 5

Podsumowanie

Podczas dotychczasowego użytkowania PocketBooka Basic 2 nie zanotowaliśmy żadnych wad urządzenia.  W najbliższym czasie planujemy napisać test PocketBook 614 Basic 2 dlatego jeśli przychodzą Wam do głowy jakieś konkretne funkcje, którym Waszym zdaniem powinniśmy się bliżej przyjrzeć podzielcie się tym z nami w komentarzu.

Czy ktoś z Was posiadał/ wciąż posiada poprzednią wersję czytnika Basic, model PocketBook 613, jeśli tak jakie są Wasze wrażenia?

4 thoughts on “PocketBook 614 Basic 2- pierwsze wrażenia

 1. admin Autor wpisu

  Zastanawialiśmy się nawet ostatnio nad zrobieniem porównania tych modeli. Tak na szybko kilka rzeczy: zaczniemy od tego (jak to zwykle bywa), że wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli ktoś często czyta obcojęzyczną literaturę, z pewnością doceni integrację Kindle 5 z księgarnią Amazona. PocketBook jest bardziej przystosowany do polskiego rynku- posiada polskie menu oraz obsługuje ponad 20 formatów plików bez potrzeby dodatkowej konwersji. W porównaniu do Kindle 5, PocketBook Basic 2 posiada lepszy procesor oraz większą pamięć RAM co powinno przełożyć się na szybszą pracę urządzenia. Z kolei Kindle 5 jest nieco tańszy. PocketBook Basic 2 posiada również możliwość poszerzenia karty pamięci o dodatkowe 32 GB.
  Naszym zdaniem więcej oferuje PocketBook Basic 2 i na niego byśmy stawiali. Radzimy jednak zawsze klientom zastanowić się przed zakupem jakie funkcje są dla nich najważniejsze, czego oczekują od urządzenia. Wtedy dopiero przejść do porównania swoich oczekiwań z tym co oferują nam poszczególne modele.
  Mamy nadzieję, że choć trochę pomogliśmy. Pozdrawiamy 🙂

 2. Darth Artorius

  Witam !

  Czy poza ekranem dotykowym, wersja Tocuh różni się czymś istotnym od Basic 2 ?

  Czy na wersję Touch i Basic można kupić folie ekranowe ?

 3. admin Autor wpisu

  Witamy,

  rozumiemy, że chodzi o model PB Basic Touch? Oprócz dotykowego ekranu oraz innego wyglądu czytniki nie mają znaczących różnic. PocketBook Touch Basic posiada aplikację Dropbox oraz Send-to-PocketBook do wysyłania plików bez użycia kabla. Natomiast Basic 2 tylko usługę Send-to-PocketBook. Odsyłamy jeszcze do porównania: http://www.czytio.pl/porownanie/130_175/PocketBook-624-Basic-Touch_vs_PocketBook-614-Basic-2

  Do obu czytników można zakupić folię na ekran.

  Pozdrawiamy,
  zespół czytio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *