Premiera Kindle Paperwhite 5! Co nowego?

Kindle Paperwhite 5 był na językach branży technologicznej od kilku miesięcy. Wczoraj w końcu nastał ten długo wyczekiwany moment! Doczekaliśmy się premiery nowe czytnika firmy Amazon.

Najnowszy czytnik Kindle Paperwhite 5

Kindle Paperwhite 5, źródło: Amazon.pl

Doniesienia sprzed kilku dni zostały potwierdzone. Kindle Paperwhite 5 ma ekran o przekątnej 6,8 cala i jest dostępny w dwóch wariantach.W wersji podstawowej wyposażono go w 8 GB pamięci, a  jego bardziej zaawansowany odpowiednik Kindle Paperwhite Signature Edition ma na pokładzie 32 GB pamięci. Takie rozwiązanie doskonale już znamy choćby z edycji Oasis.

Nowe Kindle Paperwhite 5 i Paperwhite Signature Edition mają ekrany w najwyższej rozdzielczości dpi, ulokowane na równi z ramką. Jeśli chodzi o podświetlenie, to tak jak się spodziewano,  czytniki wyposażono 17  diod LED z regulacją temperatury barwowej, która powoli staje się już standardem w czytnikach e-booków.  Warto przypomnieć, że Paperwhite 4 miał tylko 5 diod LED. Wersja Signature ma również automatycznie dostosowujące się czujniki światła, dzięki czemu samoistnie zmieni jasność ekranu w zależności od oświetlenia otoczenia. Oferuje również możliwość bezprzewodowego ładowania. Standardowo wyposażono je w sieć Wi-Fi.

Kindle paperwhite 5 wymiary i design

Kindle Paperwhite 5, źródło: Amazon.pl

Czym różni się Kindle Paperwhite 5 od Kindle Paperwhite 4?

  • Przede wszystkim ekranem. Najnowsza wersja – Kindle Paperwhite 5  ma przekątną równą 6.8 cala. Natomiast starszy Kindle Paperwhite 4 wyposażony był w standardowy, 6-calowy ekran. Przekłada się to na więcej miejsca na tekst.
  • Podświetleniem z regulacją barwy. Fani Kindli znają je z wersji Oasis 3, jednak do tej pory nie było jej w czytnikach z serii Paperwhite.
  • USB-C. Wielu czytelników narzekała na brak nowoczesnego portu ładowania w czytnikach Kindle. W końcu się doczekaliśmy.
  • Dwa pasma Wi-Fi. Do dyspozycji będzie 2.4 GHz oraz 5 GHz.
  • Cieńsze ramki.

Czym różni się Kindle Paperwhite Signature Edition od Kindle Paperwhite 4?

Poza różnicami wymienionymi wyżej, jest to również:

  • Czujnik światła automatycznie regulujący jasność ekranu.
  • Ładowanie bezprzewodowe.

 

Kindle Paperwhite 5 będzie sprzedawany w cenie 689,99 zł za model 8 GB i 869,99 zł za edycję Kindle Signature.

Porównani czytnika Kindle Paperwhite 5 z innymi czytnikami kindle

źródło: Amazon.pl

źródło: goodereader.com

Kindle Paperwhite 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *